Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorostenci postoupili do semifinále play-off A, ve třetím zápase rozstříleli Liberec

Napsala 13.03.2016 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti se v rámci třetího a rozhodujícího zápasu čtvrtfinále střetli s Libercem, který porazili vysoko 6:1 a postupují do semifinále play-off skupiny A. Bezbranková první třetina se od druhého dějství proměnila v pirátskou kanonádu. Jakub Lauko si připsal 1+2 stejně jako jeho jmenovec Jakub Veselý.
ČF3 ne 13.3.2016
LIB
1:6(0:0, 1:3, 0:3)
Liberec
Novák – Aubrecht, Adamec, Šuráň, Charvát, Nikolič, Had, Ira, Bálik – Rychlovský, Dospěl, Šír, Liška, Maťátko, Žůrek, Bitman, Hájek, Kotyza, Virág, Šafařovský.
Běhula – Ferbad, Jungvirt, Seemann, Zeman, Jarý, Herles, Kastner, Psar – Günther, Baier, Mežnar, Lauko, Černý, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner.

Liberec
31. Had (Šír)
26. Lauko (Ouřada, Jaroš), 33. Jaroš (Lauko), 35. Brandner (Breczko, Veselý), 48. Veselý (Benda), 52. Breczko (Mežnar, Veselý), 57. Ouřada (Seemann)

8:8
0:3
0:0
38:27
80
Orlický – Podrazil, Bosák Čtvrtfinále

Utkání začali o trochu lépe hosté, kteří na Tygry vlétli a zatlačili je do jejich obranného pásma. Ve vyložené šanci Lauky, ale podržel Severočechy Novák. Domácí se postupně probouzeli a zvyšovali svou aktivitu. Odměnou jim byla v šesté minutě přesilová hra, když na trestnou lavici putoval za hrubost Günther. Tu ovšem i přes obrovský nápor nedokázali využít.

Po přesilovce se hra obrátila a Tygři získali převahu na svou stranu, nicméně prostřelit Běhulu nedokázali. Ve dvanácté minutě se v ojedinělém útoku Chomutova snažil překonat Nováka Mažnar, avšak střelou z vrcholu kruhu si na něj nepřišel. V šestnácté minutě pálil od modré Aubrecht, jenže neuspěl. Piráti postupně dokázali srovnat hru, ale do konce třetiny se už nic významného nestalo. V závěru periody si ještě najel do slibné pozice Maťátko. Liberecký forvard ovšem pálil nad Běhulovu branku. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu.

Druhá perioda začala vyrovnaně, ve 25. minutě se mezi chomutovskými beky prokličkoval v tomto zápase velmi aktivní Maťátko, ale střílel pouze do Běhulovy lapačky. Chvíli poté byl vyloučen za hákování Dospěl a Pirátům se naskytla příležitost v podobě přesilovky. Tu se jim podařilo využít, když Ouřadovu střílenou přihrávku tečoval za Novákova záda Jakub Lauko - 0:1. Liberečtí si nechtěli inkasovanou branku nechat líbit a vrhli se zběsile do útoku, což někdy vedlo až ke zbytečným chybám. Nakonec se jim přeci jen minutu po polovině zápasu podařilo srovnat. Nejdříve Jan Šír nastřelil pouze tyč Běhulovy branky, puk se dostal na modrou čáru k Petru Hadovi, jenž lehkou střelou i díky clonícímu spoluhráči před brankou vyrovnal – 1:1.

Vyrovnaný stav však netrval dlouho. Po závaru před Novákovou brankou to už vypadalo, že je nebezpečí zažehnáno, ale nakonec si Piráti vzali vedení zpět. Střelou z levého kruhu překonal libereckého brankáře Jakub Jaroš - 1:2. Tygři se ještě ani nestihli vzpamatovat a už to bylo o dva góly. Střelu Breczka dokázal ještě Novák vyrazit, ale na dorážku Romana Brandnera nedosáhl – 1:3. Domácí se potom všemožnými způsoby snažili stav srovnat, ale pokaždé narazili na hostujícího brankáře. Ze druhé třetiny si Tygři odnesli nelichotivou dvoubrankovou ztrátu.

Na začátku třetí třetiny si mužstva vyzkoušela hru čtyři na čtyři, ale ani jedno většího prostoru na ledové ploše nevyužilo. Šelmy se snažily kousat, ale Chomutovští se začali soustředit na defensivu a v klidu bránili svůj dvoubrankový náskok. Na straně domácích s ubývajícím časem přibývala nervozita a v jejich hře se začaly objevovat nepřesnosti. Ve 48. minutě Západočeši ještě navýšil svůj náskok. Při přečíslení dva na jednoho se po nahrávce Lukáše Bendy prosadil Jakub Veselý - 1:4. Milan Plodek se poté ještě snažil nabudit své svěřence a vyžádal si oddechový čas, ale Chomutov si už svůj náskok pohlídal. V 52. minutě ho navíc ještě navýšili. Liberecká obrana v oslabení nechala před Novákovou bránou dva hostující hráče, kterým se po střele Jakuba Veselého podařilo dorazit puk za brankovou čáru. Gól si připsal Milan Breczko - 1:5.

Ve zbytku třetiny se Tygři zoufale snažili s výsledkem něco udělat, nicméně pokaždé jejich snažení zmařil brankář Běhula. V závěru navíc Novák inkasoval pošesté, když jeho zakrytého výhledu využil Kryštof Ouřada - 1:6.

Po vyrovnaných dvou třetinách hokejisté z města pod Ještědem i přes velkou snahu a nasazení nezvládli tu třetí, ve které dostali další tři góly, a jejich sezóna tak končí už ve čtvrtfinále. A to i přesto, že v prvních dvou utkáních byli lepším týmem a ve třetím hráli s mužstvem ze západu Čech minimálně vyrovnané střetnutí. Nutno dodat, že se liberečtí mladší dorostenci nevzdali a bojovali až do posledního hvizdu rozhodčího. Pro tentokrát měl ovšem soupeř navrch, hlavně v proměňování šancí a tak do semifinále. Pro Bílé Tygry je naopak letošní ročník u konce.