Piráti si góly v poslední minutě vynutili prodloužení, v němž otevřel finálovou bránu Filip Eliáš

Napsal 08.04.2024 Michal Luxa
Ve čtvrtém semifinálovém utkání hráli Piráti znovu na ledě Vyškova, kde zvítězili 3:2 po prodloužení. Hanáci se ujali vedení o dvě branky a možná už se viděli v dalším střetnutí v ROCKNET ARÉNĚ. Ovšem opak byl pravdou, když si vzali poslední slovo obránci. O snížení se v závěrečné minutě postaral Petr Ulrych, na jehož radost navázal ještě Jakub Březák. V prodloužení vytáhl proti Tomajkovi parádní zákrok Richard Běhula a z následně protiakce rozhodl Filip Eliáš. Severočeši jsou tak ve finále druhé ligy!
SF4 po 8.4.2024
VYS
2:3p(0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
Hokej Vyškov
Šarman – Žižka, Hohl, Mikulík, Dluhoš, Studený, Hefka, Zavřel – Komínek, Lehečka, Sebera – Popelka, J. Štefka, D. Štefka – Lekeš, Janeček, Tomajko – Čechmánek, Krejčiřík.
Běhula – Březák, Váchal, Ulrych, Eliáš, Havel, Záruba, Seemann – Zajíček, Hübl, T. Svoboda – Tůma, Eret, J. Svoboda – Jouza, Putz, Veselý – Chrpa, Koblížek, Mála – Stehlík.

32. Lehečka (J. Štefka, Studený), 46. J. Štefka (Mikulík, D. Štefka)
60. Ulrych (Březák, J. Svoboda), 60. Březák (Hübl), 63. Eliáš (Eret, Tůma)

2:4
1:0
0:0
27:39
299
Vaněk, Šico – Bartoň, Tvrdý

V osmé minutě zachytil nepřesnou rozehrávku Vyškova Radek Havel, který se natlačil před soupeře. Chomutovskému obránci puk sice utekl, ale i tak měl domácí brankář plné betony práce. O chvíli později se za obranou zjevil Petr Eret, jehož pokus zacinkal o brankovou konstrukci. Po polovině úvodní periody jel sám na Šarmana Jan Svoboda, který před brankářem přibrzdil, ale neprostřelil ho.

V patnácté minutě přihrával zpoza branky Jakub Veselý, jenž mezi kruhy viděl Daniela Jouzu. Tomu se povedlo ve velké příležitosti zakončil, ovšem byl faulovaný. V následné přesilovkové hře našel křižnou přihrávkou Viktora Hübla Petr Eret. Pirátský kapitán okamžitě mířil k bližší tyči, avšak Dominik Šarman se skvěle přesunul. V závěru třetiny si ještě mezi obránce najel Jan Svoboda, ale ani tentokrát domácího gólmana nepropálil.

Čtyři minuty po startu druhé části nabral na levé straně velkou rychlost David Štefka, jehož pokus mířil na zadní tyčku. Jenomže Richard Běhula s touto variantou počítal a zasáhl lapačkou. Po vypršení trestu naskočil z lavice hanby Jakub Veselý, jenž se sám hnal na domácího brankáře, avšak Dominik Šarman v osmadvacáté minutě střelu pod vyrážečku očekával. O několik málo chvil později se z rohu vykroutil Martin Tůma, který zakončením na první tyč vyškovského gólmana neprocedil.

Po polovině zápasu ujel domácí obraně Jan Svoboda, který z mezikruží přestřelil. Následně to zkoušel jeho jmenovec Tadeáš, jenž trefil gólmana. A jak už to tak bývá, tak znovu platilo nedáš – dostaneš. Jan Štefka přihrál v přesilovce do pravého kruhu, odkud poslal tvrdou ránu do bližší šibenice Jakub Lehečka 1:0. V závěru druhé periody vybojoval puk v rohu Jakub Veselý, který našel před brankou osamoceného spoluhráče. Jouzův bekhendový pokus mířil znovu jen do připraveného Šarmana.

Psala se pětačtyřicátá minuta, když puk od modré čáry nahazoval Richard Záruba. Jeho pokus mezi kruhy ještě tečoval Lukáš Stehlík. Ovšem také v tomto okamžiku byl vyškovský brankář připravený zasáhnout. O dvě minuty později se od modré čáry napřáhl Jan Štefka, jenž využil dobré clony před chomutovským brankářem – 2:0. V padesáté minutě se od pravého mantinelu napřáhl Viktor Hübl, jehož pokus rozvlnil pouze boční síťku.

O chvíli později vystřelil zleva Tomáš Komínek, jehož snažení ještě tečoval Vojtěch Krejčiřík. Richard Běhula rychle reagoval a černou gumu zastavil. Za další tři minuty zůstal na zadní tyči znovu Vojtěch Krejčiřík, jenž se snažil puk zasunout rychle do branky. Chomutovský maskovaný muž se velmi rychle přesunul a betonem předvedl spektakulární zákrok. Severočeši si vytvořili řadu šancí, v té další se nacházel Tomáš Koblížek, který si nabruslil mezi beky. Jenomže bekhendovým pokusem přestřelil.

Jednapadesát vteřin před vypršením třetí třetiny vypálil od modré čáry Jakub Březák, jehož střela se odrazil před Petra Ulyrycha, jenž zamířil pod víko – 2:1. Chomutovští ještě hráli bez brankáře! V čase 59:39 přihrával do brankoviště Jakub Březák a Adam Studený si kotouč srazil do branky – 2:2.

Prodloužení mohl rozhodnout Matěj Tomajko, který se sám objevil před Richardem Běhulou. Chomutovský brankář se roztáhl a kotouč schoval do lapačky. Následně Severočeši ujeli do přečíslení, které střelou k levé tyči ukončil Filip Eliáš2:3. Piráti tak po prodloužení otevřeli finálovou bránu!

Michal Konečný (Hokej Vyškov): „Chomutov předvedl na druholigové poměry velkou kvalitu. My jsme se snažili být důstojným partnerem a řekl bych, že se to až na druhý zápas série, který nám utekl, dařilo. Doma jsme chtěli aspoň jeden zápas vyhrát, k čemuž jsme byli tentokrát hodně blízko, ale hokej umí být i takový jako v tomhle utkání. Dostali jsme během minuty dva góly. Myslím, že se projevila kvalita hráčů Chomutova.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Udělali jsme ze zápasu zbytečné drama. Kdybychom proměnili padesát procent šancí, měli bychom klidné utkání. Ve hře nás držel vynikající výkon gólmana. Naši brankáři byli výborní celou sérii. Musím smeknout i před hráči v poli. I když se nám tentokrát nedařilo střelecky, pořád jsme věřili. Kluci ukázali srdce a bojovnost. Za celý tým chci poděkovat i našim fanouškům, kteří byli nejen ve Vyškově skvělí. I díky nim se teď můžeme chystat na vrchol sezóny.“