Mladší dorost opanoval souboj o druhé místo, Kladnu nasázel deset gólů

Napsal 15.01.2013 Libor Kult
C h o m u t o v - Mladší dorost Chomutova přivítal v dohrávce 14. kola ELIOD extraligy Kladno, které před úvodním vhazováním ztrácelo na Piráty pouhé dva body. Tým trenérů Kašeho s Hejcmanem si mohl upevnit průběžné druhé místo a vzdálit se pražské Slavii s karlovarskou Energií, tedy týmům se shodným bodovým ziskem. Mladým Pirátům se to povedlo. K vítězství vykročili třemi přesnými zásahy v úvodní třetině, nakonec soupeře zasypali deseti trefami.
14.kolo út 15.1.2013
10:4(3:0, 2:1, 5:3)
KLA
Štefka - Petržílka, D. Novák, A. Novák, Knobloch, Lidák, Hlaváček, Hreben - Toman, Stuchlík, Lyszczarczyk, Kulich, Svoboda, Wágner, Rindoš, Dejmek, Adámek, Jindra, Rohla
Kladno
Vladař - Libecajt, Doudera, Kiml, Zajíc, Malý, - Molčík, Kubík, Čečetka, Sagan, Nekvinda, Hrabík, Vyšín, Borkovec, Janeček, Čermák, Bláha, Janele

2. Dejmek (Kulich), 2. Toman (Lyszczarczyk), 14. Lyszczarczyk (Lidák), 29. Hreben (Lyszczarczyk), 36. Rindoš (Wágner), 45. Rohla (Lyszczarczyk), 49. Lyszczarczyk, 51. Kulich (Stuchlík), 55. Jindra (Knobloch), 57. Stuchlík (Dejmek, D. Novák)
Kladno
22. Bláha (Janele, Kiml), 44. Janele (Borkovec), 54. Janeček, 58. Hrabík (Čečetka)

3:7
1:0
0:2
48:31
70
Hlaváček - Malý oba 5 minut + DKÚ

Už ve druhé minutě plály emoce na ledě, střídačkách i v hledišti, kde se sešlo několik desítek diváků. V čase 1:27 se dlouhé minuty diskutovalo o situaci, která velmi rozlítila hostující mužstvo. Rozhodčí totiž po střele Ladislava Dejmka uznali gól, přestože hostující realizační tým proti tomuto verdiktu vehementně protestoval - 1:0.

Nevoli dávali najevo chvílemi i samotní kladenští hráči, kteří o deset vteřin později prohrávali už dvougólovým rozdílem. Vladař vyrazil Lyszczarczykovu střelu jen před sebe a pohotový Josef Toman donutil hostující střídačku vzít si už ve druhé minutě oddechový čas - 2:0. A převaha domácích pokračovala.

Na začátku šesté minuty ujížděl Adámek sám na brankáře, ale na Vladaře si nepřišel. Když už byl hostující gólman překonaný, zastavila Lyszczarczykův pokus z levého kruhu na sklonku sedmé minuty tyč. Poté se z úvodního šoku vzpamatovali hosté, jenže Malý přihrával do prostoru před brankou nepřesně, Borkovec neuspěl ani nadvakrát a Janele se po puku před odkrytou domácí svatyní natahoval marně.

A tak přišel trest. Lidákova střela od modré prošla bez teče až na zadní mantinel, od něhož se kolem druhé tyče vrátil puk zpět před branku, kde pohotově dorazil Alan Lyszczarczyk - 3:0. Piráti i nadále útočili, ovšem ještě do přestávky mohl snížit Borkovec. Jeho rána z levé strany rozezvučela vzdálenější tyč, takže do šaten se poprvé šlo za stavu 3:0.

Vstup do prostředního dějství se povedl Středočechům. Ti donutili Chomutov k zakázanému uvolnění, vyhráli dvě buly za sebou a po druhém z nich doputoval puk po ose Kiml-Janele až ke Štěpánu Bláhovi, jenž prostřelil domácího gólmana Štefku mezi betony - 3:1. Následně hrálo Kladno jako první v zápase přesilovku, již nevyužilo a přesně po devětadvaceti minutách hry inkasovalo počtvrté.

Opakoval se podobný scénář jako u druhého gólu domácích. Lyszczarczyk vypálil, puk skončil zcela volný v brankovišti, kde prokázal nejpohotovější reakci Roman Hreben a vrátil domácím vedení o tři góly - 4:1. V následující početní výhodě mohl přidat pátý zásah Pirátů Adámek, avšak po pěkné kombinaci Wágnera s Rindošem minul kotouč.

Na startu 36. minuty zastavil Daniel Novák dobrým obranným zákrokem akci Janeleho, krátce poté Chomutov skóroval popáté, když si Josef Rindoš křikl na Wágnera, který mu přenechal puk do tandemu a domácí útočník zavěsil pod břevno - 5:1. Ve 37. minutě prošel puk po střele Čečetky kousek vedle tyče, kde se jej snažil zachytit Štefka, a tak se skóre do druhé přestávky už nezměnilo.

Třetí dějství nabídlo kromě osmigólové úrody také několik potyček a řadu vyloučení. Jako první hráli přesilovku Severočeši, jenže namísto šestého zásahu přišlo snížení hostů. Albert Janele unikl domácí obraně, napoprvé Štefku nepřekonal, ale měl čas na bekhendovou dorážku z otočky, po níž už puk za brankovou čárou skončil - 5:2.

Krátce po skončení početní výhody se v čase 44:49 se ve skrumáži před Vladařem nejlépe zorientoval domácí kapitán Roman Rohla a Piráti znovu vedli o čtyři góly - 6:2. Domácí poté promarnili celé dvě minuty hry v pěti proti třem, ale na sedmý zásah nečekali dlouho. Na začátku 49. minuty podruhé v utkání mířil přesně Alan Lyszczarczyk, jenž si vybojoval puk a ranou z levého kruhu nedal Vladařovi šanci - 7:2.

O 126 vteřin později se puk v hostující síti třepetal znovu. Jaroslav Kulich zužitkoval Stuchlíkovu přihrávku - 8:2. To už se závěrečná dvacetiminutovka přehoupla do druhé poloviny a domácí neustále dotírali na kladenskou branku. Rohla zasáhl jen brankovou konstrukci, Rindoš vyřešil situaci dva na jednoho v úvodu 52. minuty střelou, ale Vladař byl na místě.

V čase 53:18 nastalo opět delší přerušení. Na ledě se totiž uskutečnila hromadná potyčka, po níž nejaktivnější bijci (Hlaváček a Malý) putovali předčasně do šaten. Záhy přišel faul hostů, kteří tím pádem hráli znovu ve třech, tentokrát proti čtyřem. Kladno se však podruhé v zápase prosadilo ve vlastním oslabení, protože v závěru 54. minuty překonal Štefku ihned po vhazování Václav Janeček - 8:3.

Za necelou minutu se skóre měnilo znovu, jelikož Knobloch nahrál od pravého mantinelu před branku Janu Jindrovi, který se nemýlil - 9:3. Některými domácími diváky vyvolávanou desítku zařídil v čase 56:44 Kryštof Stuchlík, jenž úspěšně zakončil akci, na jejímž začátku byla střela Daniela Nováka - 10:3 Na majiteli tří bodů už nic nezměnil ani čtvrtý gól hostů. Kryštof Hrabík vzal v situaci tři na jednoho zodpovědnost na sebe a nadvakrát překonal Štefku - 10:4. Zhruba půl minuty před závěrečnou sirénou pak ještě Wágner trefil tyč.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Začali jsme dobře. Nakopl nás takový sporný moment, kdy z našeho pohledu nebylo poznat, jestli puk trefil tyč nebo se odrazil od polstrování v brance. Rychle jsme přidali druhý gól, což byl podle mého začátek našeho úspěšného zápasu. Znovu jsem dali deset gólů, ale škoda závěru utkání, kdy došlo na pár šarvátek, což trochu znehodnotilo kvalitu zápasu.“

David Čermák (HC Kladno):„Na zápase nemám co hodnotit. Jestli tady chtějí takhle pokračovat, tak ani nemá smysl sem jezdit. V první minutě nastřelí domácí tyčku, ale gól je uznán, protože brankový rozhodčí byl opilý, což jsem říkal hlavnímu rozhodčímu i hlavnímu pořadateli a stejně s tím nic neudělali, tak to nemá cenu. Zvlášť když jsem četl, co tu říkal Robert Reichel po minulém zápase. “