Junioři na závěr bojů o play-off podlehli Litvínovu, i tak zůstanou první

Napsala 16.03.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v posledním kole skupiny o účast v play-off F DHL extraligy juniorů podlehli Litvínovu, což je však nemuselo mrzet, protože už mají místo ve vyřazovacích bojích jisté. Verva od poloviny základní hrací doby bránila dvougólové vedení, které snížil nakonec jediný chomutovský střelec Denis Zeman. Debut v juniorské kategorii odehrál patnáctiletý obránce Štěpán Němec.
OPO6 so 16.3.2019
1:3(0:1, 0:1, 1:1)
LIM
Běhula – Němec, Váchal, Šuráň, Seemann, D. Zeman, Beneš, Štochl – Vrhel, Chlán, M. Svoboda, Prokop, Jaroš, Holka, Koláček, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Litvínov
Zajíček – Bártek, Viedemann, Baláž, Kitzberger, Kroupa, Háva – Jindra, Kysela, Berka, Limanovský, Bartoš, Jouza, Šarlinger, Myšák, Fišer, Kovačič, Dufek, P. Svoboda

Seemann (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Do utkání lépe vstoupil Litvínov, jelikož už ve třetí minutě Daniel Jouza sebral po buly puk, dlouhým blafákem si položil brankáře a zavěsil – 0:1. V dalším průběhu černožlutí ubránili oslabení a mohli vedení zvýšit, jenomže David Jindra sám před bránou trefil Richarda Běhulu do masky.

O chvíli později v nevýhodě o jednoho hráče vyrazil Daniel Jouza, jehož bekhendový blafák v úniku vychytala domácí jednička. Největší šanci Pirátů měl na holi Josef Koláček, jehož v přesilovce našel křižnou přihrávkou Michal Gut, ale mladý střelec ránou z první trefil jenom přesouvajícího se brankáře.

Ve šestadvacáté minutě se Litvínovští dostali do dvougólového vedení, které zařídil Přemysl Svoboda dorážkou z hranice brankoviště – 0:2. Za pár okamžiků se Jakub Štochl dostal do úniku, tváří v tvář brankáři nic nevymýšlel, ale střelou kolem lapačky neuspěl. Od 36. minuty hrál Litvínov minutu a čtrnáct vteřin v pěti proti třem, čehož ale černožlutí nevyužili.

Ve třetí části se začalo něco zajímavějšího dít až ve druhé polovině, kdy šli Piráti opět do tří. I tentokrát dvojnásobné oslabení ubránili. V 54. minutě vyrazil Dan Bartoš se spoluhráčem do přečíslení, nakonec to vzal na sebe, ale trefil jenom střed branky.

O chvíli později domácí využili power-play znásobenou ještě přesilovkou, ve které snížil nakonec jediný chomutovský střelec Denis Zeman dělovou ránou od modré – 1:2. Těsně před sirénou Richard Běhula opět odjel na střídačku, tentokrát se však prosadili Litvínovští a Přemysl Svoboda, jenž od vlastní modré trefil opuštěnou klec – 1:3.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Neodehráli jsme utkání úplně dobře, ale už jsme věděli, že máme jisté vítězství ve skupině. Hráli jsme trošku na širší kádr, chtěli jsme dát šanci hráčům, kteří hráli méně. Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodly detaily. Soupeř měl daleko lepší zakončení než my. Závěr jsme zdramatizovali, ale už to na vítězství nestačilo. Z dlouhodobého hlediska jsme splnili předsezónní cíl – vrátit juniorku po dvou letech do play-off. Umístění v TOP8 hodnotíme jako parádní úspěch, jsme rádi, že to kluci zvládli a teď se těšíme na čtvrtfinále.“

Radek Mrázek (HC Litvínov): „Zápas byl chvilkami spíš takový pochoďák. Závěr už byl trochu extraligový. Jsme rádi za vítězství, bohužel, jsme si ale skupinu zkomplikovali v předchozích zápasech.“