Juniorka ztratila vyrovnaný zápas ve Vítkovicích v závěru

Napsal 22.12.2016 Marcel Holl
O s t r a v a / C h o m u t o v - Junioři den po zápase v Třinci hráli na ledě Vítkovic v dalším kole DHL extraligy. Domácí sice vyhráli první část 1:0, ale na začátku druhé vyrovnal Krejčiřík. Následně Ostravané opět odskočili, jenže ještě před druhou pauzou srovnal na 2:2 Tom Polák. Rozhodující moment celého střetnutí přišel v 59. minutě, kdy rozhodl o domácí výhře Ján Blaško. Piráti se tak z ze slezsko-moravského turné vrací bez bodů.
29.kolo čt 22.12.2016
VIR
3:2(1:0, 1:2, 1:0)
Vítkovice
Kardinál – Šendera, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík, Malík – Hartmann, Gřesík, Spratek, Blaško, Raška, Maxner, Malina, Fridrich, Kosina, Šala.
Strejc – Kopic, Seemann, Gröger, Lidák, Smutný, Studený, Hřebíček – Polák, Niňaj, Kulich, Palička, Krejčiřík, Részegh, Rindoš, Navrátil, Šilar, Wágner, Adámek.

Vítkovice
12. Raška (Hartmann, Spratek), 33. Fridrich (Malina, Šendera), 59. Blaško (Malina, Šendera).
27. Krejčiřík (Navrátil, Smutný), 36. Polák (Adámek, Palička).

Rindoš (CHM) - trest ve hře

Piráti začali na ledě Vítkovic aktivně. Velmi dobrou příležitost měl obránce Kopic, jenže jeho prudký projektil skončil nad domácí klecí. O chvilku později zase chyběla přesnost dalšímu pirátskému zadákovi Paličkovi, a tak přišel vítkovický trest.

Po nahrávce od Hartmana našel skulinku ve Strejcově kleci Dominik Raška1:0. Po inkasované brance měl velmi dobrou šanci Šilar, ale brankář Kardinál kotouč za svá záda nepropustil, ač se musel velmi natáhnout, aby tomu zabránil. V závěru úvodní třetiny ještě zahrozil chomutovský Tom Polák, který se v rychlosti dostal až k brance, jeho střela byla vyražena do vzduchu, ještě ji stačil sklepnout, ale už mimo vítkovickou klec.

Pirátům se podařilo vyrovnat v sedmadvacáté minutě. Chomutovští si najeli před vítkovickou klec, puk za brankovou čáru doslova prostrčil Vojtěch Krejčiřík1:1. Následně si vypracovali šanci Vítkovičtí, ale místo kotouče skončil ve Strejcově bráně Hartman. Lépe si nevedli ani hostující Rindoš, který nastřelil pouze před sebou stojícího protihráče.

Na začátku druhé poloviny utkání se dostali Vítkovice opět do vedení. Petr Fridrich dostal přesnou přihrávku od Maliny před branku a tu nekompromisně umístil – 2:1. Na chomutovskou odpověď se nečekalo dlouho, konkrétně tři minuty. Piráti se dostali do přečíslení dva na jednoho, couvající obránce Šendera toho příliš nezmohl a Tom Polák překonal Kardinála – 2:2.

Piráti bylo po druhém vyrovnání aktivnějším celkem, ale i přes velmi dobré šance otočit vývoj zápasu nedokázali. Na brankáři Kardinálovi se vylámali Rindoš se Šilarem. A jelikož ani domácí nedokázali přelstít brankáře Strejce platil vyrovnaný stav až do posledních chvil utkání.

Rozhodující okamžik přišel v čase 58:28, kdy se prosadil Ján Blaško, který zužitkoval spolupráci s Malinou. Pirátský kouč byl po inkasovaném gólu velmi nespokojen. O třináct vteřin později zkusila chomutovská posádka hru bez brankáře, avšak ani to nevedlo ke třetímu vyrovnání. Vítkovice tak z velmi vyrovnaného zápasu získaly všechny tři body.