Piráti přišli o šňůru výher, těsně padli s Benátkami nad Jizerou v prodloužení

Napsal 06.01.2024 Katka Kuderová, Tadeáš Kožený
V rámci osmadvacátého kola druhé ligy Piráti na vlastním ledě přivítali celek z Benátek nad Jizerou. První dvě třetiny v pohodě kontrolovali a vše nasvědčovalo dalšímu vítězství. Ve třetí třetině ale díky špatné disciplíně hosté vyrovnali a v prodloužení dokonce otočili stav zápasu na svoji stranu. Piráti si tak připsali prohru po osmi výhrách v řadě a při výhře Tábora za tři body se sesunuli na druhé místo tabulky.
28.kolo so 6.1.2024
3:4p(2:0, 1:1, 0:2 - 0:1)
BNJ
M. Petrásek – Ulrych, Eliáš, Kadeřávek, Březák, Seemann, Havel, Váchal, Záruba – Lukeš, Hübl, Zajíček – T. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, Putz, Stehlík – Mála, Koblížek, Chrpa
HC Benátky nad Jizerou
Brázdil – Antoš, Lytvynov, Kliment, Klodner, Němeček, Mašek, Fišer – Kučera, Havlas, Hozák – Zumr, Šafránek, Jankovský – Martínek, Vágner, Dvořák – Peca, Štrombach

14. Eret (M. Tůma, T. Svoboda), 19. Hübl (Zajíček), 33. Kadeřávek (Koblížek, Váchal)
21. Zumr (Klodner, Šafránek), 44. Šafránek (Jankovský, Zumr), 60. Hozák (Šafránek, J. Dvořák), 62. Hozák (Havlas)

5:7
0:2
0:0
35:23
1763
Němec – Pěkný, Hošťálek

Na začátku první třetiny bylo na obou stranách mnoho nepřesností, ale ani z jedné šance gól nepadl. V páté minutě si na kruhy vybruslil Zajíček, ale trefil pouze bránícího hráče. Krátce na to od modré čáry střílel Stehlík, ale Brázdil byl pozorný. Hned po vyhraném buly v čase 09:55 střílel Lukeš, ale Brázdil byl zase připravený na místě.

V čase 13:01 na modré čáře přenechal Tadeáš Svoboda puk Martinu Tůmovi a ten pak přihrál Petru Eretovi, který se nemýlil a překonal benáteckého brankáře – 1:0. Na konci třetiny mohl zvyšovat Jakub Zajíček, ale nebyl úspěšný, a tak se ke kotouči dostal Viktor Hübl a ten už Brázdila překonal střelou po ledě – 2:0.

Po třiceti vteřinách druhé třetiny hostující tým snížil na rozdíl jedné branky, když se po teči prosadil Dominik Zumr – 2:1. V čase 32:38 to bylo už zase o dva góly, když od modré čáry střílel Patrik Kadeřávek a brusle Tomáše Koblížka změnila dráhu puku mezi Brázdilovy betony – 3:1. Krátce na to po špatné rozehrávce domácího brankáře Petráska mohl být stav zase jenom o jeden gól, ale Středočeši neskórovali.

Na začátku třetí třetiny Benátky snížily na rozdíl jedné branky, když se prosadil David Šafránek – 3:2. V 46. minutě se Radek Havel dostal nečekaně do samostatného úniku, ale Brázdil jeho forhendovou kličku udržel v lapačce. V poslední minutě to hosté zkoušeli v šesti proti třem a tím i vyrovnali zápas, když se puk odrazil k Jiřímu Hozákovi, který ho zavěsil přímo do šibenice Petráskovy branky – 3:3.

Na začátku prodloužení se dostal do příležitosti Petr Ulrych, ale trefil tyč. Když se z trestné lavice vracel vyloučený chomutovský hráč tak Piráti inkasovali a bylo rozhodnuto, kdo získá druhý bonusový bod, poněvadž se podruhé v zápase prosadil hostující Jiří Hozák – 3:4.

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Utkání jsme prohráli, protože jsme z převahy nevytěžili víc gólů než tři. A taky protože soupeř využil naší neukázněnosti ve třetí třetině jako před časem Děčín.“

Martin Novák (HC Benátky nad Jizerou): „Jeli jsme sem s velkým respektem k nejlepšímu týmu druhé ligy a chtěli jsme tu hrát dobrý hokej, což se nám venku proti týmům na prvních šesti místech daří. Pokaždé bodujeme, takže nám asi vyhovuje, když soupeř proti nám hraje takový útočný hokej. Po první třetině to vypadalo, že tady bodovat nebudeme. Byli jsme pomalí a všude jsme byli pozdě. Domácí nás přehrávali, ale zvedl nás gól na 2:1. Naopak gól na 3:1 nás neposadil a do třetí třetiny jsme si řekli, že body urveme, ať se děje, co se děje. Šli jsme si zatím a jsem strašně rádi, že jsme z toho ty dva body urvali.“