Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci se v zápase s Kladnem vrátili do vedení a uhájili tři body

Napsal 07.01.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Mladí Piráti se během první třetiny dostali do vedení 2:0. Ve druhé části pak nejprve navýšili na 3:0, ale hosté během chvíle zvládli srovnat. Teprve góly Chomutova v poslední dvacetiminutovce rozhodli o držiteli tří bodů.
N9 čt 7.1.2016
5:3(2:0, 1:3, 2:0)
PZK
Běhula – Ferbas, Záruba, Jungvirt, Procházka, Seemann, Zeman, Jarý, Krchňák, Psar – Zahrádka, Baier, Mežnar, Lauko, Hofrichter, Jaroš, J. Veselý, Breczko, Benda, Koblížek, Ouřada.
PZ Kladno
Altrichter – Vokurka, Volráb, Teinitzer, Beneš, Šmatlák, Pelant – Neiss, Šimáček, Stůj, Ploch, Pokorný, Routa, Čermák, Jelínek, Pejchal, Rendla.

5. Benda (Jaroš), 20. Ouřada (Lauko, Koblížek), 27. Lauko (Ouřada), 45. Veselý, 53. Koblížek (Lauko, Procházka)
PZ Kladno
31. Routa (Jelínek), 35. Routa (Čermák, Volráb), 39. Čermák (Routa)

2:3
3:0
1:0
Kostourek – Schopf, Kokrment

V první větší šanci zápasu se objevil chomutovský Jaroš. Jeho střele prošla okolo obránce a následně jí zlikvidoval brankář. Na gól se ovšem nemuselo dlouho čekat. V páté minutě ujali Piráti ve vlastním oslabení a zásluhou LUKÁŠE BENDY se dostali do vedení – 1:0. Aktivnějším celkem zůstali Piráti, kteří nepustili svého soupeře téměř do žádné akce. Koblížkovo nadějnou střelu stejně jako nájezd Breczka zlikvidoval Altrichter. Poradil si i s nebezpečným průnikem Veselého, jehož střelu vyrazil vyrážečkou. Teprve osmnáct vteřin před koncem třetiny využili Chomutovští zmatku před bránou a po střele KRYŠTOFA OUŘADY musel brankář hostů kapitulovat – 2:0.

Ve druhé části si hosté připravili velkou brankovou příležitost. Ve vlastním oslabení ujel Stůj, ale Běhula fantasticky zasáhl. Prakticky ihned po této akci přišlo přečíslení Pirátů, na jejímž konci slavil gól JAKUB LAUKO -3:0. Kladno ale nedlouho poté předvedli hezkou kombinaci před bránou soupeře a DAVID ROUTA otevřel gólový účet i na straně Kladna – 3:1. Vzápětí mohli domácí opět odskočit, ale branka Krchňáka přišla až po hvizdu rozhodčího. Hosté pokračovali v dobré hře a v další rychlé akci se přesně k tyčce trefil opět DAVID ROUTA - 3:2. Minutu a půl před koncem třetiny pak nehlídaný MATĚJ ČERMÁK přesnou ranou srovnal skóre – 3:3.

Chomutovští nechtěli zápas ztratit a tak aktivně nastoupili do třetí třetiny. V přesilové hře obléhali bránu a po jedné střele se kotouč dostal do sítě od kladenského obránce. Gól byl následně připsán JAKUBOVI VESELÉMU - 4:3. Kladno se snažilo odpovědět. Jelínkovu střelu vyrazil Běhula do ochranné sítě. Nedlouho poté přišla akce TOMÁŠE KOBLÍŽKA a Altrichter byl překonán po páté a naposledy – 5:3. Piráti se zvládli vrátit do zápasu a vybojovat tři body.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Bylo to pro nás těžké utkání, což z vývoje utkání bylo patrné. Odehráli jsme celkem slušnou první třetinu, ve druhé nám bohužel nebyl uznán gól na 4:1. Od té doby jsme přestali hrát a přestali jsme dělat věci, co jsme dělali v první třetině. Nechali jsme soupeře, aby vyrovnal na 3:3. Ve třetí třetině jsme poté překlopili vítězství na naší stranu, což je pro nás cenné a doufejme, že budeme pokračovat v lepších výkonech.“