Mladší dorost měl utkání zcela ve svých rukou, nakonec však padl v prodloužení

Napsal 14.11.2013 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Čtrnácté kolo zaválo na chomutovský stadion Rytíře z Kladna. Ti byli od začátku utkání horším celkem, po první třetině prohrávali 2:4. Ve druhé třetině se však přiblížili na rozdíl jediné branky. Mladí Piráti svou nepozorností docílili vyrovnání stavu dvě a půl minuty před koncem. V prodloužení byli úspěšnější hráči z Kladna a berou tak dva body.
14.kolo čt 14.11.2013
7:8p(4:2, 1:2, 2:3 - 0:1)
KLA
Pavlát – Buchtela, Jírovec, Dvořák, Hajič, Studený, Novák Adam, Novák Daniel – Šilar, Lyszczarczyk, Svoboda Jan, Kulich, Svoboda Matyáš, Bukač, Palička, Dejmek, Hřebíček, Koblížek, Jindra, Chlán, Stínil
Kladno
Stahl – Smrž, Kubín, Kyml, Kryll, Malý – Zelingr, Soukup, Rejzek, Vyšín, Sagan, Kolowrat, Hrabík, Svoboda, Mrkvička, Haspeklo, Kalaj, Čečetka, Kubík

3. Palička (Hřebíček), 9. Lyszczarczyk (Svoboda J., Svoboda M.), 18. Lyszczarczyk, 19. Jindra (Dejmek, Kulich), 29. Svoboda M. (Kulich), 41. Kulich (Jindra), 44. Stínil (Dvořák)
Kladno
7. Kalaj (Kubík), 12. Kolowrat (Hrabík, Zelingr), 25. Čečetka (Kolowrat, Hrabík), 31. Kolowrat, 53. Hrabík (Haspeklo), 57. Kolowrat (Čečetka, Hrabík), 58. Čečetka (Hrabík, Haspeklo), 64. Hrabík (Haspeklo)

5:2
0:0
0:1
40:41
70

Domácí měli otěže utkání od začátku ve své moci. Již ve třetí minutě se mohli radovat z vedení. Filip Palička dokázal dorazit vyražený kotouč. O tři a půl minuty později však bylo vyrovnáno. Adam Kalaj si perfektně položil domácího brankáře Pavláta a bekhendem zavěsil do odkryté site.

O další dvě minuty později bylo vedení opět na straně hráčů Chomutova. Alan Lyszczarczyk se napřáhl mezi kruhy a kotouč skončil až v síti. Hosté ale opět vyrovnali. Ve vlastním oslabení se ke kotouči dostal Alex Kolowrat, který zavěsil kotouč přesně k tyči.

Další branka padla až v polovině osmnácté minuty. Svou druhou trefu přidal Alan Lyszczarczyk, ke kterému se kotouč odrazil od hrazení. O minute později byl rozdíl již doubrankový. Dejmek výborně předložil přihrávku volnému Janu Jindrovi, kter7 dok8yal skórovat. Stav po první třetině byl tak 4:2 pro domácí.

Hosté se dokázali prosadit v pětadvacáté minute, kdy Michal Čečetka objel dva protihráče a dokázal skórovat. Přesně v polovině 29. Minuty však domácí opět zvýšili svůj náskok. Matyáš Svoboda se dokázal uvolnit a přesnou ranou zavěsil.

O dvě minuty později však Rytíři opět snížili. Alex Kolowrat využil toho, že Pavlát nebyl v ideálním postavení a dokázal ho prostřelit. V závěru třetiny pak měly oba týmy vylkou šanci, ale prosadit se již nikdo nedokázal. Stav po dvou třetinách tak byl 5:4.

Vstup do třetí třetiny se Pirátům povedl náramně. Hned po minute hry se dokázal prosadit Jaroslav Kulich. O necelé tři minuty později byl rozdíl již tříbrankový. Michal Stínil se prosmýkl mezi obránci a přesně zakončil.

To však bylo z domácí strany vše a přišli na řadu hosté. Na začátku 53. minuty dokázal snížit Kryštof Hrabík. O čtyři minuty později přidal svou třetí branku v utkání Alex Kolowrat. Když v 58. minutě završil vyrovnání Michal Čečetka, hostující lavička vybuchla radostí.

Utkání tak dospělo do prodloužení. Minutu před jeho koncem rozhodl o vítězství kladenských Rytířů opět Kryštof Hrabík.