Mladší dorostenci rozhodli o své výhře ve druhé třetině, Pardubicím se ve třetí třetině vyrovnat nepovedlo

Napsal 15.02.2015 David Panuška
C h o m u t o v - V patnáctém kole nástavby ELIOD extraligy mladšího dorostu se v Chomutově představil celek Pardubic. Domácí dali první branky již ve třetí minutě. V prostřední části nasázeli Východočechům další tři branky a zdálo se být rozhodnuto. Hosté se ovšem nevzdávali a dali tři branky, ale vyrovnat se jim už nepovedlo, a tak všechny body zůstali v Chomutově.
N15 ne 15.2.2015
4:3(1:0, 3:0, 0:3)
PCE
Pavlát – Buchtela, Jírovec, Bukač, Seemann, Zeman, Jarý, Záruba – Svoboda M., Baier, Svoboda J., Lauko, Chlán, Jaroš, Veselý, Hnídek, Stínil, Koblížek.
Pardubice
Vlk – Oliva, Leder, Rudy, Sýkora, Mikula, Javůrek, Mert, Žouželka – Blümel, Matýs, Zahradník, Machala, Černý, Pochobradský, Bucek, Svatoš, Zeman, Hlaváček.

3. Chlán (Bukač), 27. Hnídek (Chlán), 29. Jan Svoboda (Buchtela, Lauko), 40. Lauko (Jan Svoboda)
Pardubice
42. Blümel (Rudy), 46. Zeman (Bucek), 60. Machala (Matýs, Blümel)

3:8
2:0
0:0
54:25
100
Ondřej Buchtela (CHM) 10 min. za nesportovní chování a Michal Žouželka (PCE) 2+10 minut za vražení na hrazení

Již od prvních minut byli chomutovští mladíci lepším celkem. V první přesilové hře poslal domácí celek do vedení Petr Chlán, jenž zužitkoval přihrávku od Daniela Bukače. Po patnácti minutách mohl brankář Vlk kapitulovat podruhé, ale šance Tomáše Koblížka postrádala přesnost. Čtyřiašedesát sekund na to se do zakončení hnal hostující Matýs, jenž byl faulován, a proto bylo nařízeno trestné střílení. Domácí brankář Dominik Pavlát ale jeho střelu mezi betony chytil, do šaten se šlo tedy za stavu 1:0.

Druhá třetina byla pro mladíky Pardubic hodně nepříjemná. V rozmezí necelých dvou minut mezi sedmadvacátou a devětadvacátou minutou se postupně prosadil Jan Hnídek a chvilce po něm i Jan Svoboda. Branka Jana Svobody byla druhým zásahem chomutovského celku v přesilové hře v tomto utkání. Třetí zásah ve druhé periodě pak zaznamenal devět sekund před sirénou Jakub Lauko.

Začátek třetí části hry se hrubě vydařila hostům. Po osmdesáti sekundách dal první branku Východočechů Matěj Blümel se prosadil tvrdou ranou. Necelé čtyři minuty na to lovil Pavlát další puk ve své brance. Jiří Bucek posunul na lépe postaveného Tomáše Zemana, jemuž nedělalo problém chomutovského brankáře prostřelit. Do další šance se dostával Matýs, ale ani nyní nepřekonal Pavláta. Hosté dokázali v poslední minutě snížit na rozdíl jediné branky zásluhou Ondřeje Machaly. I přes skvělý výkon Pardubic ve třetí třetině zůstali všechny tři body v Chomutově.