Junioři i podruhé proti Technice prohráli, přesto je stav série 1:1. Proč?

Napsala 19.03.2024 Kateřina Kundertová
Nejdříve to překvapivé: Sportovně technická komise kontumovala pondělí utkání ve prospěch Chomutova. Ve druhém duelu čtvrtfinále ligy juniorů byli hodně v permanenci rozhodčí, kteří rozdali 73 trestných minut. Technika se ujala vedení a během zápasu ani jednou neprohrávala, protože za Piráty skóroval pouze v přesilové hře Jaroslav Pospíšil. Domácí si výhru i podruhé pojistili zásahem do prázdné brány.
ČF2 út 19.3.2024
TEC
3:1(0:0, 2:0, 1:1)
Technika Brno
Kalinichenko — J. Svoboda, Kadaňka, Spanel, Rossokha, Hrabinec, Čaňo — Straka, Novotný, Sladký, Frimel, Pigl, Červenka, Škodík, Zduba, Smrž, Trögner, Staněk, Langmann
Vavřena — Žižka, Zachariáš, Hynek, Filip, Česnohlídek, D. Svoboda — Vostiňák, Hlaváček, Friš Lorber, Kalvoda, Rindoš, Bečvář, Teterja, Pospíšil, Kincl, Grosskopf, Klobouček, Bon

21. Sladký (Staněk, Hrabinec), 33. Červenka (Spanel, Čaňo), 60. Zduba (Spanel)

Česnohlídek 5 minut a do konce utkání, Klobouček (oba Chomutov) 10 minut

Martin Stasinka (Piráti Chomutov): „Měli jsme dobrý vstup do utkání, první třetina byla stejně jako první zápas spíš v naší režii, ale nejsme schopni šance, co máme, proměnit a tím pádem jsme málo produktivní. Ve druhé třetině jsme měli špatný vstup do třetiny, kdy jsme dostali hned v prvním střídání gól a od té doby byla Technika lepším týmem. Měli jsme i dost vyloučených, což nás stálo dost sil. Do poslední třetiny jsme si něco řekli a pozměnili, ale bohužel jsme už nedokázali i po vstřelené brance zápas srovnat. Oslabení jsme sice ubránili, ale vůbec nám nešly přesilovky, kdy jsme měli problém se usadit u soupeře v pásmu. Zpátky jedeme za stavu 1:1 a věříme, že každé utkání v play-off začíná za stavu 0:0. Budeme se chtít doma vrátit k našemu hokeji a sérii doma před domácím publikem ukončit.“