Junioři Pirátů přetlačili v prodloužení Liberec, jsou ve finále a sní o obhajobě titulu

Napsal 24.03.2015 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Po první bezbrankové třetině se diváci ve třetím zápase semifinále DHL extraligy juniorů dočkali gólu až ve druhé periodě. Skóre otevřeli hosté z Liberce, Piráti ale zásluhou Jiruška otočili vývoj utkání. Ve třetí části zvládli Bílí Tygři srovnat a dostat zápas do prodloužení. V něm se do střely opřel Jakub Chrpa a poslal svůj tým do finále.
SF3 út 24.3.2015
3:2p(0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
LIB
Lukeš – Meliško, Ringler, Hierman, Cestr, Dubeň, Szathmáry, Černý, Drobný – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, D. Kaše, Jirušek, Tupý, Veselý, Bednář, Kellerstein, P.Macháček, Strunz, Chrpa.
Liberec
Stezka – Mrázek, Šír, Arlt, Beránek, Havlín, Divila, Tržický, Plutnar – Babec, Hrníčko, Kalfiřt, Huňa, Král, Jedlička, Solenský, Lakatoš, Ordoš, Zachar, Havlas, Paločko.

30. Jirušek (Szathmáry), 37. Jirušek (Ringler), 64. Chrpa
Liberec
23. Solenský (Paločko, Huňa), 46. Plutnar (Havlín)

4:5
0:0
0:0
29:29
589
Arlt (LIB) do konce utkání

V úvodu první třetiny se museli Piráti bránit přesilové hře. Dvě nadějné střely vyslal Plutnar, ale puk vždy skončil v náruči Lukeše. Následovaly dvě šance Solenského, ale ani útočník hostů nedokázal otevřít skóre. Na druhé straně se do zakončení probojoval David Kaše, ovšem před bránou nasměroval puk o pár centimetrů mimo.

K velké šanci se propracoval i Petr Macháček. Jeho střela z těsné blízkosti mířila na bližší tyč, avšak v síti neskončila. V závěru třetiny přišel nebezpečný tlak Liberce. Lukeš musel několikrát zasahovat proti nebezpečným střelám, ale po uplynutí dvaceti minut bylo skóre stále 0:0.

Po zahájení druhé periody se slova ujali hosté. Odražený puk skončil na hokejce Samuela Solenského, jenž přesně zamířil do sítě za Lukešem - 0:1. Piráti dostali po vyloučení Arlta možnost srovnat v pětiminutové přesilové hře. Gól ale padl až po uplynutí trestu. Přesně v polovině zápasu se z dorážky prosadil Miroslav Jirušek a Chomutov slavil vyrovnání - 1:1.

Po dalších šesti minutách a třech vteřinách Piráti udeřili znovu. Puk se odrazil od hole útočníka opět k Miroslavu Jiruškovi, ten neváhal a dokonal chomutovský obrat - 2:1. V závěru třetiny mohl navýšit Petr Macháček, ale jeho střelu s velkým štěstím vyrazil gólman do ochranné sítě.

Třetí dvacetiminutovka začala šancí Kalfiřta. Po jeho střele Lukeš na poslední chvíli vyrážel kotouč z brankoviště. Za Piráty mohl skórovat David Kaše, zakončení mezi betony mu však nevyšlo. Vzápětí přišlo vyrovnání. Po nenápadné akci přesně zamířil Michal Plutnar a stav 2:2 spatřil světlo světa. Piráti chtěli rozhodnout a vypracovali si zajímavé příležitosti. Šťovíčkova střela mířila těsně nad bránu, Petr Macháček trefil tyč. Kýžený gól nepadl, a tak utkání dospělo do prodloužení.

Desetiminutové prodloužení zahájili lépe domácí. Kašeho tvrdá střela jen těsně minula bránu. Za Liberecké zahrozil Beránek, avšak vystřelil nepřesně. Teprve střela přes obránce z hokejky Jakuba Chrpy rozhodla o vítězi semifinále.

Robert Kaše (Piráti Chomutov): „Jsme šťastní, že jsme vybojovali postup. Zápas nebyl jednoduchý, stejně jako není jednoduchý žádný zápas v play-off. Zápas byl ze začátku hodně nervózní z obou stran, neviděli jsme moc šancí. Ve druhé třetině jsme dostali gól a řekli jsme si, že musíme trochu zlepšit pohyb a střílet na bránu. To se nám podařilo, ze dvou dorážek jsme dali dva góly. Do třetí třetiny jsme nastoupili s tím, že se nechceme zatáhnout, ale přišla jedna chyba a oni nás dokázali potrestat. Prodloužení bývá nervóznější, ale byli jsme více aktivní a výhru jsme si zasloužili.“

Petr Haken (TJ Bílí Tygři Liberec): „Hrál se hodně vyrovnaný zápas. První třetina nebyla vyloženě nervózní, ale spíše zodpovědná z obou stran. Ve druhé třetině nás zastavilo dlouhé pětiminutové vyloučení. Stálo nás hodně sil, na led chodili nejvíce vytěžovaní hráči. Chomutov nás zatlačil a dostal nás pod tlak. Ve třetí třetině jsme měli štěstí, gól nám pomohl. Zvláštní situace byla ohledně neuznané branky. Kdyby rozhodčí gól uznal, nikdo by se nemohl divit. Chybělo nám štěstí, to se drželo Chomutova. Musím soupeři pogratulovat, série byla výborná i pro diváky.“