Mladší dorostenci vstoupili do sezóny úspěšně. Doma rozstříleli IHC Písek

Napsal 08.09.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Nervózní vstup a famózní závěr zápasu v podání Chomutova. Dvanácti brankami zatížili hostující tým z jihu Čech. Cesta k vítězství se rodila z počátku těžce, když Písek dvakrát vyrovnal. Piráti následně zvýšili tempo, a od druhé půlky zápasu na ledě dominovali. Důkazem toho je i deset branek, které vsítili po třicáté minutě. Chomutov porazil IHC Písek 12:0.
1.kolo ne 8.9.2013
12:2(1:1, 5:1, 6:0)
PIS
Polášek – Hajič, Studený, Buchtela, Jírovec, A. Novák, Bukač - Jindra, Kulich, Dejmek, J. Svoboda, Lyszczarczyk, M. Svoboda, Koblížek, Chlán, Šilar
Písek
Hauser – Rákosník Roman, Linhart, Rákosník Robin, Novotný, Hora, Kozák, Koc, Šergl, Schwamberger, Vanišová, Marek, Vostarek, Strnad, Váňa, Tejko, Matiášek, Hakl, Pecka, Duchoň

12. Lyszczarczyk (M. Svoboda, Buchtela), 25. Kulich (Hajič), 30. Dejmek (Kulich), 32. Dejmek (Jindra, Studený), 35. Lyszczarczyk (J. Svoboda), 40. Chlán (Buchtela), 44. Lyszczarczyk (J. Svoboda), 46. Jindra (Dejmek, Kulich), 51. M. Svoboda (Lyszczarczyk, Buchtela), 53. Hajič (Studený), 53. Kulich (Jindra), 58. Kulich (Dejmek, Jindra)
Písek
16. Schwamberger (Vanišová, Šergl), 28. Šergl (Schwamberger, Váňa)

5:6
1:0
0:0
72:20
100
Jírovec (CHM) - Šergl (PIS) oba 5 minut a do konce utkání

Zápas začal podle očekávání, tlakem Chomutova. Ovšem přibrzdilo je brzké vyloučení dvou hráčů. Nejdříve Alan Lyszczarczyk podrazil hráče Písku a za nedlouho ho následoval i Jaroslav Kulich, za vražení na hrazení. Písecký klub měl několik příležitostí u branky, ovšem ani jeden puk za záda domácího gólmana nedostal. Velké problémy měla i obrana hostů, když se bránila přesilovce Pirátů. Piráti v první přesilovce v zápase, hned dvakrát nastřelili brankovou konstrukci. První branky se diváci dočkali ve dvanácté minutě. Alan Lyszczarczyk střílel od levého kruhu a brankář Písku si s nešťastnou ránou od domácího útočníka neporadil. Netrvalo dlouho a bylo vyrovnáno. V šestnácté minutě uháněla útočná formace Písku k brance Chomutova. Křížná přihrávka přes brankoviště a zásah domácího obránce, který přispěl tečí k vyrovnání. Tom Schamberger byl poslední, kdo se puku od píseckých dotknul. První třetina skončila nerozhodně 1:1.

Ve druhé třetině začaly padat góly ve velkém. Nejdříve se ve čtyřiadvacáté minutě trefil útočník Chomutova, který tak vrátil vedení na domácí stranu. I na podruhé se Písku podařilo vyrovnat. Počkání na přesnou přihrávku zpoza brány a následná oslava gólu z hole Jana Šergla. Vyrovnaný stav dlouho nevydržel. Přesně minutu a čtyřicet vteřin. Do úniku se dostal Ladislav Dejmek a prostřelil gólmana Písku. Ladislav Dejmek vstřelil i čtvrtý gól, to přehodil ležícího a bezmocného gólmana. Následovaly ještě dva góly, ze strany Chomutova. Nejdříve se podruhé v zápase prosadil Alan Lyszczarczyk a poté Petr Chlán. Po druhé třetině měl Chomutov dobře nakročeno k první výhře v nové sezóně.

Kdo by čekal nějaké drama v poslední části, musel být zklamán. Hráči Písku prakticky celou třetinu odchodili a čekali, až zazvoní závěrečná siréna. Navíc se jim do branky dostaly další střely a především puky od Pirátů. Celkem šest gólů v závěrečné třetině vstřelili Piráti a v pohodě si došli k vítězství. Alan Lyszczarczyk, Jan Jindra, Matyáš Svoboda, Tomáš Hajič, Jaroslav Kulich a opět Jaroslav Kulich. To je výčet šesti resp. pěti střelců v závěrečné třetině. Chomutov porazil Písek 12:2.

Jaroslav Hejcman, trenér Chomutova: "Do zápasu jsme vstoupili hodně nervózně. Na hráčích to bylo vidět, i když nevíme proč. Byl to zápas jako každý jiný. Do půlky zápasu to bylo velké trápení. Dlouho jsme se hledali. Následně jsme odskočili na dva góly a začali hrát hru, kterou jsme chtěli hrát od začátku. Byl to jeden ze soupeřů, který bude ve spodní polovině tabulky. My se musíme soustředit na Letňany, které tu máme příště. Budou hodně nepříjemné. Budeme jich chtít oplatit porážku, kterou jsme od nich obdrželi v přípravě."