Mladší dorostenci zdolali v dramatickém zápase Litvínov

Napsal 12.01.2014 Jan Thöma, Michal Luxa
C h o m u t o v - Mladší dorostenci v Podkrušnoroském derby zdolali hostující Litvínov a připisují si tak tři body do tabulky. V dramatické utkání v rámci 24. kola ELIOD extraligy mladšího dorostu se skóre měnilo jako na běžícím páse. Výsledek zápasu se zastavil na stavu 6:5 pro domácí Piráty. V dresu Chomutova se blýskli hned tři hráči dvě přesnými zásahy. Konkrétně to byli Jaroslav Kulich, Matyáš Svoboda a Filip Palička.
24.kolo ne 12.1.2014
6:5(1:1, 2:2, 3:2)
LIT
Polášek – Buchtela, Hajíč, Petržílka, Studený, Novák – Šilar, Svoboda J., Kulich, Svoboda M., Bukač, Palička, Dejmek, Jindra, Chlán, Stínil.
Litvínov
Kožnar – Cikánek, Kubeš, Pleva, Havlík, Macháč, Kučera, Balász – Pech, Pavlíček, Vébr, Vopat, Drašar, Vacín, Helt, Myšák, Klika, Bečvár.

6. Palička (Dejmek, Svoboda J.), 22. Kulich (Stínil), 24. Svoboda M. (Kulich, Hajič), 42. Svoboda M. (Palička, Novák), 54. Palička, 58. Kulich (Buchtela, Svoboda M.)
Litvínov
3. Helt (Vébr, Kučera), 30. Kučera (Drašar, Helt), 36. Bečvář (Drašar), 49. Bečvář (Vopat)

2:4
1:2
1:0
46:30
120

Do utkání vstoupili lépe hosté. Již ve třetí minutě se ujali vedení brankou TOMÁŠE HELTA, ten dostal puk do jízdy a prostřelil brankáře Pirátů - 0:1. V páté minutě mohlo být vyrovnáno, jenže při signalizovaném trestu sudí hru přerušil, a branku neuznal. Ovšem, hned v šesté minutě ujíždí FILIP PALIČKA, který svůj unik proměnil střelou mezi betony bezmocného brankáře hostů - 1:1. V první třetině se již nic vážného nestalo.

Stejně jako do první třetiny, tak i do druhé části hry vstoupili aktivněji hráči Litvínova, ale svou převahu nedokázali zúročit. Ve dvaadvacáté minutě je z protiútoku potrestal střelou pod břevno JAROSLAV KULICH, který obrátil skóre ve prospěch Chomutova - 2:1. Tato branka Pirátům dodala sebevědomí a hned o minutu později se prosadil MATYÁŠ SVOBODA - 3:1. Na kostce svítila třicátá minuta, když Litvínovští mladíci snížili v přesilové hře na rozdíl jediné branky postaral se o to MARTIN KUČERA, jenž našel puk jako první a zasunul ho do odkryté branky domácích - 3:2. Zbývaly čtyři minuty dokonce druhé periody, když hosté srovnali skóre utkání. Střelou od modré propálil JAN BEČVÁŘ vše, co mu stálo v cestě - 3:3.

Ve druhé minutě třetího dějství odskočili Piráti na rozdíl jedné branky. Chomutovští využili situaci dva na jednoho, pěknou souhru zakončil MATYÁŠ SVOBODA - 4:3. V polovině třetí části hry se Piráti dopustili velké chyby v obraně, kterou využil JAN BEČVÁŘ. Ten si zkušeně položil brankáře domácích a neměl problém trefit odkrytou branku - 4:4. V čtyřiapadesáté minutě si v oslabení prohodil dva obránce FILIP PALIČKA a vrací Pirátům vedení - 5:4. Chyběly tři minuty do konce třetí třetiny, když si kotouč vzal ve středním pásmu JAROSLAV KULICH, jenž se prokličkoval až před brankáře hostů a střelou mezi betony zvyšuje stav - 6:4. Hosté se však nevzdali a necelou minutu před koncem snížili na rodníl jedné branky. Po odrazuje od zadního mantinelu se porasatil FILIP HELT - 6:5.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Chtěly jsme do utkání nastoupit lépe než do zápasu s Kladnem, což se nám určitým způsobem povedlo, ale představoval jsem zcela jiný výkon týmu. Litvínov byl i bez svých opor bojovný tým a dělali nám velké problémy. Nastupovali jsme do toho utkání s vědomím, že jsme v nedávné době uhrály nějaké body a že se nemůže stát nic vážného. Nicméně vývoj utkání byl jiný, hrálo se nahoru dolu a za tři body jsme určitě rádi.“