Ml. Dorost - reportáž

Mladšímu dorostu se nepovedlo Liberec porazit, rozhodne se v Liberci!

Napsal 11.03.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští vstoupili do utkání druhého čtvrtfinále proti Liberci lépe a od jedenácté minuty vedli po trefě v oslabení, kterou dal Tomáš Koblížek. V oslabení ale skórovali také hosté a do kabin se šlo za stavu 1:1. Ve druhé třetině se Liberci povedlo dát během pěti minuty dvě branky, čímž si zajistili výhru v utkání a vyrovnání stavu série.
ČF2 pá 11.3.2016
1:3(1:1, 0:2, 0:0)
LIB
Běhula - Ferbas, Jungvirt, Seemann, Zeman, Jarý, Herles, Kastner, Psar – Günther, Baier, Mežnar, Lauko, Černý, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Koblížek, Ouřada, Brandner.
Liberec
Novák – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Nikolič, Had, Ira, Bálik – Rychlovský, Dospěl, Šír, Maťátko, Liška, Žůrek, Bitman, Hájek, Kotyza, Virág, Šafařovský.

Zubzanda – Belko, Schop

Do utkání vstoupily oba celky hodně aktivně. V úvodních dvou minutách se do šance dostali Tomáš Koblížek, který zkoušel bekhendem překonat Nováka, a následně také Milan Breczko, kterému se ale nepovedlo po pravé straně akci zakončit gólově. Následně byli aktivnější hosté, kteří dokonce vybojovali přesilovku. V té dokonce padla první branka. Chomutovský zachytil rozehrávku a ujížděl sám na branku. Kristiána Nováka překonal střelou k pravé tyčce.

Hostům se povedlo vyrovnat obdobnou akcí. V oslabení si před branku najel Jan Kotyza, který dokázal stav utkání vyrovnat přesnou střelou z před brankového prostoru. Minutu a půl před koncem první třetiny mohl skórovat Kryštof Ouřada, kterému se ale z pravé strany nepovedlo trefit branku. V poslední sekundě se do skvělé pozice dostal David Bálik, ale toho zastavila siréna.

I druhá třetina byla plná obrovských šancí. V devětadvacáté minutě se do tutové šance dostali Vojtěch Günther a Kryštof Ouřada. Druhý jmenovaný dostal puk před branku, kterou ale trestuhodně přestřelil a přišel trest. Matěj Hájek najel do útočné třetiny a technickou střelou ohrozil Běhulu. Tomu puk vypadl a do branky jej poslal Martin Maťátko. Liberec byl i nadále aktivnější a byla z toho další branka. Petr Bitman nejdříve objel branku, ale skvěle jej vychytal Běhula. Následně střílel do tyčky.

Na další pokus byl ale chomutovský brankář krátký. S pukem na hokejce si do útočné třetiny najel Luboš Dospěl, který technickou střelou z mezikruží překonal Běhulu potřetí. Piráti koncem třetiny aktivní, ale snížit se jim nepovedlo. Tomáš Jungvirt nahazoval od modré čáry, ale jeho pokus skončil jen na tyčce. Následně se před branku prodral Tomáš Koblížek, kterému se ale celou akci zakončit nepovedlo.

Hosté mohli jít začátkem třetí periody již do tříbrankového vedení. Po chybě bránícího hráče zakončoval do odkryté branky jeden z hostů, který ale nedokázal překonat přesouvajícího se Běhulu. Piráti se mohli vrátit do utkání, ale únik Jakuba Veselého byl zakončen střelou vedle pravé tyčky. Utkání se následně dohrávalo v rychlém a důrazném tempu, ale ani jednomu celku se nepovedlo vstřelit branku, a tak rozhodne třetí duel v Liberci.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Bylo to podobné utkání jako v Liberci, vyrovnané. My jsme bohužel neproměnili šance, které jsme měli. Do utkání vstoupili dobře, vedli jsme 1:0. Poté jsme svými nevynucenými chybami přišli o vedení. To je play-off. Měli jsme svoje šance, které jsme neproměnili, a to nás asi stálo zápas. Musím říct, že Liberec je hodně silný soupeř a v neděli si to u nich rozdáme o postup.“

Milan Plodek (Bílí Tygři Liberec „Jeli jsme do Chomutova s tím, že nemáme co ztratit a že domácí budou chtít ukončit sérii. Věděli jsme, že jsme doma měli spoustu šancí, které nám nevyšli. Brankář Ríša Běhula podal parádní výkon a věděli jsme, že musíme ještě více střílet. Kluci od začátku plnili naše plány, zápas byl otevřený. Chomutovští měli také zajímavé šance. Série je strašně vyrovnaná a i ty emoce na konci zápasu k tomu patří. Dle mého bude nedělní zápas nádherný, že si to všichni užijeme a lepší tým postoupí dál.“