DOROST - reportáž

Dorost má ve finále druhý bod! Piráti srazili plzeňské Wolves v prostřední třetině

Napsala 31.03.2024 Kateřina Kundertová
Piráti před vlastními fanoušky zvládli i druhý zápas a ve finále ligy dorostu proti Wolves vedou 2:0. Nedělní utkání začalo bezbrankovou úvodní třetinou, ve které domácí nevyužili tři po sobě jdoucí přesilovky a přišli o Filipa Nastoupila. Na prahu prostřední části Piráti usedli poprvé na trestnou, ale místo bránění poprvé udeřil Ivan Karjakin, jenž později zvyšoval na 3:0. Mezitím se v početní výhodě prosadil po šťastném odrazu Samuel Peksa. Punc skvělé třetině, která jasně rozhodla, dal obránce Šimon Kříž, jenž opět v přesilovce zapsal svůj první play-off gól. Série pokračuje ve středu a ve čtvrtek na plzeňském ledě.
F2 ne 31.3.2024
4:1(0:0, 4:0, 0:1)
WOL
Civiš – Š. Kříž, M. Beran, Malcovský, Heller, Pokorný, Havlík — Nastoupil, Chládek, Peksa, Váňa, Novák, Havlíček, D. Beran, Čermák, Horák, Kharboutli, Karjakin
Wolves
Makarius (41. Seliuk) — Fiala, Novikov, Brož, Kočárek, Petrov, Mlakar — Černý, Štolba, Mazko, Bárek, Patejdl, Míčka, Chasák, Hnízdil, Popovych, Šmíd, Račinský

22. Karjakin, 26. Peksa (Novák, Kříž), 32. Karjakin (Váňa, Havlíček), 40. Kříž (Chládek)

Wagner, Zavřel — Goltsch, Janíček

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Musím kluky pochválit, protože i po zranění Filipa Nastoupila, kdy byla pauza v zápase, neztratili koncentraci a šli si za naším cílem. Naštěstí nám tam spadl gól při vlastním oslabení, když Ivan Karjakin nadvakrát prostřelil gólmana. Od té doby jsme v utkání dominovali a měli jsme ho v rukou. Už se připravujeme na zápas v Plzni, kde chceme být zase úspěšní.“