Junioři KLH Chomutov i na potřetí doma vyhráli, porazili Liberec 6:3

Napsal 21.09.2009 Václav Mohelník
Chomutov i na potřetí doma vyhrál. Na domácí tentokrát nestačili hráči HC Bíli Tygři Liberec, když prohráli 6:3. O branky domácích se postupně postarali Kalinovič, Miklovič, Pinka, Kůs, Pekárek, a do prázdné branky pečetil výsledek opět Kůs. Z pěti utkání junioři Chomutova prohráli pouze jednou, a to v sobotu na Kladně 6:2, a mají tedy 12 bodů z 15 možných.
6.kolo po 21.9.2009
6:3(2:1, 1:1, 3:1)
LIB
Hollý (Meravý) - Dostál, Pinka, Žižka, Karlík, Mazanec, Rutta,Průcha, Pekárek, Ptáčník, Kalinovič, Mužík, Matějka, Csányi, Hofmeister,Wszolek, Milotínský, Kůs, Kolář, Miklovič.
Liberec
Sklíba (Jelínek) - Niko, Vozka, Muller, lacek, Hataš,Šefl, Pulec, Sobotka, Jánošík, Oppelt, Bulíř, Kedršt, Mizerík, Filippi, Chlouba, Vařecha, Mulač, Brokeš, Klíma, Liška.

Do úvodní třetiny vešli lépe domácí, když první šanci v zápase měl ve druhé minutě chomutovský Kalinovič, ale brankář šanci chytil. Co se nepovedlo Chomutovu, to se povedlo Liberci. Po pěkné kombinaci, a nedůrazu chomutovské obrany otevřel skóre zápasu liberecký Jaroslav Kedršt, asistoval mu přitom Tomáš Oppelt. Velkou šanci měli chomutovští v páté minutě, kdy po několika zásahu brankáře proti střelám, zůstal puk těsně před brankovou čarou. V deváté minutě se již ale zadařilo. Poté co zamotali obranu útočníci Chomutova nahrál Jaroslav Kůs, Martinovi Kalinovičovi, ten vystřelil, a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Netrvalo dlouho, a po osmadvaceti sekundách šel Chomutov do vedení. Martin Mazanec namazal Petru Miklovičovi, a ten z první vsítil branku. Poté měli ještě pár šancí jak Chomutov, tak Liberec. Poslední a nejdiskutovanější situace zápasu nastala v osmnácté minutě. Liberecký Michal Bulíř vypálil, a puk se možná odrazil od zadní tyčky brány. Rozhodčí gól neviděli a rozpažili.

Druhá třetina začala velkým náporem Chomutova. V šanci se ocitl osamostatněny chomutovský útočník, ale brankář střelu akrobaticky vykryl a následně i vyrazil pryč. V polovině pětadvacáté minuty měl Chomutov další šanci, to když dva útočníci jeli sami na brankáře, ale branku nedali. Po třetí se již Chomutov prosadil. V čase 25:25 při výhodě domácích nastřelil od mantinelu Richard Pinka puk na branku a ten se zastvil až o síť liberecké branky. Po této brance se více a více vylučovalo. Následkem toho byla situace ze šest a třicáté minuty. Poté, co se u domácího brankáře strhla mela, rozhodčí vyloučil hned pětici hráčů. Všechny potrestal 2+2 minutami za hrubost, + Karlíkovi 2 minuty za krosček. O minutu později šel Chomutov do tří, tato situace nenechala chladného trenéra hostí. Ten nejprve si vzal Time-out, a pak Liberec udeřil. Od modré čáry po několika nahrávkách střílel Marek Hataš, sekundoval mu přitom Ján Niko. To byla poslední šance druhé třetiny.

Třetí třetina začala svižně, a hned po třiadvaceti sekundách byl vyloučen, liberecký Ján Niko. Chomutov přesilovku využil, a navýšil svoje skóre. Jaroslav Kůs si sjel od mantinelu a na poprvé prostřelil brankáře hostí. To ale nebylo od Chomutova vše. V šestačtyřicáté minutě zápasu zvýšil Ondřej Pekárek. Situaci měl o to ulehčenou, že střílel do odkryté branky, po vyraženém puku brankařem. Velké šance často kazili vyloučení hráči, kterých bylo v zápase požehnaně. Velkou šanci Liberce, který měl 40 sekund přesilovku 5 na 3, opět nikdo nevyužil. Přišla 57. minuta zápasu, a velká hrubka Chomutova. Obrana nereagovala na špatnou rozehrávku a liberecký Tomáš Oppelt už neměl problém gól dát. Následovalo Power-play Liberce, ale bezúspěšně. Naopak vteřinu před koncem pojistil výhru opět Kůs. Liberec nakonec podlehl Chomutovu 6:3.