Piráti přerušili sérii proher. Na domácím ledě zdolali liberecké Tygry

Napsal 03.12.2015 Petr Kouba
C h o m u t o v - Ve 25. kole DHL Extraligy juniorů Piráti přivítali na svém ledě Tygry z Liberce, které zdolali 5:3. Dvěma góly se blýskl Filip Krivošík, ke kterému se následně přidali František Wágner, Adam Kellerstein a Jiří Tupý.
25.kolo čt 3.12.2015
5:3(2:0, 3:2, 0:1)
LIB
Lukeš – Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Lidák, Černý, Novák – Wágner, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Tůma, P. Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz.
Liberec
Hosnedl (od 26. Vacek) – Bednář, Turek, Klinger, Arlt, Husa, Tržický, Starosta – Šír, Kalfiřt, Huňa, Rubeš, Král, Gecko, Solenský, Zachar, Havlas, Paločko.

5. Krivošík (Reszégh, Tupý), 15. Wágner (Rindoš, Kellerstein), 24. Krivošík (Tupý, Részegh), 25. Kellerstein (Rindoš, Lidák), 26. Tupý (Reszégh, Novák)
Liberec
30. Paločko (Starosta), 33. Solenský (Huňa), 42. Klinger (Bednář, Paločko)

4:4
0:0
0:1
80

Do první třetiny vstoupili lépe domácí, kteří hned ve čtvrté minutě vstřelili gól, když se Tamász Reszégh dostal za beky Liberce a pěknou nahrávkou našel Filipa Krivošíka, který střelou mezi betony hostujícího gólmana otevřel skóre - 1:0. Pět minut před koncem prvního dějství přišel další gól domácích. Josef Rindoš přihrál do prostoru mezikruží, kde byl najetý František Wágner, který už neměl problém střelou mezi betony navýšti skóre - 2:0. V čase 16:45 hosté poprvé pořádně ohrozili domácí klec, když střela Michaela Klingera zazvonila o břevno Lukešovy branky.

Ve čtvrté minutě druhé periody Chomutov navýšil své skóre na 3:0. Jiří Tupý přihrál zpoza branky Filipu Krivošíkovi, jenž střelou z mezikruží nedal šanci libereckému strážci klece - 3:0. O třicet vteřin později Adam Kellerstein zakončil svůj brejk úspěšnou střelou mezi betony hostujícího gólmana - 4:0. A hned na to přišel již pátý gól domácích. Po vyhraném buly se za hostující branku dostal Reszégh, našel přesnou přihrávkou Jiřího Tupého, který neměl sebemenší problém dostat puk do klece a zároveň vyhnat Hosnedla z branky hostů - 5:0. V polovině utkání přišel první gól hostů. Matěj Paločko dostal přihrávku na útočnou modrou a v samostatném úniku dokázal vsítit gól - 5:1. V čase 32:35 těsně před koncem přesilovky Liberce využil nahrávky Jozefa Huni Samuel Solenský - 5:2.

Do třetího dějství vstoupil lépe Liberec. V čase 41:16 Bednář nabil Michaelu Klingerovi, který střelou příklepem trefil růžek nad lapačkou Lukeše - 5:3. Pět minut před koncem utkání si to chtěli rozdat v pěstním souboji Šírek (LIB) a Blaha (CHM), ale tento souboj rychle přerušili. V čase 57:01 Liberec odvolal gólmana, ale ten byl zpět v brance po pár vteřinách.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Po neúspěších v Hradci Králové a v Pardubicích, tak jsme si řekli, že musíme zabojovat a že to prostě musíme urvat, abychom udělali nějaké body. Do zápasu jsme vlítli velice dobře a až do stavu 5:0 jsme hráli to, co jsme chtěli hrát. Byli jsme na puku a nepouštěli jsme Liberec do žádných šancí. Bohužel jsme opět polevili v koncentraci a ve třetí třetině jsme byli nervózní. Nedokázali jsme se udržet na puku a museli jsme to ubojovat. Díky koncentraci jsme ztratili zápas v Hradci, kdežto v Pardubicích jsme tomu šli naproti, ale chybělo nám více štěstí, důkazem toho je 52 našich střel. Dneska chtěli všichni za stavu 5:0 hrát hokej a přestáváme hrát to, co chceme a bohužel nás to stojí síly, místo toho abychom dohráli zápas v klidu.“

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): „Zaspali jsme první třetinu, kdy jsme po přečíslení Chomutova dvakrát inkasovali. Jinak si myslím, že úvodní třetina byla vyrovnaná. Od druhé třetiny jsme chtěli něco změnit, ale hned jsme dostali tři góly, takže tam se utkání určitě zlomilo. Druhou část jsme odehráli špatně. V posledních zápasech vždy honíme všechno v závěru. Za závěr musím ale dnes hráče pochválit, ale nestačilo to. Domácí byli lepší. Chtěli jsme po pátém gólu něco změnit, nechtěli jsme si brát timeout, tak přišlo střídání brankáře. Potřebovali jsme přibrzdit Chomutov, což se ne úplně povedlo, ale nějaký účel to přeci jen splnilo.“