Junioři dotáhli dvoubrankové manko, s Kladnem zvítězili v prodloužení

Napsal 05.10.2018 Michal Luxa
K l a d n o / C h o m u t o v - V devátém kole DHL extraligy juniorů zajížděli Piráti na led Kladna, kde po skvělém obratu zvítězili v prodloužení. Chomutovští do duelu nevstoupili dobře, ovšem ve druhé části zásluhou Patrika Pecha a Petra Chlána srovnali stav zápasu. V nastaveném času o bonusovém bodu rozhodl Kryštof Ouřada, který poslal Severočechy do čela skupiny A.
9.kolo pá 5.10.2018
KLA
2:3p(2:0, 0:2, 0:0 - 0:1)
Kladno
Jiroušek – Kvapil, Staněk, Volráb, Šmatlák, Veber, Flachs, Zich – Kraus, Šimek, Hašek, Bernat, M. Bláha, O. Bláha, Rendla, Jelínek, Filip, Štrombach, Čermák.
Běhula – Váchal, Seemann, D. Zeman, Beneš, Kleiner, D. Vaněk, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut.

Kladno
14. O. Bláha, 16. Šimek (Veber)
26. Pech (Váchal, Zeman), 36. Chlán (Seemann), 65. Ouřada (T. lížek)

4:5
1:0
1:1
49:33
Kraval – Marek, Ovsík

Piráti měli hned na začátku utkání přesilovou hru, kterou ale nevyužili stejně jako tu následující, v níž ještě inkasovali. Při vyloučení Matěje Čermáka jeho spoluhráči šli do vedení zásluhou Ondřeje Bláhy – 1:0. Za pár okamžiků si Rytíři také zahráli početní výhodu, kterou už po deseti vteřinách využil Filip Šimek – 2:0.

Ve 26. minutě snížil na rozdíl jednoho gólu po nepotrestaném faulu domácích Patrick Pech už v pěti proti pěti – 2:1. Zanedlouho Chomutovští ubránili oslabení a vyrovnali díky gólu Petra Chlána – 2:2. Do konce třetiny hosté ubránili ještě jedno oslabení.

Ve třetím dějství měly oba týmy jednu početní výhodu, i přesto dospěl duel do prodloužení, v němž v čase 64:25 rozhodl Kryštof Ouřada – 2:3pp.