Junioři mají cenný skalp, otočili zápas s Plzní

Napsal 31.10.2014 Libor Kult
C h o m u t o v - Ve dvaadvacátém kole DHL extraligy juniorů přijela do chomutovské SD ARÉNY Plzeň, která měla před úvodním vhazování stejně bodů jako vedoucí Vítkovice. Pirátům pomohli hráči pravidelně nastupující za prvoligové celky Chomutova i Kadaně, ale ani ti nezabránili dvougólovému vedení hostů po necelých osmi minutách hry. Svěřenci Roberta Kašeho ještě do přestávky vyrovnali a na přelomu druhého a třetího dějství předvedli obrat z 2:3 na 5:3. Hosté ještě snížili, ale Piráti už cenné vítězství udrželi.
22.kolo pá 31.10.2014
5:4(2:2, 1:1, 2:1)
PLZ
Danylec – Meliško, Ringler, Hierman, Šulák, Dubeň, Szathmáry, Černý, Tejnor, Procházka – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Jirušek, R. Veselý, Kämpf, O. Kaše, P. Macháček, D. Kaše, Strunz, Chrpa
Plzeň
Pacl – Polívka, Kubík, Walter, Holý, Houfek, Rajal – Petráš, Beneš, Švarc, Vlček, Kristl, Polata, Michel, Čadek, Suchý, Tulačka, Kepka

15. Šulák (Šťovíček), 18. Wágner (Šťovíček), 35. Tejnor (D. Kaše, O. Kaše), 43. Veselý (P. Macháček, Černý), 45. Šťovíček (D. Kaše, O. Kaše)
Plzeň
4. Polata (Kristl), 8. Kubík, 31. Michel (Suchý, Walter), 56. Polata (Houfek, Holý)

6:7
2:2
0:1
45:18
200

V čase 3:22 využili hosté přesilovou hru. Když se dorážkou prosadil Matěj POLATY, který vstřelil úvodní branku - 0:1. V osmé minutě v oslabení vyhodil kotouč Matyáš KUBÍK, jehož pokus skončil na výstroji Danylce, který si kotouč hodil do brány - 0:2. Téměř v polovině první periody naskočil z trestné levice Michel, jemuž v poslední moment vypíchl černou gumu Szathmáry.

Na konci čtrnácté minuty nahodil puk na branku Tejnor, jehož pokus Pacl vyrazil jen ke Kämpfovi. Ten následnou dorážku namířil nad plzeňskou klec. V čase 14:23 vyhrál Šťovíček buly na Libora ŠULÁKA, jehož rána se zastavila až v hostující síti - 1:2. O tři minuty později domácí vyrovnali stav zápasu. Střelu Šťovíčka vyrazil Pacl pouze na hůl Františka WÁGNERA, jenž ho poslal mezi tři tyče - 2:2.

Hned v úvodu druhého dějství vjel po pravém křídle do útočné třetiny David Michel, který bekhendovým blafákem zakončil pod horní tyčku chomutovské branky - 2:3. Ve čtyřiatřicáté minutě trefil Chrpa z mezikruží pravou tyč klece. O minutu později bylo opět srovnáno. Střelu Davida Kašeho vyrazil Pacl jen před sebe, kde se nejlépe zorientoval Dominik TEJNOR - 3:3.

Ve dvaačtyřicáté minutě vystřelil Šťovíček, jehož ránu lehce škrtnul obránce a černa guma skončila na brankové konstrukci. V čase 42:08 dostal puk do jízdy Radek VESELÝ, který nic nevymýšlel a rychlou střelou švihem trefil horní růžek - 4:3. O dvě minuty později přidali Piráti další branku.! Pasem přes šířku kluziště našel David Kaše Martina ŠŤOVÍČKA, jenž vsítil pátý gól - 5:3.

V osmačtyřicáté minutě bylo nařízené trestné střílení, které neproměnil domácí obránce Černý. V čase 55:33 vsítil poslední branku utkání Matěj POLATA, který tečoval prudkou střelu spoluhráče - 5:4. Při závěrečné power-play už gól nepadl, a tak důležité tři body zůstávají na severu Čech.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Věděli jsme, že nás čeká složitý zápas, protože Plzeň se pohybuje v popředí tabulky. Jsem rádi, že nám mohli pomoct hráči z A-týmů Chomutova i Kadaně. Začali jsme podle mého docela dobře, bohužel jsme brzy inkasovali po chybě a potom jsme dostali hodně smolný druhý gól, který jsme si do branky srazili sami. I přesto jsem věřil, že utkání otočíme, protože kluci byli nastartovaní. Do konce první třetiny jsem vyrovnali a měli jsme střeleckou převahu, takže jsem věřil, že uspějeme. Těší nás, že se nám to povedlo.“

David Bruk (HC Plzeň 1929): „Myslím, že k vidění bylo kvalitní utkání, které jsme prohráli vinou velmi špatně sehraných přesilovek. Chomutov nám v nich nedal skoro žádnou šanci a my v nich tím pádem nebyli nebezpeční. Bohužel jsme brzy po začátku třetí třetiny inkasovali, což byl asi klíčový moment zápasu. Vedení 2:0 bylo trochu šťastné, přesto nás mrzí, že jsme si ze zápasu neodnesli nějaký ten bodík.“