Junioři ve vyrovnaném utkání nestačili na Mladou Boleslav, které podlehli v úvodu prodloužení

Napsal 12.02.2015 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve druhém kole o postup do play-off DHL extraligy juniorů přivítali Piráti v důležitém souboji Mladou Boleslav, se kterou prohráli 1:2 po prodloužení. V duelu dominovali oba brankáři, jenž dohromady pustili za svá záda pouze tři kotouče. O jedinou branku Severočechů se postaral Jakub Heirman, jehož trefa znamenala vyrovnání a také bod, který zůstal v SD ARÉNĚ.
OPOFF2 čt 12.2.2015
1:2p(0:0, 1:1, 0:0 - 0:1)
MBL
Dvořák – Meliško, Hierman, Cestr, Dubeň – Procházka, Wágner, A. Macháček, Jirušek, Tupý, Dimitrov, Bednář, Janák, Kellerstein, Huňady, P. Macháček, Strunz, Chrpa
Ml.Boleslav
Růžička – Tůma, Štosek, Kurka, Hes, Žalud, Bernad, Šťáva, Červinský – Průšek, Kotala, Pätoprstý, Podsedníček, Brzák, Borovec, Pořízek, Volf, Ďurač, Sedmík, Sonnek, Motloch

25. Hierman (Dubeň, Huňady)
Ml.Boleslav
25. Ďurač (Pořízek), 61. Kotala (Volf, Bernad)

6:4
1:1
0:0
30:29
100

Do utkání lépe vstoupili Piráti, kteří nedokázali překonat Růžičku. Ve větší příležitosti se v samostatném úniku ocitl Kellerstein, jehož pokus mezi tři tyče nezamířil. V páté minutě se do první vážnější příležitosti hostů dostal Volf, kterého vychytal chomutovský brankář. Poslední šanci v první třetině měl Petr Macháček, jenž z pravé strany přestřelil branku.

Po deseti vteřinách druhé části se ke střele z mezikruží dostal Kellerstein, který ani ve druhém mini souboji hostujícího gólmana nepřekonal. Na kostce svítil čas 24:04, když Pořízek našel volného IVANA ĎURAČE, jenž nasměřoval svou střelu přesně k tyči - 0:1. Jenže o čtyřiapadesát vteřin později bylo opět vyrovnáno! V přesilové hře se napřáhl JAKUB HIERMAN, jehož pokus zamířil do šibenice Růžičkovy branky - 1:1.

Po vyrovnávací brance domácí ožili, a tak musel zasáhnout hostující trenér, který si těsně po polovině zápasu vzal oddechový čas. V šestatřicáté minutě byl mezi kruhy osamocený Tupý, jehož střelu chytil mladoboleslavský brankář.

Ve čtyřiačtyřicáté minutě se do obrovské šance dostal Motloch, jehož pokus vyrazil Dvořák před sebe, kde byl opět hostující hráč, který ani napodruhé nepřekonal domácího brankáře, jenž vytáhl další výborný zákrok. O pět minut později dostal kotouč za obranu aktivní Volf, který kotouč nezpracoval, a tak bylo po šanci.

Ve čtyřiapadesáté minutě zasáhl Petr Macháček soupeře holí do obličeje a dostal trest na čtyři minuty. Jenže hostující mladíci početní výhodu nedokázali využít, a tak hned po vypršení trestu mohl udeřit právě Petr Macháček, který byl v úniku tísněn a zakončil jen do betonů brankáře.

Po osmačtyřiceti vteřinách prodloužení se k zakončení dostal JAKUB KOTALA, jenž objel Dvořáka a rozhodl o bodu navíc pro Středočechy - 1:2.

Robert Kaše (Chomutov): „Škoda toho prodloužení, kde jsme udělali zbytečnou chybu. Jinak si myslím, že jsme prohráli nezaslouženě. Druhou a třetí třetinu jsme byli lepší týmem, ale bohužel nám to tam nespadlo. Šli jsme tomu naproti. Hokej je hra chyb a my jsme jednu školáckou v prodloužení udělali a soupeři jsme darovali bod. Kluci to dnes ubojovali a věřím, že pokud takhle budeme hrát i nadále, tak se dostaneme do play-off.“

Jan Křivohlávek (Ml. Boleslav): „Z naší strany bylo dnešní utkání hodně bojovné. Po domácím výpadku s Kometou jsme sem jeli s cílem získat nějaké body, což se podařilo, ačkoliv jsme na konci třetí třetiny nehráli moc dobře. Bylo to bojovné utkání z obou stran. Byla tam vidět snaha jak naše, tak i Chomutova. V prodloužení se k nám přiklonilo štěstíčko. Každopádně vezeme dva body, což je pro nás důležité.“