Junioři Chomutova se nevzdali a vyhráli s Mladou Boleslaví 3:2, po prodloužení

Napsal 20.10.2011 Václav Mohelník
C h o m u t o v - Utkání se vyvíjelo více, nežli příznivě pro domácí, hned od úvodu utkání. Domácí šli do vedení ve čtvrté minutě, kdy se prosadil Jaroslav Hafenrichter. Následoval gól Daniela Lehnerta a domácí šli do kabin s dvoubrankovým vedením. Druhá třetina nic podstatného nepřinesla. Ve třetí se radovali hosté, když nejprve ve čtyřicáté sedmé minutě vyrovnal Michal protivný a pak v dvaapadesáté v přesilové hře Matěj Soukup. Bonusový bod pro domácí získal David Klouček, který v prodloužení rozhodl. Domácí porazili Mladou Boleslav 3.2, po prodloužení.
13.kolo čt 20.10.2011
3:2p(2:0, 0:0, 0:2 - 1:0)
MBL
Strmeň (Matoušek) - Kolář, Pozděna, Korim, Bartejs, Hanták, Kolčava, Klouček, Kůs, Hammerbauer, Račuk, Pesjak, Lehnert, Novák J., Novák L., Škorík, Opalek, Kopáč, Hranáč, Hafenrichter, Deveri.
Ml.Boleslav
Mahdal (Příhoda) - Pánek, Babický, Kulhánek, Marek, Brandejský, Vrba, Protivný, Jankovský, Čeček, Lenc, Rys, Kulich, Vrba, Daráš, Koudela, Mozík, Soukup.

4. Hafenrichter (Kůs), 16. Lehnert (Hafenrichter, Kůs), 64. Klouček
Ml.Boleslav
47. Protivný (Rys, Lenc), 52. Soukup (Rys, Daráš)

7:3
1:1
28:40
50
Zubzanda - Gerát, Ondráček

Utkání začalo lépe pro domácí Piráty, kteří již ve čtvrté minutě mohli oslavovat branku. To bylo totiž v okamžiku, kdy jeden z obránců Mladé Boleslavi na trestné lavici. Domácí vyšachovali hostující obranu a Jaroslav Hafenrichter otevřel skóre zápasu. Další radost si domácí tým připravil na šestnáctou minutu. Jaroslav Hafenrichter nahrával a Daniel Lehnert zvyšoval na 2:0, pro Piráty Chomutov. Boleslav si žádný gól v úvodní části hry nepřipsala a tak se šlo do kabin s dvoubrankovým vedením domácího týmu.

Druhá třetina už nabídla i více šancí. Nejprve Marek Račuk prudce vystřelil, ale mladoboleslavský Mahdal střelu vyrazil. Hosté se nadechli k náporu ve čtyřiadvacáté minutě, kdy se valil na domácí jeden útok, za druhým. Oddych pro domácí znamenala sedmadvacátá minuta, kdy byl vyloučen hostující Lukáš Vrba. Domácí přesilovku nevyužili. Zajímavá situace nastala ve dvaatřicáté minutě, kdy ujížděl v oslabení na hostující branku Jaroslav Hafenrichter, ale selhal. Do konce třetiny si týmy vyměňovali šance a puk na svých holích. Po druhé třetiny byl stav zápasu stále 2.0, pro domácí.

Třetí třetina se domácím borcům vůbec nepovedla. Už v sedmačtyřicáté minutě inkasovali od Michala Protivného, který si připsal šťastný gól, při kterém si brankář do brány puk srazil sám. Za další dně minuty, už hosté mihli vyrovnat, ale zmatek před bránou přerušila píšťalka rozhodčího a posunutá branková konstrukce. V padesáté minutě byl Karol Korim vyloučen na 2+2 minuty, za faul a krvavý šrám obličeji. Hosté čtyřminutovou přesilovku využili. Po přihrávce Jiřího Rysa, se před branku dostal Matěj Soukup a střelou švihem překonal domácího gólmana. V poslední pětiminutovce se domácí pokoušeli stav zápasu opět otočit na svou stranu, ale bez většího efektu.

V prodloužení měli více štěstí domácí, kteří díky brance Davida Kloučka získali bod navíc.

Jaroslav Beck, trenér domácích:

„Dneska to byl pro nás tým těžký zápas. Prvních šest minut byl od nás parádní výkon, ale pak to na nás sedlo. Čím více jsme chtěli vstřelit branku, tím více to bylo složitější. Udělali jsme si to těžší sami. Volili jsme složité zakončení a těžké zakončení. Mladá Boleslav bojovala a měla i kvalitní hráče. Perfektně bránila a po zásluze si odvezli jeden bod. Nás to mrzí a budeme chtít proti Litvínovu, abychom předvedli lepší výkon“.