DOROST - reportáž

Piráti nasázeli Energii osm gólů a vyhráli počtvrté v řadě

Napsal 23.02.2019 Vlastimil Mourek, Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v patnáctém kole céčkové skupiny ELIOD extraligy dorostu rozstříleli karlovarskou Energii v důležité bitvě a aktuálně drží s náskokem sedmi bodů pozici zaručující play-off. Chomutovští v pětadvacáté minutě vedli už o čtyři zásahy, což je posunulo k pohodlné výhře. Osmigólový příděl řídili gólem a třemi přihrávkami Jiří Kulich s Marcelem Štefančíkem, jenž rozhodl nadstavbu už po 38 vteřinách.
N15 so 23.2.2019
KVA
4:8(1:2, 2:4, 1:2 - N 0:1)
Karlovy Vary
Kubát (21. Hykel) – Žďárský, Vogel, Houdek, Hohl, Zolnaj – Matas, Sapoušek, März, Šmajda, Botoš, Rymon, Šlechta, Blecha, Černý, Czingel
Malant – F. Döring, Němec, Martínek, M. Pöschl, Perný, Frollo – Spudich, Jiří Kulich, Štefančík, Kalčík, Príhoda, Čech, Iljuk, Vostiňák, Ekrt, Jan Rindoš

16. Šmajda (Rymon), 28. Blecha (Černý, Šmajda), 37. März (Matas), 53. März (Rymon)
7. F. Döring (Jiří Kulich, Němec), 18. Němec (Štefančík, Jiří Kulich), 21. Spudich (Jiří Kulich, Štefančík), 22. Príhoda (Čech), 25. Ekrt (Iljuk), 36. Iljuk (Vostiňák, M. Pöschl), 51. Jiří Kulich (Ekrt), 56. F. Döring (Spudich, Štefančík), 61. Štefančík (Němec)

Czingel (Karlovy Vary) 10 minut

Už od začátku zápasu tahali Karlovarští za kratší konec. Piráti byli všude dříve, o krok napřed a měli více ze hry. Přesně po sedmi minutách hry v přesilovce skóroval Filip Döring, který trefil pravý dolní roh Kubátovy svatyně – 0:1. Osm minut nato si však vzal kotouč vzal Samuel Šmajda, který našel mezírku mezi tyčí a Malantem – 1:1.

Dvě minuty poté měl Kalčík před sebou prázdnou branku, jenže ji minul. Po čtyřiceti vteřinách Štěpán Němec po Štefančíkově pasu vymetl levý dolní roh branky – 1:2. Čtyři vteřiny před koncem první třetiny si Dominik Rymon pohrál s obránci a dostal se až k Malantovi, klička mu ale nevyšla.

Neuběhla ani minuta z druhé části a Piráti už se radovali z gólu. Jejich první střelu v třetině proměnil Jan Spudich – 1:3. Karlovarští vystřídali brankáře, místo Kubáta nastoupil do zápasu Hykel. Ten ale první facku v podobě gólu Ondřeje Príhody dostal po necelé minutě – 1:4. Po minutě se na druhé straně Malant blýskl excelentním zákrokem, když vychytal přečíslení dva na nikoho.

Ve 25. minutě Erik Iljuk nabil Janu Ekrtovi, který pálil ostrými – 1:5. Za Energii po třech minutách snížil Josef Blecha – 2:5. Ve 36. minutě střílel Jan Vostiňák na Hykela, který si s jeho střelou poradil, ovšem na dorážku Erika Iljuka už byl krátký – 2:6. V téže minutě ale ještě snížil Lukáš März – 3:6.

Po minutě a půl závěrečného dějství měl Dominik Rymon trestné střílení, proti Malantovi ale neuspěl. Za šest minut netrefil Jan Ekrt po Čechově přihrávce prázdnou. Kdo se ale trefil, byl na přelomu poloviny třetiny Jiří Kulich, který tak zvyšoval na 7:3.

Dvě minuty nato ale Dominik Rymon přihrál do úniku Lukáši Märzovi, který nekompromisně zavěsil – 4:7. Necelých pět minut před koncem ještě stav upravil Filip Döring – 4:8.

V nadstavbě získal pro Piráty bonusový bod svou střelou Marcel Štefančík.

Tomáš Andrys (HC Energie Karlovy Vary): „Zápas byl pozitivní v tom, že nám pro příští sezonu odhaloval charakter některých hráčů. Budeme vědět, co a jak dělat směrem dopředu pro příští sezonu. Jak jsme mohli vidět, některým hráčům se prostě a jednoduše nechce.“

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Padlo hodně gólů, což se divákům muselo líbit, nám se to ale líbilo už méně. Prosadily se opět všechny lajny, za což jsem rád. Směrem dozadu však děláme spoustu chyb, dovolili jsme toho soupeři hodně. To by se nám stávat nemělo. Snažíme se na tom ale pracovat. Jinak si myslím, že jsme vyhráli zaslouženě.“