Junioři vyhráli i ve Zlíně, nyní nájezdy rozhodl svou brankou Adam Kellerstein

Napsal 05.03.2016 David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští junioři se po páteční výhře nad Olomoucí vydali v posledním kole DHL Extraligy juniorů na půdu Zlína. Tam od deváté minuty zásluhou Františka Wágnera a Petra Macháčka vedli již 2:0. Domácím se povedlo ovšem do konce utkání vyrovnat, a šlo se opět na nájezdy. Ty svou brankou rozhodl Adam Kellerstein.
46.kolo so 5.3.2016
ZLN
2:3sn(1:2, 0:0, 1:0 - 0:0)
Zlín
Barvík – Kužílek, Váňa, Kobylík, Stuchlík, Gazda, Kolařík – Gago, Miko, Dalajka, Lainka, Horváth, Vyoral, Strmiska, Hladiš, Hořanský
Lukeš – Meliško, Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák – Wágner, Šťovíček, A.Macháček, Dimitrov, Tůma, P.Macháček, Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz

Zlín
19. Horváth (Miko, Strmiska), 60. Stuchlík (Kobylík, Gago)
1. Wágner (Blaha), 9. Petr Macháček (Kellerstein, Meliško), rozh. náj. Kellerstein

2:5
1:0
0:0
30:32
64
Obadal – Šimčík, Holibka

Chomutovští hokejisté si v závěru základní části udělali trip na opačný konec republiky. Proti Zlínu zakončovali poslední, šestačtyřicáté kolo DHL Extraligy juniorů. Piráti šli do vedení hned v první minutě, František Wágner napřáhl ke střele a přesnou střelou na zadní tyčku otevřel skóre utkání. Aktivita Severočechů pokračovala i nadále. Mezi kruhy byl osamocený Martin Štovíček, který ale brankáře Barvíka nedokázal překonat. To se ovšem následně povedlo Petru Macháčkovi. Ten dorážel do odkryté branky střelu Adama Kellersteina, kterou brankář vyrazil jen před sebe.

Následovalo snažení domácího celku. Zlínští se dostali do přečíslení, které svou střelou zakončoval Adam Hořanský, ale na Štěpána Lukeše nedokázal vyzrát. Chomutovský brankář byl následně úspěšný proti pokusům Michala Gaga a Jana Vyorala. Vše napravil Petr Miko, jenž se dostal do úniku, který zakončoval střelou mezi betony. Po první třetině byl tedy stav příznivější pro hosty z Chomutova.

Začátek druhé třetiny šance nenabízel, ačkoliv ševci hráli přesilovou hru. Do první zajímavější šance třetiny se dostal Jaromír Váňa, ale ten horní růžek branky jen těsně minul. Domácí prahli po vyrovnání, ale to stále nepřicházelo. Daniel Gazda nahazoval puk před branku, kde jej ještě tečoval Michal Gaga, ale ani on ve druhé třetině neskóroval.

Vedení hostujícího celku tak mohl navýšit Adam Kellerstein, jenž se vydal do samostatného úniku v osmačtyřicáté minutě. Svou akci ovšem zakončil jen střelou do spojnice břevna a tyčky. O další minutu později se do úniku dostal Adámek, ale proti němu nyní Barvík zasáhl.V druhé polovině třetí třetiny tak následovaly dvě šance domácích. Aktivní Michal Gago se z otočky zkoušel prosadit, ale z dobré pozice branku minul.

Podruhé v utkání se do samostatnéjo úniku dostal Petr Miko, který ale podruhé úspěšný nebyl. Minutu a dvacet sekund před koncem mohl utkání rozhodnout Adam Kellerstein, ale ten Barvíka nepřekonal ani nyní, což jej následně muselo mrzet. Michal Stuchlík si v poslední minutě sjel mezi kruhy, odkud se mu povedlo vyrovnat utkání. V prodloužení se následně nerozhodlo, a tak si Piráti podruhé ve dvou dnech vyzkoušeli nájezdy. Ty rozhodl ve čtvrté sérii jako jediný úspěšný střelec Adam Kellerstein, jenž vybojoval pro svůj celek bod navíc.