Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost prohrál na ledě pražské Slavie, o výsledku rozhodla druhá perioda

Napsal 28.10.2015 Marcel Holl
P r a ha / C h o m u t o v - Mladší dorostenci Pirátů cestovali v rámci třináctého kola ELIOD extraligy na led pražské Slavie. Po první vyrovnané třetině, se podařilo domácím ve druhé gólově odskočit, což byl nakonec rozhodující moment zápasu. Nejmladší celek pirátské akademie si tak z vršovického Edenu odváží porážku 6:4.
13.kolo st 28.10.2015
SLA
6:4(1:1, 3:0, 2:3)
Slavia
Pánek – Mareček,Štibingr, T. Klapka, Zderadička, Macek, Kučera, Srdínko – Brož, Vojinovič, Všetečka, Kižlin, Hradil, Petrák, Rulc, Havrda, Vaniš, Janča, A. Klapka
Skokan – Záruba, Jungvirt, Procházka, Seemann, D. Zeman, Jarý, Psar – Günther, Baier, Mežnar, Lauko, Jaroš, J. Veselý, Breczko, L. Benda, T. Koblížek, Ouřada, Brandner

Slavia
2. A. Klapka, 27. Vojinovič (Zderadička), 27. Havrda (Vojinovič), 29. A. Klapka (Všetečka), 55. Všetečka (Janča, Klapka), 58. Brož (Macek).
16. T. Koblížek (Lauko), 52. J. Veselý, 54. Brandner (Lauko, Procházka), 59. Lauko.

7:4
1:1
0:0
24:42
57
Jechoutek – Krátký, Svoboda.

Sešívaní vlétli do zápasu jako uragán. Po jednasedmdesáti sekundách hry se prosadil Adam Klapka, jenž obral chomutovského beka o kotouč a poslal ho za záda hostujícího brankáře. Vstřelená branka pak ale slávistům spíše uškodila. Chomutov převzal otěže zápasu, což mu přineslo vyrovnání. Laukova střela propadla jinak skvěle chytajícímu Pánkovi mezi betony. Kotouč se sice ještě zastavil na brankové čáře, avšak důrazný Tomáš Koblížek jej dotlačil do potřebné zóny.

V prostřední části hry nastala hrůzostrašná dvouminutovka pro hostující Piráty. V čase 26:32 jí načal Pavel Vojinovič, který se po Zderadičkově přesné přihrávce ocitl tváří v tvář Skokanovi, což nedělalo sešívanému forvardovi žádný problém. Po šestnácti sekundách hry pak rozjásal střídačku Slavie Maxim Havrda. Třetím gólem v řadě pak přidělal vrásky chomutovským trenérům Adam Klapka, jenž úspěšně zakončil přečíslení dvou proti jednomu.

Po zbytek druhé třetiny pak pouze úřadovala lapačka brankáře Pánka. Chomutov se nadechl k náporu ve dvaapadesáté minutě. To se totiž přesně mířenou ranou prezentovalJakub Veselý. Na velké drama pak zadělal Roman Brandner, který se po Laukově pasu trefil nad Pánkovo rameno. O takřka minutu později ale uklidnil mladé slávisty projektilem z pravého kruhu Robin Všetečka.

Definitivní pojistku skóre pak přidal Jaroslav Brož, který úspěšně využil přesilovou hru domácích. Úspěšný nájezd chomutovského Jakuba Lauka tak nic nezměnil na tom, že Slavia oplatila Pirátům porážku z posledního vzájemného střetnutí a na domácím ledě porazila Severočechy 6:4.