Junioři neudrželi vedení a prohráli na domácím ledě s Mladou Boleslaví

Napsal 05.12.2015 Petr Kouba, Marcel Holl
C h o m u t o v - Ve 26. kole DHL Extraligy juniorů domácí ve vyrovnaném utkání podlehli na svém ledě Mladé Boleslavi 1:2. Za Chomutov se trefil Tamás Részegh, za hosty se dvěma góly blýskl Lukáš Motloch. Junioři tak nenavázali na čtvrteční výhru s Libercem a v souboji posledních finalistů přenechali všechny body Bruslařům.
26.kolo so 5.12.2015
1:2(0:0, 1:0, 0:2)
MBL
Danylec (Lukeš) – Běhula, Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Lidák, Černý – Wágner, Krivošík, Dyrynk, Részegh, Tůma, Adámek, Rindoš, Doležal, Strunz, Trapl
Ml.Boleslav
Groh (Mašek) – Mattis, Hes, Tůma, Žalud, Marček, Červinský – Průšek, Prokop, Pätoprstý, Rypar, Borovec, Ďurač, Pořízek, Planý, Sedmík, Motloch

38. Részegh
Ml.Boleslav
41. Motloch (Semík), 59. Motloch (Žalud)

4:5
0:0
1:1
45:33
100
Turčan – Špůr, Toman

Do zápasu vstoupili lépe domácí Piráti. V polovině dvanácté minuty Krivošík dostal puk od Páleníka, jenž nechal puk za sebou, kde si ho vzal Tamás Részegh, který následně vyzkoušel Groha. Hosutjící brankář měl co dělat, aby jeho pokus zneškodnil.

Ještě před koncem úvodní části mohli Piráti znovu otevřít skóre. Před Grohem zůstal nepokrytý Hierman, ale mladoboleslavskou klec přestřelil. Po úvodních dvaceti minutách, tak platil bezbrankový stav.

Chomutov byl v první polovině zápasu lepším celkem. V sedmadvacáté minutě trefil tyčku Grohovy brány Martin Tůma. Krátce na to dostali Bruslaři dva menší tresty krátce po sobě, a tak se museli bránit pouze ve třech, ale nakonec odolali domácí přesilovce.

Další velmi dobrou šanci domácího souboru přinesla čtyřiatřicátá minuta, kdy Martin Strunz jel na Groha, kličkou se zbavil obránce a střelou na lapačku nadělal hostujícímu muži s maskou značné problémy. Hostující trenéři si necelou půl minutu na to vzali oddechový čas.

Piráti se přeci jen dočkali vstřelené branky, a to dokonce při vlastním oslabení. Tamás Részegh získal puk ve středním pásmu, ujel obráncům hostí a svůj pokus zakončil přesně do pravého horního rohu Grohovy brány. Před druhou pauzou ještě orazítkoval hostující klec domácí obránce Černý.

Mladá Boleslav vstoupila do třetí části výborně. Po osmapadesáti sekundách srovnal při boleslavském oslabení Lukáš Motloch, jenž dostal od Vojtěcha Semíka přihrávku do pravého kruhu a střelou mezi Danylcovy betony se nemýlil.

Hostům se podařilo skóre úplně otočit na začátku devětapadesáté minuty. Lukáš Motloch svým druhým gólem dokončil akci spoluhráče Ondřeje Žaluda. Piráti ještě zkusili odvolat brankáře, ale ani to již nepomohlo, a tak si Mladá Boleslav odváží z ledu SD ARÉNY tři body.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Dneska nebylo štěstí na naší straně. Myslím si, že jsme byli celý zápas lepší. Boleslav z ničeho upletla bič,což částečně bylo díky našim chybám. Bohužel i takové zápasy jsou a my se z nich musíme poučit.“

Jan Křivohlávek (BK Mladá Boleslav): „Jsme rádi, že jsme dokázali utkání zvrátit na naší stranu. První třetina byla vyrovnaná, druhá jasně patřila Chomutovu. Naštěstí jsme inkasovali jen jeden gól. Hráli jsme aktivně až do konce, takže jsme rádi za tři body.“