DOROST - reportáž

Dorost si po Kladně spravil chuť, pražskou Hvězdu srazil sedmi brankami

Napsal 03.12.2022 Michal Luxa
C h o m u t o v - Pouze den po těsné porážce s Kladnem nastoupili Piráti k dalšímu souboji o účast ve vyřazovacích bojích, na malé hale jasně zdolali Hvězdu 7:1. Na správnou cestu nasměroval Chomutov Matěj Kalvoda, jenž vsítil první dvě trefy zápasu. Svěřenci Radka Šípa a Marca Vrby postupně navyšovali vedení, a tak dokráčeli k důležitým třem bodům. Výborné střetnutí odchytal Jakub Hájek, který předvedl devětadvacet úspěšných zákroků.
N4 so 3.12.2022
7:1(1:0, 4:1, 2:0)
HVP
Hájek – Malý, Pokorný, Švarc, Malcovský, Holejšovský, Kůrka – Bečvář, Patočka, Šilhan, F. Novák, Grosskpf, Halfar, B. Novák, Sochor, J. Pospíšil, Kalvoda
Hvězda Praha
Houdek – Vrabec, Novák, Foltýn, Štefík, Beňo, Tomka – Doležel, Štěpánek, Štípek, Suk, Kulich, Bláha, Ducháček, Brož, Dohnal, Krejčí

17. Kalvoda (Šilhan, J. Pospíšil), 21. Kalvoda (Šilhan, Holejšovský), 24. Halfar (Bečvář, Malý), 25. J. Pospíšil (Kalvoda, Holejšovský), 36. Šilhan (Bečvář, Malý), 51. F. Novák (Grosskopf), 54. Bečvář (F. Novák, Kůrka)

Vokoun – M. Janíček, J. Janíček

Na úvodní branku zápasu se čekalo až do sedmnácté minuty, kdy Piráty poslal na správnou cestu Matěj Kalvoda. Jaroslav Pospíšil přihrál před branku, odkud nahrávkou na zadní tyč celou akci vyšperkoval David Šilhan. Celou akci dokončil střelec branky, kterému už stačilo trefit odkrytou bránu - 1:0.

Matěj Kalvoda se o slovo přihlásil opět sedmnáct vteřin po začátku druhé části, kdy navýšil vedení Chomutova na 2:0. O tři minuty později se mezi střelce zapsal také Daniel Halfar, jehož o šestasedmdesát vteřin později napodobil Jaroslav Pospíšil - 4:0. V šestatřicáté minutě vsítil pátou trefu severočeského týmu David Šilhan, kterého k radosti vyzval Vojtěch Bečvář - 5:1. Na jedinou trefu se Hvězda zmohla dvě minuty před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy Jakuba Hájka připravil o čisté konto Adam Suk, jenž využil přesilovou hru - 5:1.

Také Chomutov využil nabídnuté početní výhody, když se ze vstřeleného gólu radoval Filip Novák - 6:1. Ve čtyřiapadesáté minutě využil další přesilovou hru Vojtěch Bečvář, který upravil skóre na konečných 7:1. Svěřenci Radka Šípa zapsali do tabulky další tři body a odčinili den starou porážku s Kladnem.

Marco Vrba (Piráti Chomutov): „Utkání s Hvězdou hodnotím hodně pozitivně. Od vstupů do bojů o play-off podáváme stabilní výkon a věřím, že v nich budeme pokračovat. Soupeře jsme přehráli disciplínou, bojovností i dobrou koncovkou. Mimo jiné nám pomohl parádním výkonem gólman. Chtěl bych kluky za tento zápas pochválit.“