Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost srovnal stav série s Kladnem. O postupujícím se rozhodne v neděli!

Napsal 18.03.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Druhé semifinále play-off ELIOD extraligy mladšího dorostu sehráli chomutovští hokejisté na vlastním ledě proti Kladnu. V případě prohry hrozilo Chomutovským vyřazení a konec sezóny. Mladí Piráti ale zabojovali a skvělým výkonem vrátili sérii do Středních Čech. Třemi body se blýskl obránce Vít Seemann a forvard Tomáš Koblížek.
SF2 pá 18.3.2016
5:2(1:1, 2:1, 2:0)
KLA
Běhula – Ferbas, Jungvirt, Seemann, Zeman, Jarý, Herles, Kastner, Psar – Zahrádka, Günther, Baier, Mežnar, Lauko, Jaroš, Veselý, Breczko, Benda, Koblížek, Ouřada, Brandner.
Kladno
Jiroušek – Smažík, Zich, Slabý, Kvapil, Šmolík, Flachs, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kulma, Obadal, Filip, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Tržil.

14. Koblížek (Jungvirt), 22. Günther (Zeman, Breczko), 32. Ouřada (Koblížek, Seemann), 50. Lauko (Seemann), 59. Koblížek (Ouřada, Seemann)
Kladno
17. Kvapil (Bláha M.), 26. Bláha O. (Zich, Kvapil)

5:6
2:2
0:0
40:27
180
Luczków – Hynčica, Coubal

Do druhého semifinálového duelu vstoupili aktivněji domácí Piráti. Nejprve si vytvořil pěknou šanci Seemann, jenž se snažil nadvakrát zakončovat, ovšem Jiroušek puk za svá záda nepustil. Následně byl blízko ke skórování Günther, který se prokličkoval až před kladenskou branku, ale i jeho bekhendový pokus brankář lapil. O chvilku později se už Chomutov přeci jen radoval. Po střele Jungvirta se probojoval k dorážce Tomáš Koblížek, který už neměl problém přehodit beton gólmana – 1:0. V šestnácté minutě si Kladenští vybojovali početní výhodu, tu po chvilce hry přetavil v branku po zakončení po ledě Jan Kvapil – 1:1. Ke konci periody mohl otočit vývoj zápasu Slabý, Běhula však pohotově zareagoval a do kabin se tak odcházelo za nerozhodného stavu.

Druhá dvacetiminutovka patřila domácím dorostencům, ti ihned v úvodu zdvihli ruce nad hlavu. Nenápadnou střelou z pravého kruhu se prosadil Vojtěch Günther – 2:1. Netrvalo to dlouho a hosté po povedené teči Ondřeje Bláhy před pirátskou brankou vyrovnali na – 2:2. Ve dvaatřicáté minutě se na modré čáře napřáhl Seemann, jeho tvrdou ránu ještě dokázal Jiroušek vyrazit, ale na dorážku od Tomáše Koblížka byl už krátký a Piráti šli v utkání potřetí do vedení – 3:2.

Do poslední části vlétli Rytíři v obrovském tempu a doslova se drali za vyrovnáním, jenže každá jejich šance končila v moci výborně chytajícího Běhuly. Chuť Kladenských zastavil v polovině periody Jakub Lauko, který v samostatném úniku vyzrál na Jirouška – 4:2. Hostům se podařilo bleskově snížit, ale Karáskova dorážka byla až po odpískání, a tak hlavní sudí branku neuznal. V poslední minutě zápasu se ujal puku Tomáš Koblížek, jenž bekhendovým pokusem pečetil výhru utkání na – 5:2.

Zdroj: rytirikladno.cz

Jaroslav Hejcman (Chomutov): „Bylo to velice bojovné utkání. Do utkání jsme nevstoupili moc dobře, jako na Kladně. Postupem času jsme se dostávali do hry a šlo vidět, že se hraje play-off. Od půlky zápasu jsme byli lepším týmem a dali jsme i ty branky navíc. Rozhodne se v neděli.“