Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci v Kladně dvakrát vedli, přesto úvodní zápas semifinále prohráli

Napsal 16.03.2016 Marcel Holl
K l a d n o / C h o m u t o v - Mladší dorost Pirátů začal ve středu semifinálové boje ELIOD Extraligy proti Kladnu. Svěřenci trenérů Radka Šípa, Jaroslava Hejcmana a Jaroslava Buchala nad Rytíři dvakrát vedli, přesto se domů vrací s nepořízenou. V pátek tak bude nejmladší celek pirátské akademie odvracet mečbol soupeře a snažit se vrátit sérii k rozhodujícímu duelu na kladenský led.
SF1 st 16.3.2016
KLA
3:2(0:1, 1:1, 2:0)
Kladno
Jiroušek – Smažík, Zich, Slabý, Kvapil, Šmolík – Hasil, Karásek, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Tržil
Běhula – Ferbas, Jungvirt, Seemann, Zeman, Jarý, Psar – Günther, Baier, Mežnar, Jaroš, Veselý, Breczko, Koblížek, Ouřada, Brandner

Kladno
34. Šmolík, 49. Filip, 54. Zich (Kulma)
4. Koblížek (Veselý, Seemann), 36. Veselý (Běhula)

5:4
0:0
0:0
24:24
120
Sýkora – Ondráček, Rubáš

Vstup do úvodního semifinále se povedl mladým Pirátům. Ti se již po čtyřech minutách radovali z vedení, neboť Jirouška dokázal překonat Tomáš Koblížek. Netrvalo dlouho a Chomutov mohl odskočit na dvoubrankový rozdíl, avšak Kryštof Ouřada si na kladenského maskovaného muže nepřišel. I v následujících minutách byli nebezpečnějším celkem Piráti, jenže další branku se jim přidat nepodařilo, a tak po první dvacetiminutovce vedli svěřenci triumvirátu Šíp, Hejcman a Buchal pouze 1:0.

Druhou část začali aktivněji domácí Rytíři, kteří si hned v začátku třetiny vytvořili slibnou příležitost, jenže Nagyho vychytal Běhula. Skóre se na kladenském zimním stadionu měnilo ve 34. minutě, kdy Adam Šmolík dostal puk s pomocí tyčky za chomutovské brankáře. Další změna ve skóre přišla o dvě minuty později, kdy vrátil chomutovskému celku vedení kapitán Jakub Veselý, který dojel vyhozený puk a obloučkem přehodil vyjetého brankáře Jirouška.

Poslední třetí perioda přinesla další dvě branky. Tu první a zároveň vyrovnávací přinesla až devětačtyřicátá minuta. To se dostal k dorážce Matyáš Filip a srovnal na průběžných 2:2. Definitivní rozuzlení přinesla minuta čtyřiapadesátá, kdy se puku zmocnil Adam Zich, který svou přesnou střelou trefil horní roh Běhulovy branky a Kladno poprvé v zápase vedlo. Chomutovští již odpovědět nedokázali, a tak se z kladenského ledu vrací s nepořízenou.

Jan Krégl (Rytíři Kladno): Závěr utkání hodnotím určitě pozitivně. Šli jsme do utkání trochu s nervozitou a s obavami a soupeř byl ještě rozehraný, jak dohrával zápasy. Vlétli na nás a bylo to znát. Trochu trvalo, než jsme se dostali do hry. Naštěstí jsme zápas otočili koncentrovaným výkonem po šedesáti minutách. Na to, co kluci předvádějí, je radost koukat a doufám, že v tom budeme pokračovat.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): My jsme čekali, že to bude vyrovnané utkání. Ze začátku jsme měli celkem navrch, bohužel jsme to gólově nepotvrdili. Hra se časem vyrovnala, bylo to vyrovnané utkání, šance byly na obě strany. I když soupeř hrál ke konci zkušenější hokej a do šancí nás už moc nepustil. Je to ale play off, dnes jsme sice prohráli, ale v pátek se pokračuje.