Junioři si poradili s karlovarskou Energií, zápas rozhodli v první třetině

Napsal 04.01.2016 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti nastoupili v novém kalendářním roce proti soupeři z blízkých Karlových Varů. S lokálním konkurentem se dostali do vedení již v páté minutě a to dokonce do vedení dvougólového. Ve druhé třetině pak stačilo navýšit v poslední minutě a tříbodový zisk byl zajištěn. K vítězství dopomohl i vychytanou nulou gólman Lukeš, který mimo jiné čelil i trestnému střílení.
2.kolo po 4.1.2016
3:0(2:0,1:0, 0:0)
KVA
Lukeš (Danylec) – Páleník, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Benda, D. Novák – Wágner, Křivošík, M. Svoboda, Részegh, Tůma, Adámek, Tupý, Rindoš, Struncz, Dejmek.
Karlovy Vary
Frček (Fuksa) – Beer, Pajk, Michálek, Rulík, Dudek, Vodička, Weinhold – Osmík, K. Svoboda, Čejka, Vrána, Tamáš, Davídek, Hauzr, Hendrych, Janata, Procházka, Babka

5. Lidák, 5. Wágner (Részegh), 40. Wágner (Részegh, Krivošík)

2:3
1:0
0:0
20:35
Turčan – Votrubec, Ševic

V úvodu zápasu se do útočné třetiny snadněji dostávali domácí. Již v první minutě zkoušel štěstí Tupý. Jeho střelu stačil brankář hostů vyrazit. V páté minutě ale strážce karlovarské klece kapituloval poprvé, když PATRIK LIDÁK svou střelou od modré poslal kotouč do sítě – 1:0. Prakticky ihned po buly zahájili Chomutovští další útok a na jeho konci byl FRANTIŠEK WÁGNER, jenž přesným zakončením poslal svůj tým do dvoubrankového vedení – 2:0.

V desáté minutě pak přišla šance pro Energii. Při oslabení unikal Vrána, ale byl podražen a tak rozhodčí Turčan nařídil trestné střílení. Při jeho exekuci se ale blýskl brankář Lukeš, jenž v pravou chvíli zasáhl vyrážečkou. Velkou šanci měli hosté i v závěru třetiny, kdy Rulíkova dělovka těsně minula bránu.

Aktivnější vstup do druhé části předvedli Piráti. Krivošíkův únik i Strunzovo zakončení zastavil Frček. Po Részeghově střele zase zvonila tyč. Vzápětí přišly i nadějné akce Energie. Weinholdova střela přes obránce prověřila v šestadvacáté minutě Lukeše. O dvě minuty později pak smůla zabránila Vránovi dorazit puk do odkryté brány.

Po polovině zápasu přišla další akce Részegha, jenž trefil rameno připraveného gólmana po předchozí pohledné akci. V pětatřicáté minutě Dejmek mířil do horního rohu, radost mu překazil včasný zákrok brankáře. V poslední minutě třetiny se Piráti dočkali. FRANTIŠEK WÁGNER si po krásné souhře se spoluhráči připsal druhý zářez v tomto duelu – 3:0.

Z kraje třetí třetiny zahrozili hosté. Odražený puk poslal na bránu bleskovou střelou Weinhold, Lukeš ale vytasil lapačku a bylo po šanci. Dobře chytajícího brankáře prověřil stejný hráč ještě jednou. V samostatném úniku ho ale taktéž vychytal.

V devětačtyřicáté minutě zkusil Részegh při své individuální akci překvapit přihrávkou. Jeho spoluhráč byl ale tísněn a nezvládl zakončit do odkryté klece. Nedlouho poté mohl střelecké trápení Varů prolomit Michálek. Před prázdnou bránou ale netrefil puk. Piráti tedy uhájili tři body a zvítězili v prvním letošním utkání.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „V prvním utkání v novém roce jsme chtěli vyhrát a udělat proto vše, už i proto, že v této sezóně se nám proti Varům nedařilo. Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a celé utkání jsme soupeře kromě trestného střílení nepustili do větší šance. Za tento zápas patří klukům velké díky. Dokázali celých šedesát minut pracovat, šlo se se srdíčkem vítězství naproti a výhra je díky tomu zasloužená.“