Piráti poprvé v sezoně prodlužovali, po trefě Filipa Eliáše přehráli Most

Napsala 22.11.2023 Redakce
Další střetnutí v rámci druhé ligy nabídlo „malé“ derby, v němž Chomutovští přehráli Most 3:2 po prodloužení. Už v desáté minutě oslavil premiérovou trefu v pirátském dresu nově příchozí Lukáš Stehlík. Avšak Lvům se následně povedlo převrátit misky vah na svou stranu. Svěřenci Martina Pešouta dlouho tahali za kratší konec provazu, ovšem v závěru třetí části vystřelil prodloužení František Lukeš. V nastaveném čase pak Pirátům nabídl přesilovou hru Lukáš Klika, který o chvíli později nedosáhl na zakončení Filipa Eliáše. Piráti se díky dvěma bodům posunuli na druhou pozici před Tábor.
17.kolo st 22.11.2023
MSL
2:3p(0:1, 1:0, 1:1 - 0:1)
MOSTEČTÍ LVI
Klika – Rykl, Urbánek, Havlůj, Nedrda, Šoustek, Havlík, Steinocher – Veselý, Řehoř, Procházka – Daniel, Písařík, Jindra – Urban, Böhm, Mical – Buberl
Horák – Havel, Březák, Seemann, Eliáš, Váchal, Záruba, F. Hynek – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – J. Svoboda, Eret, Tůma – Stehlík, Kostourek, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa

21. Řehoř (Veselý, Procházka), 43. Urbánek (Mical, Urban)
10. Stehlík (Zajíček, Váchal), 57. Lukeš (Hübl), 64. Eliáš (Hübl)

3:3
1:1
0:0
37:38
582
Trnka – Stacho, Figer

Úvodní část malého severočeského derby dopadla lépe pro hostující celek. V čase 9:41 rozehráli Piráti rychlou akci, kdy přihrávku z vlastní třetiny šikovně přiklepl do jízdy Lukáši Stehlíkovi atakovaný Jakub Zajíček. Čerstvá posila Chomutova pak využila volného prostoru a z levé strany propálila ranou na bližší tyč gólmana Kliku ‒ 1:0

Domácím naproti tomu vyšel vstup do druhé i poslední třetiny. Přesně minutu po zahájení prostřední části se Mosteckým Lvům povedlo vyrovnat. Střelu Jakuba Procházky musel Adam Horák likvidovat natřikrát, a když už se zdálo, že má gólman hostí kotouč pod kontrolou, vyvedl Ivan Řehoř všechny z omylu a kulečníkovým úderem srovnal stav utkání – 1:1

Radost domácích fanoušků umocnil na začátku třetí třetiny, přesněji v čase 42:18, Štěpán Urbánek. První střelecký pokus od modré čáry mu byl ještě zmařen obětavým pádem jednoho z Pirátů, avšak hned vzápětí dostal šanci na reparát a z vrcholu pravého kruhu se už nemýlil ‒ 2:1.

Mostečtí živili naději na plný bodový zisk až do poslední vteřiny 57. minuty. Přesně v ten moment totiž František Lukeš ukončil střelecké trápení Chomutova a pohotovou ranou hned po vhazování, na kterém uspělo jeho hokejové dvojče Viktor Hübl, poslal zápas do prodloužení – 2:2.

V tom sehrálo klíčovou roli vyloučení brankáře Lukáše Kliky, který sice zastavil průnik Milana Kostourka, avšak pouze za cenu faulu. Následnou početní výhodu čtyř proti třem zužitkoval Filip Eliáš, který po nabití od Viktora Hübla propálil vše, co mu stálo v cestě a přihrál bonusový bod na stranu Chomutova – 3:2pp.

Petr Rosol (MOSTEČTÍ LVI): „Zápas se mi hodnotí trošku hůř, protože si myslím si, že jsme proti favorizovanému soupeři předvedli dobrý výkon. Kluci tam nechali všechno. Na konci jsme měli víc smůly než soupeř, z čehož vytěžil dva body. Určitě musím kluky pochválit, protože hráli výborně. Myslím si, že jsme byli naprosto vyrovnaným soupeřem. Výborný výkon předvedl brankář Klika, který chytal výborně stejně jako ve všech zápasech, do kterých nastoupil.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Máme za sebou velmi vyrovnané a těžké utkání, ve kterém jsme měli optickou převahu, nicméně trápili jsme se v koncovce. Nutíme se málo do střelby, stále hledáme složitá řešení a někoho až před prázdnou brankou, na čemž s kluky pracujeme dlouhodobě, ale v zápasech nám to prostě chybí. Nakonec stálo štěstí tak trochu při nás a v prodloužení jsme rozhodli, takže s výsledkem jsme napůl spokojení.“