Piráti osmou výhru v řadě nepřidali, z Tábora odjeli bez bodů

Napsal 14.02.2024 Tadeáš Kožený
Piráti v rámci devátého kola nadstavby druhé ligy zajížděli na led druhého celku tabulky z Tábora, kde si připsali ve venkovní šňůře první porážku. Domácí hokejisté byli většinu zápasu ve vedení a o svém vítězství rozhodli v závěru druhé třetiny, kdy během dvou minut odskočili o dva góly. Ve třetí třetině ještě náskok navýšil Milan Dančišin a za Piráty už stav jen korigoval kapitán Viktor Hübl. Lukáš Pech tentokrát nastoupil za České Budějovice v nejvyšší soutěži, což znamená, že Pirátům může být k dispozici případně už jen v nadstavbě.
N9 st 14.2.2024
HTA
4:2(1:0, 2:1, 1:1)
HC Tábor
Žajdlík - Plášil, Říha, Suchánek, Jáchym, Hubata, Hajič, Gajdolín - Krliš, Matušík, Zeman - Huna, Zadražil, Seidl - Dančišin, Milfait, Severa - Kulek, Zíb, Duda - Nevšímal
Altrichter - Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal, Seemann - T. Svoboda, Hübl, Zajíček - J. Svoboda, Eret, M.Tůma - Kostourek, Putz, Stehlík - Mála, Koblížek, Chrpa

HC Tábor
2. Hubata (Milfait), 38. Seidl (Zadražil, Suchánek), 40. Krliš (Zíb), 42. Dančišin (Severa, Milfait)
36. Eret (T. Svoboda), 46. Hübl (Kadeřávek, T. Svoboda)

3:2
0:1
0:0
38:29
1682
Jílek – Rubáš, Tvrdík

Piráti do zápasu vstoupili vlažně a hned po dvaceti vteřinách hry se musel blýsknout zákrokem lapačkou Martin Altrichter po nebezpečné střele od Karla Plášila. V čase 01:50 se ale domácí už radovali z vedení. Po špatné rozehrávce Radka Havla se k volnému puku v rohu dostal Jan Milfait, okamžitě ho poslal před branku na volného Tomáše Hubatu, který propálil Martina Altrichtera – 1:0. Po vstřelené brance se hra vyrovnala. Piráti ale spíše měli jen náznaky šancí, domácí je k výraznému ohrožení branky nepustili.

Druhá třetina začala šancí Tadeáše Svobody, ale ten v jasné pozici Matěje Žajdlíka nepřekonal. Na další velkou příležitost si diváci museli počkat až do třiatřicáté minuty. Rudolf Huna dostal přihrávku před úplně prázdnou branku, ale puk špatně trefil a ten skončil jen těsně nad brankou.

Piráti se vyrovnání dočkali v šestatřicáté minutě v přesilové hře krátce poté, co se před jejím začátkem objevil sám před domácí brankou Jan Svoboda. Petr Eret v souboji udržel kotouč, který hned poslal na branku Matěje Žajdlíka a s notnou dávkou štěstí se kotouč zastavil až v síti – 1:1. Domácí si ale vedení vzali zpět nedlouho poté. Radek Seidl dostal ideální pas a nebyl pro něj problém poslat puk do odkryté klece – 2:1. Už na 3:1 zvyšoval pouhých osm vteřin před koncem třetiny Václav Krliš, který odražený kotouč okamžitě poslal za záda Martina Altrichtera.

V čase 41:53 ujel do přečíslení Jiří Severa, který skvělým pasem našel Milana Dančišina, jež neměl problém puk z první poslat pod horní tyč Martina Altrichtera – 4:1. Snížit mohl po obrovské chybě domácí obrany Tadeáš Svoboda, ale ani napodruhé domácího brankáře nepřekonal. Piráti se mohli se snížení radovat v čase 45:59, kdy nachytal na švestkách domácího gólmana střelou na přední tyč Viktor Hübl – 4:2. Chomutov se čím dál víc tlačil do zakončení, ale domácí obrana s čelem s Matějem Žejdlíkem odolala až do konce střetnutí.

Jakub Grof (HC Tábor): „Hráčům se rozhodně sluší poděkovat, protože předvedli sebevědomý, pracovitý a kvalitní výkon. Podle mě to byly zasloužené tři body. Byly tam věci, na které jsme se připravovali, což nás samozřejmě těší. Je ale třeba říct, že to byl jen jeden ze zápasů. Teď už zase jdeme dál a budeme se připravovat a těšit na sobotní zápas s Děčínem. V neposlední řadě bych chtěl poděkovat fanouškům, kteří nám vytvořili opravdu perfektní kulisu včetně trubek, to bylo fakt super.“

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Měli jsme špatný vstup do utkání a tím dali domácím šanci na výhru. A to nás ještě v první třetině výrazně podržel Altrichter. Od druhé třetiny jsme se zlepšili, ale zbytečné dva góly po našich chybách v jejím závěru nás stály body.“