Junioři vkročili do play-off rázně a Rytířům nasázeli devět branek

Napsal 10.03.2015 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Chomutovská SD ARÉNA hostila první čtvrtfinále juniorské extraligy a Piráti na svém ledě přivítali kladenské Rytíře. V zápase, ve kterém bylo celkem k vidění dvanáct branek, byli jednoznačně lepší Piráti, kteří o svém vítězství rozhodli již v první třetině a v sérii si tak připisují první vítězství.
ČF1 út 10.3.2015
9:3(4:2, 1:1, 4:0)
KLA
Lukeš – Meliško, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Drobný – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Veselý, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa
Kladno
Vladař (21. Švihálek) – Větrovec, Potěchin, Bunda, Hulcr, Matula, Zajíc – Hajný, Machač, Šilhavý, Kaprál, V. Macháček, Slánský, Havlůj, Janeček, Doležal, Miura, Kružík

4. Cestr, 10. Wágner (D. Kaše, Veselý), 16. Černý (Strunz, P. Macháček), 17. Šťovíček (Hierman, Chrpa), 37. Hierman (D. Kaše, Veselý), 45. Chrpa (Šťovíček, Szathmáry), 51. Wágner (D. Kaše, Černý), 55. Huňady (Šťovíček, Dubeň), 56. Wágner (Veselý)
Kladno
51. Wágner (D. Kaše, Černý), 55. Huňady (Šťovíček, Dubeň), 56. Wágner (Veselý) – 10. Janeček (Větrovec, Slánský), 11. Miura (Kružík, Machač), 29. Machač (Matula, Miura)

2:5
2:0
0:0
36:20

Utkání plné pohledných branek odstartovali Piráti oslabením, které ale ubránili a hned, co se vrátil Černý na led, udeřili. Střelu Václava Cestra od modré čáry tečoval jeden z hostujících obránců za záda Vladaře - 1:0.

I nadále byli Piráti aktivnější a v 10. minutě se opět prosadili. Kaše přihrál zadovkou najíždějícímu Františku Wágnerovi, který si najel mezi kruhy a přesnou střelou prostřelil Vladaře - 2:0.

O pár desítek vteřin později ale skórovali také hosté. Brankář Lukeš přišel o hokejku, Petr Janeček se zmocnil kotouče a právě s pomocí ležící brankářské hokejky dostal zpoza brány kotouč za brankovou čáru - 2:1.

Za další necelou minutu již bylo vyrovnáno. Chomutovští byli jako opařeni z inkasované branky a toho využil Yuki Miura, který se prosadil z pravé strany, kdy zamířil přesně mimo dosah Lukeše - 2:2.

Další branku přidali Piráti přesně čtyři minuty před koncem první části. Robert Černý se nenechal odstavit od kotouče a na několik pokusů protlačil kotouč z bezprostřední blízkosti za záda kladenského brankáře - - 3:2.

O 48 vteřin později to bylo opět o dvě branky. Martin Šťovíček dostal dobrou přihrávku, na nic nečekal a kotouč poslal přesně pod horní tyč branky Rytířů - 4:2.

Do druhé třetiny vyměnili Kladenští svého brankáře a i to jim možná dopomohlo ke snížení skóre. Po střele od modré čáry se kotouč odrazil k volnému Patriku Machačovi, který přidal třetí branku Kladna - 4:3.

Piráti ale od této doby naprosto ovládli utkání. Ještě ve druhé třetině dokázali přidat pátou branku, když Kaše našel zpoza brány zcela volného Jakuba Hiermana, který kus černé gumy poslal do odkryté sítě - 5:3.

Ve třetí třetině zvyšovali skóre pouze Piráti. Pravidlo nedáš – dostaneš se projevilo ve 44. minutě, kdy nejprve Kružík trestuhodně neproměnil svou šanci, z následného protiútoku se ale radovali Piráti. Jakub Chrpa se uvolnil na modré čáře, popojel blíže k brance a nekompromisně zavěsil - 6:3.

V polovině závěrečné třetiny se dokázal podruhé prosadit František Wágner, který se zorientoval před brankou, po odrazu se k němu dostal kotouč a domácí hráč ho poslal za záda Švihálka - 7:3.

V 55. minutě přihrával Šťovíček skrz brankoviště zcela volnému Patriku Huňadymu, který z první rozvlnil kladenskou síť v brance poosmé - 8:3. Aby toho nebylo málo, tak si František Wágner obhodil v 56. minutě obránce a poté, co jeho střela skončila v síti, zkompletoval hattrick - 9:3.

Piráti tak vykročili dobře do soubojů o vyřazení a nad Rytíři Kladno vedou ve čtvrtfinálové sérii 1:0 na zápasy.

Robert Kaše (Chomutov): „Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, play-off je úplně jiná soutěž než základní část. Dneska jsme hodně chtěli a šli jsme štěstí naproti, už v první třetině. Škoda zaváhání, kdy jsme dostali dva rychlé góly, ale jinak jsme měli hru pod kontrolou a pevně v rukách a nezbývá, než klukům za tento výkon poděkovat a doufáme, že zítra se nám podaří tento výkon zopakovat, abychom jeli na Kladno s vedením 2:0.“