Ml. Dorost - reportáž

Mladší dorost nezachytil první polovinu duelu, těsně nestačil na Karlovy Vary

Napsal 27.09.2015 Petr Kouba, Michal Luxa
C h o m u t o v - V pravé poledne nedělního dne probíhalo šesté kolo ELIOD extraligy mladšího dorostu, v němž Piráti přivítali Karlovy Vary, s nimiž prohráli 4:5. Severočeši v duelu prohrávali o tři branky, ale ani přes zvýšenou snahu nedokázali stav zápasu otočit na svou stranu. Nejaktivnějším chomutovským hráčem byl Jakub Lauko, který nasbíral tři body, za dvě vstřelené branky a jednu asistenci.
6.kolo ne 27.9.2015
4:5(1:2, 2:3, 1:0)
KVA
Skokan – Ferbas, Záruba, Seemann, D. Zeman, Jarý, Krchňák, Herles – Baier, Mežnar, Lauko, Hofrichter, Jaroš, Breczko, T. Koblížek, Ouřada, Brandner
Karlovy Vary
Kašpar – Poizl, Doubek, Kořán, Klejna, Zavřel, Ptáček, Bernáth – Holub, Maydl, Šťastný, Křemen, Hudečka, Pištěk, Šik, Jiskra, Novotný, Prošek

20. Ouřada (Lauko, T. Koblížek), 37. Lauko (Ouřada), 40. Mežnar (Jaroš), 44. Lauko (T. Koblížek)
17. Křemen (Maydl), 17. Prošek (Ptáček), 25. Prošek (Pištěk), 31. Prošek, 40. Křemen (Prošek)

1:6
0:0
0:1
37:31
90
Luczków - Ševic, Votrubec

V jedenácté minutě nebezpečně ujeli karlovarští, jenže Skokan nedovolil hostům skórovat. O dvě minuty později vytáhl Skokan skvělý zákrok, když na něj jel Šik úplně sám. V čase 05:48 po tvrdém hitu hostujícího obránce zůstal Jakub Lauko ležet za Kašparovou bránou. Nakonec došel na střídačku po svých. Šestnáctá minuta a první gól, po chybě v chomutovské obraně se ADAM KŘEMEN nemýlil - 0:1. Po necelé minutě se střelou z mezikruží prosadil RADEK PROŠEK - 0:2. Dvaadvacet vteřin před koncem první periody přeci jen vstřelil Chomutov gól, když po pravém křídle ujel KRYŠTOF OUŘADA - 1:2.

Hned po začátku druhé třetiny se domácí usadili v útočném pásmu, ale gól z toho nevytěžili. po pěti minutách bránění se hosté dostali do útočného pásma, když Theodor Pištěk poslal dlouhým pasem samotného na bránu RADKA PROŠKA, jenž si ,,vykoupal" Ondřeje Skokana - 1:3. Po chvíli ujeli karlovarští útočníci na Ondřeje Skokana, ten však pokus hostů zneškodnil. V polovině utkání se v oslabení dostal za domácí beky RADEK PROŠEK, který střelou forhandem dovršil hattrick - 1:4. Čtyři minuty před koncem druhé třetiny dostal JAKUB LAUKO na modré čáře přihrávku od Kryštofa Ouřady, ujel obraně a střelou po ledě rozvlnil Kašparovu síť - 2:4. Minutu před koncem po výměně puku s Proškem zakončil střelec prvního karlovarského gólu ADAM KŘEMEN, který poslal za záda Skokana nechytatelnou střelu - 2:5. Vzápětí stáhnul náskok Karlových Varů ERIC MEŽNAR, kterého poslal do brejku Jakub Jaroš - 3:5.

Úvodem třetí periody vyslal na Skokanovu bránu nebezpečnou střelu hostující útočník, gólmana zachránila branková konstrukce.Na světelné kostce svítil čas 43:04 a Piráti zase o kus stáhli náskok hostů, když se ve shrumáži před Kašparovou klecí nejlépe zorientoval JAKUB LAUKO, který střílel do odkryté brány - 4:5. Dvanáct minut před koncem nechal všechny za sebou Kryštof Ouřada, ale na Kašpara nevyzrál. Hned po pokusu Ouřady se do samostatného úniku dostali hosté, konkrétně Daniel Poizl, ale Skokan jeho střelu lapil. Deset minut zbývalo do konce utkání, když Ondřej Skokan vytáhl dva neskutečné zákroky a vychytal jimi dva jasné góly karlovarských. V závěru to zkoušeli Piráti v šesti, ale nic nevymysleli.

Jaroslav Hejcman (Piráti Chomutov): ,,Opět jsme prohráli o jeden gól, jako na Kladně. Soupeř byl živější, měl trochu víc chutě do zápasu, což se projevilo tím, že vedl 5:2. My jsme se ještě dokázali vrátit do utkání tím, že jsme snížili na 5:4, ale bohužel ten vyrovnávací gól nepadl."

Lukáš Lomický (Karlovy Vary): ,,Dnes sme hráli velice dobře v útočném pásmu, kde jsme si dokázali vybudovat spoustu šancí a i efektivita naší koncovky byla vcelku dobrá. Bohužel jsme si zápas komplikovali individuálními chybami, které nás stáli zdramatizování v závěru utkání. Musím poděkovat hlavně gólmanovi za skvělý výkon."