Horčička zůstal i po druhé za sebou neprůstřelný

Napsal 25.09.2004 Pavel Kouba, Libor Kult
C h o m u t o v - V rámci sedmého kola 1.ligy zajížděli hokejisté Chomutova na led posledního týmu tabulky IHC Písek. Zápas zvládli na výbornou i přesto, že nastoupili bez svého nejproduktivnějšího hráče Davida Hájka. Zásluhou prvních tref Martenka, Polodny a Noska v probíhající sezoně dokázali poprvé zvítězit na ledě soupeře. Důležitým článkem mužstva byl opět brankář Luboš Horčička, který podruhé v řadě vychytal všechny soupeřovy střelce.
7.kolo so 25.9.2004
PIS
0:4(0:1, 0:2, 0:1)
Písek
Mensátor - Vokatý, Tupý, Procházka, Svoboda, Malinský, Veselý, - Jelen, Nouza, Zika - Kašpar, Šimek, Míka - Kořánek, Štefan, Řehoř - Kožnar, Filipi, Blovský
Horčička - Nosek, Plaček, Prošek, Révay, Trefný, Řezníček - Polodna, Šíp, Jíra - Boušek, Mikšovic, Jeslínek - Malát, Koláček, Buchal - Hahn, Charousek, Martenek

První se ke střeleckému pokusu osmělili Písečtí. Chomutovský gólman Horčička se ale proti Nouzově ráně vyznamenal. Mensátor v domácí svatyni si připsal vážnější zákrok ve třetí minutě, když jeho pozornost ještě neúspěšně otestoval obránce Nosek. Poté se písecký Šimek probil hostující obranou, ale ta mu nedopřála potřebného klidu v zakončení, a tak měl Horčička snadnou úlohu. V 7. minutě už udeřilo. Řezníček přesně našel na modré rozjetého Martenka, kterému ke gólu stačilo zamířit do volné horní poloviny branky ležícího Mansátora.

Snížit mohl agilní Nouza, ale neuspěl stejně jako na druhé straně Šíp, ten přestřelil břevno domácí klece. Podobně dopadl nebezpečný únik tří Chomutovských na jednoho beka při oslabení, když Jíra rovněž přestřelil. V 11. minutě se do velké příležitosti Písku prokličkoval Štefan, ale ještě nahrál Kořánkovi, jemuž střelu Horčička lapil. Na závěr třetiny se v nadějné pozici po úniku hostujícím obráncům ocitl znovu Nouza, přes pozorného Horčičku se ani napotřetí neprosadil.

Druhá dvacetiminutovka začala pěknou individuální akcí expíseckého střelce Jeslínka, který oklamal na modré domácího beka a v následném sólu notně prověřil píseckého gólmana. Domácím ke snížení nepomohla ani přesilovka, při níž tvrdou ránu navrátilce do píseckého dresu Filipiho zastavila až Horčičkova maska. Zato Chomutovští využili svoji přesilu o mnoho lépe, Mensátor při ní musel čelit příležitostem Buchala, Koláčka a Řezníčka. Již při hře v plném počtu přece jen hosté využili narůstající nátlak na domácí obranu, a to díky nevinné, ale přesné střele Polodny od modré, která přeletěla skrz klubko těl před bezmocným Mensátorem.

Poté byli nebezpeční při početní výhodě i domácí, pěkně sehranou přesilovku ale nekorunoval gólem Jelen. Narůstající nepohodu na jejich hokejkách dokumentovala zkrácená dvojnásobná přesilovka v 30.minutě, při níž si pětice domácích více přihrávala než střílela. V 34. minutě nabídli divákům jednu z pohlednějších akcí Míka s Kašparem, druhý jmenovaný však nedotáhl své sólo do gólového cíle.

A tak se zase zablýskalo před Mensátorem. Štefan putoval za katr a Chomutovští roztočili svoje nebezpečné přesilovkové manévry, které přece jen ve 37. minutě přetavil ve třetí chomutovský gól Buchal. Z otočky poslal puk směrem na domácí klec a Mensátor na puk nedosáhl. Třetinu ukončil velkou příležitostí Révay, ale Mensátor se tentokrát vyznamenal.

Velká škoda, povzdychli si na začátku posledního dějství domácí příznivci po Šimkově střele z křídla, která už sice prošla Horčičkovými betony, ale poté nabrala směr vedle pravé tyče do rohu kluziště. Ke zdramatizování utkání nedošlo, ba naopak. Chomutov potrestal soupeře ještě ve stejné minutě, když Koláček zpoza branky našel najetého Noska a ten uzavřel na 4:0 ve prospěch hostů.

Ani poté Písečtí nerezignovali, ale vytoužené branky se stejně nedočkali. Šanci na úpravu výsledku nevyužil dvakrát Řehoř, který se nejprve proklestil obranou a vypálil tvrdě, ale přímo do připravené Horčičkovy lapačky. Stejně dopadl Řehoř o chvíli později v nájezdu s Nouzou, pohotový Horčička ukryl ve svých chráničích. Neujaly se ani Malinského pokusy při přesilovce. Chomutovský gólman své zasloužené čisté konto uhájil i po akci Filipiho, kterou Nouza zakončil jedovatě, ale nepřesně.

Vladimír Petrovka, trenér Chomutova:
My jsme přijeli do Písku pro tři body, což jsme splnili. Od začátku zápasu jsme podle mě byli lepším mužstvem. Pro vývoj zápasu bylo důležité, že jsme vstřelili první branku. Pak měli šanci i domácí, ale nevyužili ji stejně jako několik přesilovek ve chvílích, kdy se utkání lámalo. Potom přišel druhý gól a myslím si, že bylo rozhodnuto. Takže z naší strany spokojenost. Ještě bych chtěl pochválit hlavního rozhodčího, že rozpoznal filmování domácích hráčů.

Milan Mazanec, trenér Písku:
Dnes to bylo vyrovnané utkání, jak na šance, tak na střely. Ovšem soupeř z nich dal čtyři góly a my nic. Je vidět, že Chomutov svou kvalitu má, hrál to, co potřeboval. V podstatě potrestal každou naši chybičku, a to se ukázalo ve výsledku jako rozhodující. My jsme měli asi osm přesilovek, ale nedokázali jsme z toho vytěžit nic, a to se na výsledku musí projevit.