Piráti se po povedené druhé třetině ujali vedení v semifinálové sérii s Vyškovem

Napsal 03.04.2024 Tadeáš Kožený, Miroslav Kučera
K prvnímu semifinálovému utkání zavítal na led chomutovské ROCKNET ARÉNY tým z Vyškova. Ačkoliv favorit utkání byl jasný, první třetina nabídla bezgólovou podívanou. Chomutovští gólově zabrali až v prostřední části, ve které rozhodli o svém vítězství a získali tak první bod v sérii.
SF1 st 3.4.2024
3:1(0:0, 3:0, 0:1)
VYS
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Stehlík, Putz, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa – Veselý
Hokej Vyškov
Synek – Žižka, Hohl, Mikulík, Hefka, Studený, Dluhoš, Zavřel – Komínek, Lehečka, J. Štefka – Vašíček, Sebera, Popelka – D. Štefka, Čechmánek, Krejčiřík – Lekeš, Janeček, Tomajko.

23. Hübl (Tůma, Eret), 28. T. Svoboda (Hübl, Březák), 40. Eret (Chrpa, Hübl)

Barek, Trnka – Žídek, Brož

Piráti do zápasu vstoupili opatrně. K první větší šanci se ve vlastním oslabení až na počátku sedmé minuty dostal po chybě v rozehrávce ve vlastním oslabení Jakub Březák, ale trefil pouze Tobiáše Synka. Poté následovala desetiminutovka, kdy byl na ledové ploše k vidění bojovný hokej. Piráti měli více ze hry, ale proti houževnatě bránícímu soupeři se dlouho neprodrali do vyložené šance. Tuto pasáž utnula v sedmnácté minutě šance Daniela Jouzy, který se dostal do samostatného úniku, ale na Tobiáše Synka tváří v tvář nevyzrál. Vzápětí mohl ukončit čekání na branku Jakub Zajíček, leč jeho skrytou střelu zpoza obránce Tobiáš Snyek znovu ukryl ve výstroji.

ROCKNET ARÉNA vybouchla nadšením až ve třiadvacáté minutě. Piráti dostali výhodu přesilové hry, Martin Tůma udržel kotouč proti přesile u mantinelu a následnou přesnou přihrávkou našel na pravém kruhu volného Viktora Hübla. Ten se s ničím nepáral a střelou z první otevřel skóre – 1:0. Po dalších pěti minutách hry to už bylo o dva góly. Jakub Zajíček vybojoval za brankou kotouč, posunul ho po mantinelu na modrou čáru a po kombinaci v útočné třetině se ke střele z první dostal Tadeáš Svoboda, který se trefil odrazem o tyčku – 2:0.

Chomutovští měli od druhé vstřelené branky zápas plně pod kontrolou, hostující celek neměl kromě pár střel od modré žádnou šanci. Domácí se tak mohli v čase 39:59 radovat z třetí branky. Petr Eret dostal v přesilové hře nabito přesně od Jakuba Chrpy a Tobiáše Synka překonal rychlou střelou zápěstím – 3:0

Ve třiačtyřicáté minutě měl František Mála před sebou úplně prázdnou branku, ale Tobiáš Synek se stihnul přesunout a kotouč chytit lapačkou ještě před brankovou čarou. Hráči Vyškova se ze snížení radovali v minutě devětačtyřicáté. V rychlém protiútoku Tomáš Komínek našel přes celou šířku hřiště Matěje Seberu a ten se trefil z první přesně k levé tyčce Martina Altrichtera – 3:1.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Byla k vidění vyrovnaná první třetina. Do druhé třetiny jsme nastoupili hodně dobře, dali jsme branku a uklidnili se. Pro celý zápas byl hodně důležitý vstřelený třetí gól, kdy jsme využili přesilovou hru. Přesilové hry jsme hráli výborně a oslabení bylo také dobře odehrané. Ve třetí třetině jsme si hlídali vedení, škoda jen, že jsme dostali gól a po něm jim trochu přenechali iniciativu. Ale jinak to byl výborný výkon od nás.“

Michal Konečný (Hokej Vyškov): „Začátek zápasu jsme přežili. Domácí v první třetině byli lepším týmem. Od druhé třetiny jsme chtěli být aktivnější, bohužel jsme v přesilové hře po naší chybě dostali branku, což byla voda na mlýn pro domácí. Ve třetí třetině jsme chtěli ještě něco se zápasem udělat a zítra na to navázat. Ale hráli jsme špatně, což bylo asi i důsledkem dobré hry od domácích. Věřím, že zítra budeme hrát úplně jinak.“