Mladší dorostenci potvrdili roli favoritů a porazili Ústecké Lvy

Napsal 15.12.2013 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Jednoznačný průběh měl zápas ELIOD extraligy mladšího dorostu mezi Chomutovem a Ústím nad Labem. Zápas rozhodl rychlý úvod od domácích a první třetina, kterou Piráti vyhráli v poměru 4:0. Slovanu se ve druhé části podařilo snížit, ale domácí neustále svůj náskok navyšovali. Zápas nakonec vyhráli rozdílem třídy 7:2
21.kolo ne 15.12.2013
7:2(4:0, 1:1, 2:1)
UNL
Polášek – Buchtela, Dvořák, Hajič, Petržilka, Studený, A. Novák, Šilar, Lyszczarczyk, J. Svoboda, Kulich, M. Svoboda, Bukač. Palička, Dejmek, Hřebíček, Hejduk, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil.
Ústí n.L.
Dobiáš – Vytejček, Moucha, Horčička, Štěpánek, Opočenský, Vandas, Spálenka, Vaněk, Bejček, Osmani, Vico, Leitner, Zich, Magasanik, Veselý, Brňák.

3. Kulich (J. Svoboda), 4. Stínil (Lyszczarczyk, M. Svoboda), 5. M. Svoboda (Lyszczarczyk, Stínil), 16. Hřebíček (Kulich), 40. Šilar, 44. Chlán (Hřebíček, Šilar), 50. Stínil (Lyszczarczyk)
Ústí n.L.
39. Leitner (Vandas), 48. Magasanik (Vandas, Vaněk)

4:4
0:1
0:0
51:15

Zápas začal velmi zostra. Psala se pátá minuta a domácí vedli o tři branky, ale popořadě. Čas 02:14 znamenal pro hostující Slovan první hřebíček do dvouminutovky hrůzy. Kombinace na jeden dotek a Jaroslav Kulich na konci akce. Střela pod víko a nebylo, co řešit. Čas 03:47 a 04:24 spojuje jedna shoda. Stejná formace a stejní hráči. Nejdříve se prosadil Michal Stínil a následně Matyáš Svoboda. Asistenci u obou branek si připsal Alan Lyszczarczyk. Aby toho nebylo pro hostující hráče v úvodní třetině málo, tak na začátku šestnácté minuty se prosadil Martin Hřebíček. Nahazovaný puk od modré skončil, až za překvapeným gólmanem. Po první části 4:0.

Druhá část začala tradičním kolotočem domácích, kteří dlouhou dobu nepustili hosty ze své obranné třetiny. Zvýšit mohl Jan Svoboda, ale pokus skončil pouze na tyči. Hosté zahrozili v sedmadvacáté minutě, ale spolupráce Vaněk – Osmani ke gólu nevedlo. V tu chvíli byla hra několikrát rozkouskována za vyloučení několika hráčů. To podstatné se událo na konci druhé části. Nejprve Ústí nad Labem zkorigovalo skóre a snížilo na rozdíl tří gólů. Marek Laitner dostal ideální přihrávku do jízdy a skrz betony byl úspěšný. Netrvalo dlouho a bylo to znova o čtyři branky. Psala se čtyřicátá minuta a Daniel Šilar zvýšil na 5:1. Po druhé části si Chomutov udržoval čtyřbrankové vedení.

Na začátku poslední části to vylo o branek pět. Nedorozumění v obraně využil chomutovský Petr Chlán k navýšení skóre. Svojí druhou branku v zápase vstřelili hosté v osmačtyřicáté minutě. Petr Magasanik napřáhl z dálky a vymetl pavučiny v domácí bráně. Ústí o několik málo sekund později nastřelilo konstrukci brány, ale poslední slovo měli domácí. Poslední sedmou branku přidal po kombinaci Alan Lyszczarczyk – Michal Stínil, druhý jmenovaný. Chomutov – Ústí nad Labem 7:2.

Radek Šíp, trenér Chomutova: „Ústí v minulém kole potrápilo Plzeň, takže jsme je nechtěli podcenit. Postavení v tabulce mohlo svádět k tomu, že to bude lehký a pohledný zápas. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Tak nějak jsme si představovali, aby to bylo. Vedli jsme čtyři nula. Ve druhé třetině jsme zlehkovážněli a povolili jsme, takže se to tam trošku vyrovnalo. Třetí třetinu jsme si pohlídali a zápas jsme zaslouženě vyhráli. Měli jsme více šancí, přestříleli jsme soupeře, ale nenastoupili jsme do zápasu s tím, že by to mělo být něco lehkého a jednoznačného.“

Vít Borůvka, trenér Ústí nad Labem: „Měli jsme špatný začátek. Hráli jsme šíleně, bez pohybu, nasazení a důrazu. Rychle nám tam vstřelili čtyři góly. V kabině byl trochu uragán. Ve druhé třetině se to trochu zvedlo. Řekl bych, že Chomutov trochu povolil a polevil v aktivitě. Moc nám nedovolili. Úroveň hokeje je v tuto chvíli mezi Chomutovem a Ústím veliká. Měli jsme šanci taky uspět, jedině při maximálním nasazení, výborném bruslení, a to jsme dneska bohužel nepředvedli.“