Junioři se snažili dorovnat skóre, ale na Liberec nestačili

Napsal 07.01.2016 Antonín Domanický
L i b e r e c / C h o m u t o v - Ve 31. kole DHL extraligy juniorů zavítali Piráti na led Liberce. Na severu Čech prohrávali po první třetině 2:0, ve druhé části ale snížili na rozdíl jediné branky. Ve třetí periodě Liberec opět odskočil a Chomutovští, kteří sice zápas zdramatizovali dalším snížením, již vyrovnat nestihli.
31.kolo čt 7.1.2016
LIB
3:2(2:0, 0:1, 1:1)
Liberec
Hosnedl – Bednář, Turek, Klinger, Mečíř, Divila, Tržický, Starosta – Hrníčko, Šír R., Kalfiřt, Rubeš, Král, Gecko, Solenský, Svoboda D., Zachar, Burda, Havlas
Danylec – Páleník, Blaha, Hlaváček, Lidák, Černý, Benda, Novák – Wágner, Svoboda M., Krivošík, Dimitrov, Részegh, Tůma, Adámek, Tupý, Rindoš, Navrátil, Strunz

Liberec
9. Mečíř (Turek), 16. Šír R. (Solenský, Havlas), 52. Solenský (Zachar)
35. Rindoš (Tůma, Tupý), 53. Strunz (Blaha, Tupý)

5:5
1:0
0:1
Hrubý – Hejl, Bosák

Již po dvou minutách hry se mohlo skóre měnit poprvé. Tupý ukořistil ve středním pásmu kotouč a unikal vstříc Hosnedlovi. Akci nezakončil vůbec špatně, nicméně strážce svatyně domácích se rozhodit kličkou nenechal. A tak přišla řada na Tygry. Po delším obléhání útočného pásma se Jakub Mečíř rozhodl vyslat nenápadný pokus od mantinelu, který zapadl k překvapení všech fanoušků až za Danylce - 1:0.

Jen o několik minut později pláchl defenzivě Chomutova Marek Zachar, zakončení šikovného forvarda maskovaný muž vytěsnil s vypětím všech sil na tyč, a na další branku si tak diváci museli počkat až do šestnácté minuty. Radek Šír obdržel v mezikruží pohlednou přihrávku, kterou zužitkoval nejlépe, jak mohl. Zamířil přesně do levého horního rohu a rozvlnil síť za Danylcem podruhé - 2:0.

Na konci periody převzali iniciativu hosté, nicméně Hosnedl sérií výborných zákroků udržel dvougólový rozdíl až do závěrečné sirény označující konec třetiny. Po přestávce se tempo hry na několik okamžiků zklidnilo, poté však znovu nabralo vysokých otáček. Nejprve se do brejku dostal Gecko, jehož pokus brankář Pirátu zvládl zachytit. A následně se prosadili svěřenci trenéra Roberta Kašeho.

Při ponechané výhodě se po sérii zákroků maskovaného muže Tygrů kotouč odrazil až k volnému Josefu Rindošovi, jehož nekompromisní dělovka k bližší tyči znamenala kontaktní gól 2:1. V závěru prostředního dějství se ještě v obrovské šanci ocitl Zachar, který stanul osamocený v mezikruží, ale jelikož orazítkoval pouze tyč, odcházelo se do kabin za stejného stavu.

Třetí část byla ve znamení trestů. Padlo jich hned pět. Velmi důležitý moment přišel pro modro-bílé krátce po odbytí padesáté minuty zápasu. Zachar nalezl přesným pasem Samuela Solenského, a ten ranou z levé strany propálil brankáře Chomutova dělovkou mezi betony - 3:1. Rozhodnuto však nebylo. Hned vzápětí totiž Blaha chytře nasměroval svoje nahození od mantinelu do Hosnedlových betonů, odkud se odrazilo přímo k dojíždějícímu Martinu Strunzovi - 3:2.

Závěr zápasu ale již Tygři hlavně díky výbornému napadání rozehrávky hostujícího celku zvládli na výbornou a ze souboje utržili velmi cenné tři body.

Petr Haken (Bílí Tygři Liberec): „Po dlouhé době jsme měli dostatek hráčů do útočných řad, což bylo znát. Na Chomutov připravovali. Myslím, že bylo k vidění skvělé utkání z obou stran, hodně se bruslilo a hrálo se velmi důrazně. Velmi nám pomohlo, že se nám podařilo skórovat dvakrát v první třetině. Piráty to zaskočilo. Musím pochválit hráče za to, že to zvládli. Mrzí mě akorát druhý inkasovaný gól, protože to by se nám stávat ihned po vstřelení branky nemělo. Ale ještě jednou musím pochválit všechny hráče a brankáře, který nám velmi pomohl.“

Robert Kaše (Piráti Chomutov):„Bylo to velmi kvalitní utkání z obou stran. Hrálo se ve vysokém tempu a duel měl přesně takové nasazení, jaké by měl mít. Myslím, že kdyby bylo takových podobných zápasů víc, bylo by to jedině dobře. Vyhrál šťastnější tým. My jsme trochu vyhořeli v koncovce, ale mohlo by být jednoznačně podobných utkání víc.“