Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost schytal od kladenských Rytířů šestigólový debakl

Napsal 01.11.2015 Marcel Holl
C h o m u t o v - V rámci 14. kola ELIOD extraligy přijeli do Chomutova mladší dorostenci kladenských Rytířů. Nejmladší celek pirátské akademie nedokázali najít recept na brankáře Jirouška, jehož spoluhráčům se vedlo o poznání lépe. Za záda pirátských brankářů dokázali dost puk celkem šestkrát, takže si z SD ARÉNY odvážejí tři body za výhru 0:6.
14.kolo ne 1.11.2015
0:6(0:2, 0:4, 0:0)
KLA
Skokan (od 30. Běhula) – Záruba, Jungvirt, Procházka, Seemann, Zeman, Jarý, Psár – Günther, Baier, Mežnar, Jaroš, J. Veselý, Breczko, Benda, Ouřada, Brandner.
Kladno
Jiroušek – Smažík, Zich, Slabý, Šmolík, Flachs, Rudovský – Hasil, Srbek, Karásek, Petrus, Kleveta, Kulma, Obadal, Bernat, Zíka, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Tržil.

Kladno
9. Zíka (Nagy), 17. M. Bláha (Srbek, Hasil), 30. Karásek (Srbek), 32. M. Bláha (O. Bláha, Slabý), 33. Hasil (Nagy, Srbek), 39. O. Bláha (Srbek).

2:3
0:1
0:0
28:25
93
Zubzanda - Kokrment, Schopf.

Začátek zápasu patřili spíše hráčům Kladna, kteří v mnoha případech donutili k zákroku brankáře Skokana. Vyústěním tlaku Rytířů byl vedoucí gól v polovině deváté minuty. Po vyhraném vhazování se dostal ke střele Nagy a svou přesně mířenou střelou od modré čáry našel Matěje Zíku, který svou lehkou tečí nedal Skokanovi příliš velkou šanci.

Piráti mohli srovnat skóre zhruba o dvě minuty později, to by ale musel Vojtěch Günther proměnit trestné střílení, které bylo nařízenou po faulu na jeho osobu. Následující minuty přinesli vyrovnanou hru se šancemi na obou stranách, přesto se hostům podařilo ještě před koncem třetiny odskočit do dvoubrankového trháku. O ten se postaral Martin Bláha, jenž nadvakrát překonal chomutovského brankáře.

Do prostřední třetiny opět vstoupil lépe kladenští hokejisté, kteří domácí obraně často zle zatápěli. Když se Chomutovští nadechovali k náporu, tak jejich snahu uťal Pavel Karásek. Útočník Rytířů zužitkoval přihrávku od Srbka. Po této trefě opustil své pracoviště Skokan a na jeho pozici přišel Běhula.

Toho dokázali Kladenští překonat přesně v polovině hrací doby, ale gól nebyl uznán, kvůli hře vysokou holí. Hosty to dlouho mrzet nemuselo, neboť za minuty využili přesilovou hru. Po střele zápěstím od Ondřeje Bláhy se kotouč odrazil do rohu hrací plochy, kde si ho vzal Martin Bláha a rychlou střelou téměř z brankové čáry našel skulinku u levé tyčky.

Domácí se ani nedokázali ze čtvrté obdržené branky pořádně vzpamatovat a už prohrávali pětibrankovým rozdílem. Pověstného „bůra“ uštědřil Pirátům Matěj Hasil. Po pátém gólu se hra opět vyrovnala a více střeleckých pokusů měli Krušnohorci.

Kladno přidalo do druhé pauzy ještě šestou trefu. Rytířský kapitán Ondřej Bláha se dostal do samostatného úniku a tváří v tvář Běhulovi byl úspěšný, neboť svou střelu umístil přesně mezi betony.

Na počátku třetí periody dostal autor šesté kladenské branky šanci ještě více zvýšit vedení svého družstva, neboť bylo nařízeno druhé trestné střílení v utkání. Výsledek byl nakonec stejný jako u pirátského pokusu, jen s tím rozdílem, že hostující forvard nedokázal vůbec zakončit.

Zhruba osm minut před koncem byl u kladenské klece tvrdě atakován Roman Brandner, který jen ztěžka zvedal z ledu. Matěj Hasil za svůj zákrok nakonec dostal menší trest za faul kolenem. Piráti ale tuto přesilovku využít nedokázali, a tak si Středočeši odvážejí z chomutovské SD ARÉNY tři body za výhru 0:6.

Radek Šíp (Piráti Chomutov): „Zápas se mi nehodnotí moc dobře, prohráli jsme. Myslím si, ale že výsledek neodpovídá hře. Měli jsme tam dobré chvilky, zhruba tři čtvrtiny zápasu. Třetí třetina ukázala, že jsme schopní hrát vyrovnanější partii. Po individuálních a zbytečných chybách nám tam spadly branky. Nebyli jsme schopní dát gól, a bez toho to prostě nejde. Když jsme si vypracovali nějaké šance, tak jsme nebyli tak důrazní. Soupeř vyhrál zaslouženě, ale jak jsem již řekl, výsledek neodpovídá předvedené hře.“

Jan Krégl (Rytíři Kladno): „Pro nás to byl prakticky zápas o bytí či nebytí. Jsem strašně rád, že máme tři body. Dodržovali jsme herní pokyny a podařilo se nám vstřelit první gól, což kluky namotivovalo. Domácím jsme asi dali trošku lekci z produktivity. Výborně zachytal brankář Jiroušek. Měli jsme také spoustu štěstí. Šli jsme vítězství naproti a za tři body jsme strašně rádi.“