Mladší dorostenci si poradili i s karlovarskou Energií, kterou vyprovodili poměrem 6:2 a zabírají 1. místo tabulky soutěže

Napsal 09.10.2011 Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Pirátům z mladšího dorostu se v této sezóně celkem daří. Za osm odehraných zápasů prohráli pouze dvakrát. Dnes se chomutovské družstvo utkalo s týmem HC Energie Karlovy Vary, které má v tedy tabulce stále 13 bodů. Byla tu k vidění hodně trvdá hra do těla, ale pramenila z toho i častá vyloučení na obou stranách.Po tomto vítězství se chomutovští Piráti posunují na první místo tabulky.
7.kolo ne 9.10.2011
6:2(3:1, 2:1, 1:0)
KVA
Lukeš, (Černý) - Taraška, Stasinka, Toman, Dvořák, A. Macháček, Klepl, Pokorný, J. Dimitrov, M. Kozák, Wágner, P. Macháček, Adámek, Pala, Páleník, Kaše, Hlaváček, Strunz
Karlovy Vary
Frček, (Harakal) - Vodička, Svoboda, Červenka, Trapl, Janata, Truhlář, M. Dimitrov, Pfister, Beer, Bláha, Binias, A. Kozák, M. Novák, J. Novák, Čejka

Domácí celek začal zápas velmi dobře, protože hned v první minutě utkání skóroval MICHAL KOZÁK jedovatou střelou od modré. Tento gól zjevně Piráty nastartoval a následovaly další nebezpečné akce. Hostující brankář Frček však puk za svá záda nepustil. Naopak o sedm minut později se po chybě obránců Chomutova ocitl úplně osamocený Adam Kozák, který však na golmana Štěpána Lukeše nevyzrál. Nebezpečí tím ale neskončilo. Lukeš pouze odrazil puk betonem na hůl KAMILA SVOBODY, který se už nemýlil a stav byl 1:1. Piráti ale i nadále kousali. V 15. minutě se LUKÁŠ PALA vydal na výlet až před hostuhícího brankáře, který si nepohlídal nepatrnou skulinku a chomutovský útočník se trefil přesně. Energie párkrát také zahrozila, ale Lukeše nepřekonala. Pár vteřin před koncem první periody však Chomutov zvýšil své vedení na 3:1. Postaral se o to MARTIN STRUNZ, který tedy posílá Karlovy Vary do druhé třetiny do dvoubrankového manka.

Druhou třetinu provázela častá série zakázaných uvolnění, ale i vyloučení. Tým Energie nastoupil do druhé třetiny plný té pravé energie a to bylo znát i na ledě. Michael Čejka pořádně protáhnul domácího brankáře, který však vytáhl parádní zákrok. Ve 26. minutě si následně Piráti posílili vedení, když DAVID KAŠE ujel všem obráncům Karlových Varů a golmana překonal chytrou bekhendovou střelou. O 3 minuty později však hosté odpověděli. TOMÁŠ PFISTER ostře vypálil z výborné přihrávky Janaty a Lukeš neměl šanci. Ale v polovině druhé třetiny se z bekhendu nemýlil ani ALEŠ MACHÁČEK a poslal Piráty do vedení už 5:2.

Do posledního dějství se Karlovarská Enenergie i přes nepříznivý stav dokázala vzchopit a měla hromadu nebezpečných šancí. Nejdříve prověřil Lukešovo pozornost Jiří Janota, který mu ovšem naservíroval puk přímo do lapačky. O pár minut později přišel další útok na chomutovskou svatyni, který vedl Kamil Svoboda. Když jeho střelu domácí golman odrazil, přišly další rychlé dorážky a už to vypadalo, že se Energii podaří snížit. Štěpán Lukeš tu však předvedl pěkný arsenál poloh a díky tomu přes něj puk neprošel. Chomutov ale o pár minut nevyužité šance Energetiků potrestal už šestým a také posledním gólem tohoto zápasu. PETR MACHÁČEK se výborně zorientoval a potvrzuje tedy jasné vítězství Pirátů na svém ledě. Osmé kolo ELIOD Extraligy ml. dosrostu tedy skončilo poměrem 6:2.