Junioři zapsali proti Písku druhou výhru v řadě. Jan Rindoš nejlepším střelcem týmu

Napsala 19.02.2023 Kateřina Kundertová
Piráti porazili v šestatřicátém kole juniorské ligy písecké Krály, kterým nasázeli pět branek a podruhé v řadě oslavili na vlastním ledě vítězství. Piráty za důležitými třemi body posunuli převážně dvougóloví František Hynek a Jan Rindoš, jenž se rázem stal nejlepším střelcem týmu. Chomutovští se po tomto kole posunuli v západní tabulce na čtvrtou příčku, před pátým Havlíčkovým Brodem však mají více odehraných zápasů.
36.kolo ne 19.2.2023
5:3(1:1, 2:1, 2:1)
IHC
Sluka — Filip, Česnohlídek, F. Hynek, V. Hynek, Poch, Žižka, Sýkora — Starý, Príhoda, Klobouček, Bár, Vostiňák, Kincl, Mišovic, Jajlov, Jan Rindoš
Písek
Jansa — Čunát, Velíšek, Polák, Šipla, Lechnýř, Cícha — Řehoř, Hlaváček, Šindelář, Zátopek, Hořejší, Kaiser, Cháb, Reiser, Fencl, Dubský, Mikeska

20. F. Hynek (Česnohlídek, Príhoda), 24. F. Hynek (Kincl, Klobouček), 36. Mišovic (Sýkora, Príhoda), 48. Jan Rindoš (Starý, V. Hynek), 60. Jan Rindoš (Starý, Vostiňák)
Písek
17. Reiser (Řehoř, Velíšek), 37. Zátopek (Kaiser, Lechnýř), 55. Dubský (Kaiser, Hlaváček)

Šipla (Písek) 5 minut a do konce utkání

Chomutovští do třetího utkání týdne nenastoupili dobře, šli dvakrát na trestnou lavici, což se jim nevyplatilo, protože druhou nabídnutou početní výhodu využil v sedmnácté minutě Jiří Reiser – 0:1. Vzhledem k tomu, že Piráti úvodní část prohráli celkově 7:18 na střely, vyrovnání Františka Hynka v čase 19:21 bylo pro Krále dost kruté – 1:1.

A o to více, když se stejný obránce prosadil na prahu prostřední třetiny, František Hynek totiž potrestal po dvanácti vteřinách první písecký faul – 2:1. V dalším průběhu se hrálo hodně v nestandardním počtu hráčů na ledě – Písek nevyužil dvě klasické přesilovky bezprostředně po sobě a Chomutovští dopadli stejně i ve dvojnásobné početní výhodě.

Skóre se znovu změnilo až v závětu šestatřicáté minuty, kdy Dominik Mišovic ve čtyřech hráčích na obou stranách zapsal svou dvanáctou trefu sezóny – 3:1. Za pětadvacet vteřin se červené světlo rozsvítilo za Josefem Slukou, jehož prostřelil ve zbytku přesilovky Jan Zátopek a zdramatizoval další dění – 3:2.

Na začátku závěrečné periody Piráti ubránili skoro dvě minuty ve dvojnásobném oslabení a za pár okamžiků zvýšili vedení zásluhou přesné trefy Jana Rindoše – 4:2. Ani tentokrát nebylo definitivně rozhodnuto, protože Alois Dubský snížil opět na rozdíl jediného zásahu – 4:3. Na konečných 5:3 upravil v šedesáté minutě Jan Rindoš, jenž se díky druhému zásahu v zápase posunul do čela chomutovských střelců.