Junioři nenavázali na páteční výhru a podlehli brněnské Kometě

Napsal 27.02.2016 Marcel Holl
B r n o / C h o m u t o v - Junioři Pirátů zajížděli k 44. kolu DHL Extraligy na led brněnské Komety. Té se povedla první třetina, kterou vyhrála 2:1. Stejným poměrem skončila i perioda s pořadovým číslem dva. V závěrečném dějství se ještě prosadil domácí Havránek a Kometa zvítězila nad Chomutovem 5:2. Juniorský celek Pirátů tak nenavázal na páteční výhru v Jihlavě.
44.kolo so 27.2.2016
KOM
5:2(2:1, 2:1, 1:0)
Kometa
Slavíček – Furch, Mikyska, Švejda, Štancl, Sedláček, Kabelka, Kupčík – Lunter, Dvořák, Nováček, Horký, Garčic, Pokorný, Havránek, Kratochvíl, Boltvan, Grünwald, Hroudný
Danylec – Meliško, Blaha, Hierman, Cestr, Hlaváček, Lidák, Benda – Wágner, Macháček A., Dimitrov, Tůma, Macháček P., Adámek, Tupý, Kellerstein, Rindoš, Strunz

Kometa
5. Dvořák (Pokorný), 16. Pokorný (Dvořák, Švejda), 26. Garčic (Boltvan), 26. Pokorný (TS), 53. Havránek (Švejda, Boltvan)
8. Wágner (P. Macháček, Adámek), 28. Adámek (Wágner, Hierman)

6:6
0:0
1:0
30:34
117
Netopil - Maloušek, Maťovský

Utkání v brněnské DRFG Areně načali lépe hosté, kteří do zápasu vstoupili hodně aktivně. Hned v polovině třetí minuty měl velkou šanci Wágner, nicméně Slavíček se poprvé v zápase výrazněji vyznamenal. Domácí ustáli úvodní nápor a v páté minutě šli do vedení. Na modré čáře se puku ujal Filip Dvořák, jehož první rána byla zblkována, ale domácí útočník dostal šanci na reparát, při kterém z mezikruží mířil přesně k levé tyči branky Chomutova. Brňané se ale z vyrovnání neradovali příliš dlouhou. O tři minuty později vybruslil zpoza rohu Macháček, který nabídl kotouč na teč Františku Wágnerovi a ten jej poslal mezi betony Slavíčka. Oba týmy se poté střídaly ve svých šancích, až o dalších deset minut později zabojoval o puk za brankou Dvořák, který našel na brankovišti volného Dominika Pokorného a ten mě už snadnou úlohu. I na druhou branku mohli hosté bleskově odpovědět, avšak teč Aleše Macháčka po střele od modré skončila jen na vyrážečce domácího brankáře. Do kabin tak odcházeli domácí s jednobrankovým náskokem.

Na sklonku 24. minuty hráli hosté přesilovku, z branky se ale radovali domácí. Obraně pirátů ujel Boltvan, jemuž se únik sice zakončit nepodařilo, ale následně našel zpoza branky volného Richarda Garčice, který se z první trefil přesně pod břevno. To nebylo ale ze strany domácích vše. Za necelou minutu ujel obraně také Grunwald, který byl faulována Brno mělo k dispozici trestné střílení. Toho se ujal Dominik Pokorný, počkal si na pohyb Danylce a posléze mu puk poslal přesně mezi betony. Za šestašedesát sekund na to se ale radovali také hostující hokejisté, když přečíslení 2 na 1 vyřešil krásnou přihrávkou Wágner, jehož pas sedl přesně na hůl Tomáše Adámka a ten na zadní tyči propasíroval touš za záda Slavíčka. Druhou polovinu prostřední části následně hodně ovlivňovala zbytečná vyloučení, za domácí zahrozili především Garčic s Havránkem, ale ani jeden z nich recept na Danylce nenašel. Kometa tak zdvojnásobila své vedení a do šaten odcházela s dvoubrankovým vedením.

Do závěrečné pasáže vstoupili aktivněji opět hosté, kterým však tlak žádnou vážnější šanci nepřinesl. Naopak přesně uprostřed třetí třetiny ujel obraně pirátů Boltvan, který zkusil kličku do bekhendu,a le jeho pokus zastavila tyč Danilcovy svatyně. Šance nakonec přišla také na druhé straně, ovšem hosté z obrovské skrumáže před brankou Slavíčka nic nevytěžili. Definitivní pojistku výhry domácích přidal v 53. minutě Tomáš Havránek, který umně tečoval nahození Švejdy od modré čáry. Konec zápasu opět poznamenaly zbytečné tresty, domácí však nakonec tříbrankový náskok udrželi.

Pavel Pazourek: Těžký soupeř, navíc náš výkon nebyl úplně ideální. Za celý zápas jsme si vytvořili hodně šancí, které jsme především dokázali proměnit. Více vyložených šancí jsme měli mi a také jsme je zaslouženě zužitkovali, což se dnes ukázalo býti rozhodující.

Robert Kaše: Dnešní utkání se nám vůbec nevyvedlo. Přijeli jsme do Brna se značnou marodkou, na Kometě dnes bylo vidět, že chtěla víc. Utkání rozhodla naše přesilovka, při níž jsme dostali dvě branky. Brno dneska zvítězilo zaslouženě.