Junioři nezvládli třetí třetinu a v Kladně prohráli čtyřbrankovým rozdílem

Napsal 17.09.2015 Marcel Holl
K l a d n o / C h o m u t o v - Ke čtvrtému zápasu v rámci DHL extraligy juniorů odjeli svěřenci Roberta Kašeho na led kladenských Rytířů. Chomutov si dokázal v první třetině vypracovat dvougólový náskok, jenže ten neudržel a po dvaceti minutách byl stav vyrovnaný. Následující třetinu ovládlo Kladno poměrem 2:1, tudíž po dvou částech vedlo 4:3. Poslední dějství patřilo jednoznačně domácím, kteří třemi góly rozhodli o svém vítězství 7:3. Hattrickem se v zápase blýskl kladenský Petr Patyk.
5.kolo čt 17.9.2015
KLA
7:3(2:2, 2:1, 3:0)
Kladno
Stahl – Potěchin, Šíma, Chládek, Matula (C), Balcar, Zelingr – Janeček, Pivovarči, Křepelka (A), Patyk, Čermák, Borkovec, Hajný, Havlůj, Keszi, Kaprál, Miura, Hrabík.
Zvědělík – Běhula, Páleník, Novák, Hierman, Cestr, Hlaváček, Černý – Wágner, A. Macháček, Krivošík, Dyrynk, Részegh, P. Macháček, Tupý, Rindoš, Doležal, Strunz.

Kladno
16. Miura (Havlůj), 19. Patyk (Matula, Miura), 30. Matula (Patyk, Havlůj), 37. Janeček (Křepelka, Potěchin), 45. Patyk (Havlůj, Matula), 53. Patyk (Miura, Potěchin), 56. Janeček (Hajný)
2. Tupý (Černý), 14. P. Macháček, 36. Krivošík (Tupý, Hierman)

7:6
2:1
0:0
28:47
158
Pavlovič - Doležal, Klouček

Piráti vstoupili do utkání skvěle. V počátku zápasu se prosadil přesnou střelou Jiří Tupý, který zužitkoval přihrávku Černého. Během dalšího průběhu hry byla chomutovským barvám nabídnuta početní výhoda, kterou dokázali svěřenci trenéra Kašeho zužitkovat, neboť kráce po jejím začátku mířildo černého Petr Macháček. Juniorští Piráti dvoubrankové vedení do konce periody neuhájili, neboť v šestnácté minutě snížil Yuki Miura a v závěru třetiny dokázal Matulovo nahození tečovat Petr Patyk.

Druhé dějství započalo ve velkém tempu, které je pro mládežnický hokej typické. Hra se přelévala z jedné strany na druhou. Rytířům se podařilo zhruba v půlce střetnutí otočit vedení poprvé na svou stranu, neboť v předbrankovém prostoru se skvěle zorientoval František Matula. Po vedoucí brance byli Kladenští aktivnější, ale s následnými pokusy si brankář Zvědělík poradil. Chomutov se dočkal srovnání v šestatřicáté minutě z hole Filipa Krivošíka. Nerozhodný stav vydržel pouhých osmačtyřicet vteřin. Čtvrtou kladenskou trefu zaznamenal Petr Janeček.

Třetí třetinu ovládli kladenští junioři. Po čtyřech minutách zvýšil na 5:3 chytrou tečí Petr PatykPetr Janeček. Chomutov tak v zápase na kladenském ledě neuspěl a ze středních Čech si odvezl prohru 7:3

Petr Tatíček (Kladno): Výsledek je velký rozdíl, ale soupeř určitě nebyl horší. Určitou část měl dokonce i převahu, tedy střeleckou, my jsme to naštěstí ustáli. Pak už jsme byli důslednější v koncovce, ta nakonec rozhodla. Ve třetí třetině se dá říci, že už jsme kralovali.

Robert Kaše (Chomutov): Tak je to teprve začátek soutěže, samozřejmě budou ty zápasy vyrovnané. Do utkání jsme vlezli dobře, hráli jsme to co jsme chtěli, ale bohužel jsme neudrželi koncentraci. Soupeř z ničeho nic srovnal na 2:2, pak jsme měli spoustu individuálních chyb, nedávali jsme góly, a to se nám vymstilo. Kladno šlo poslední třetinu více za vítězstvím, a tím si ho i zasloužil.