Piráti se ujímají vedení ve finálové sérii s AZetem, čtyři tisíce diváků viděly výhru Chomutova

Napsal 21.04.2024 Eliška Ratiborská, Miroslav Kučera
Finálová série druhé ligy se ze Slezska přestěhovala pod vrcholky Krušných hor. Piráti ve třetím utkání pevně drželi otěže a před rekordní návštěvou této sezóny porazili Havířov 4:1, když se dvěma góly blýskl Tadeáš Svoboda.
F3 ne 21.4.2024
4:1(1:0, 2:1, 1:0)
AZH
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Havel, Záruba, Váchal, Seemann – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, Putz, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa
Sachr (24. Šimonů) – Valenta, Michálek, Havlík, Ščurek, Ševčík, Ficek, Vosátko – Klimša, Křivohlávek, Karafiát – Franek, Haas, Bednář – Antoníček, Ćmiel, Mrva – Kratochvil, Spratek, Tvrdý – Pavlík

15. T. Svoboda (Kadeřávek, Hübl), 23. Jouza (Veselý, Putz), 24. Zajíček (Kadeřávek, Hübl), 60. T. Svoboda (Hübl, Tůma)

Obadal, Sýkora – Polák, Hradil

Jako první se v zápase předvedl Jouza, kterému nahrál dobře rozjetý Chrpa, nicméně Sachra nepřekonali. Větší štěstí měl v čase 14:18 během přesilové hry pět na tři Tadeáš Svoboda, který dostal nahrávku na modrou čáru, vyjel na vrcholek kruhů, zamířil přesně pod horní tyč a poslal domácí do vedení – 1:0.

O vyrovnání se záhy snažil Antoníček v samostatném úniku ještě v klasickém oslabení, nicméně Altrichter si svou pravou tyč pohlídal. Ke konci třetiny to pak zkoušel ještě Tůma do odkryté brány, nicméně neúspěšně.

Navýšení Pirátů se dostavilo hned ze začátku druhé dvacetiminutovky, když Sachr vyrazil po několika chomutovských střelách puk před sebe a získal ho Daniel Jouza, jenž ho zasunul do branky. K tříbrankovému vedení prostřelil Chomutovské o minutu a dvacet vteřin později, v čase 23:30, před brankou osamocený Jakub Zajíček – 3:0.

Třetí gól donutil Havířov ke střídání brankářů, což týmu asi vneslo novou energii, protože nejprve se k pokusu dostal Kratochvíl a pak ve třicáté minutě David Klimša, který hned po buly sebral domácímu brankáři nulu – 3:1.

V posledním dějství mohl ještě navýšit Hübl po krásné akci svých spoluhráčů, ale ještě svěží Šimonů se stihl ve svatyni přesunout. V osmapadesáté minutě mu stál tváří v tvář Mála, nicméně ho taktéž nepřekonal.

Na posledních 53 vteřin utkání to hosté zkusili ještě bez gólmana, což vedlo k trefě Tadeáše Svobody do opuštěné branky v čase 59:54 – 4:1. Piráti si tak vybojovali vedení ve finálové sérii 2:1. Znovu se týmy utkají hned další den, tedy v pondělí.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Byl to výborný výkon od první bule až do konce zápasu. Měli jsme utkání pod kontrolou. Musíme se připravit na čtvrtý duel, který bude hodně důležitý. A když budeme hrát jako ve třetím zápase, tak to uhrajeme.“

Jiří Raszka (AZ Havířov): „Neměli jsme dobrý vstup do zápasu, prvních deset minut byl soupeř aktivnější. Pak se, myslím, hra vyrovnala, ale tak jako u nás: soupeře trošičku dostaly do hry přesilovky. Tentokrát jsme většinu ubránili, ale na začátku druhé třetiny jsme udělali dvě chyby, špatně jsme rozehráli. Chomutov nás za to potrestal a tam se asi zápas lámal. Do dalšího utkání musíme zlepšit aktivitu, dobře se vyspat. Je to nový den a musíme bojovat.“