Derby pro Piráty! Výhru řídil dvěma góly Michal Poletín

Napsala 01.10.2017 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v / C h o m u t o v - Piráti odjeli k devátému kolu Tipsport extraligy na led nejbližšího soupeře, kde se střetli s Litvínovem v prvním derby sezóny. Po první třetině si Chomutovští odnesli do šaten jednogólový náskok, který přes dva vstřelené góly platil i před závěrečným dějstvím. Dvěma góly zazářil v derby Michal Poletín, jehož druhá trefa byla také vítěznou. Svěřenci Vladimíra Růžičky se zatím pyšní 100% úspěšností z venkovních duelů a jsou na třetí pozici v tabulce.
9.kolo ne 1.10.2017
LIT
2:3(1:2, 1:1, 0:0)
Litvínov
Petrásek – Baránek, Sörvik, Doudera, Gula, Dietz, Pilař, Sklenička – Lukeš, Nejezchleb, Jánský – Černý, Hanzl, Matoušek – Trávníček, Válek, Jurčík – Doležal, Nicholls, Hořava
Laco – Mrázek, Flemming, Grman, Valach, Rašner, Slovák – Tomica, Huml, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Lauko, Koblasa – Chlouba, Tomeček

Litvínov
19. Černý (Hanzl, Pilař), 29. Lukeš (Nejezchleb, Jánský)

Pešina, Sýkora – Ondráček, Špůr

Utkání blízkých rivalů začalo ve vysokém tempu se šancemi na obou stranách. Úvodní přesilovku si mohli zahrát domácí, kteří se o ni ale přibližně po minutě připravili. Zkrácenou výhodu o jednoho hráče využil na druhé straně Mário Grman, jehož rána z pravé strany propadla až do litvínovské sítě – 0:1. V následné přesilovce Pirátů pálil Tomáš Slovák, ale jinak se ke střele Chomutovští příliš nedostali.

V osmnácté minutě ránu Tomáše Slováka vyrazil Michael Petrásek jen před sebe, kde číhal na své typické pozici Michal Poletín, jenž se prezentoval povedenou kličkou do bekhendu – 0:2. O rychlou odpověď se postaral Jakub Černý, který si nejprve obhodil Tomáše Slováka a poté překonal Jána Laca rychlou kličkou do bekhendu – 1:2. Do druhé části se přesunula část litvínovské přesilovky čtyři na tři.

Úvodních sedm minut druhé části bylo protkáno několika vyloučeními na obou stranách, sudí rozdali celkem osm trestných minut, které spravedlivě rozdělili mezi oba celky. Dvougólové vedení zajistil svou druhou brankou v zápase Michal Poletín, který se dostal se štěstím k puku mezi kruhy a prostřelil Michaela Petráska – 1:3. Než dozněla chomutovská radost, Ján Laco lovil puk ze sítě.

Richard Nejezchleb přihrál zpoza brány přesně na hůl Františka Lukeše, který vymetl vzdálenější růžek klece – 2:3. V polovině utkání si chomutovská jednička vybrala slabší moment, když nerozehrála úplně přesně, pro její štěstí ale Verva neudeřila stejně jako v následné početní výhodě. Před závěrem dějství byl vyloučen Juraj Valach, jehož trest ale svěřenci Radima Rulíka nepotrestali.

Třetí perioda začala pozvolna, jen Ivan Huml pálil na konci 42. minuty z levého kruhu mimo. Následně si oba celky zahrály přesilovou hru. Až litvínovský František Lukeš měl na holi gól, jenomže proti jeho střele z pravého kruhu vytáhl Ján Laco efektivní lapačku. Kolem poloviny závěrečné třetiny se s tresty opět roztrhl pytel. Těsně před koncem početní výhody Litvínova jel sám na chomutovskou bránu Peter Jánský, ale střelou po ledě si na strážce svatyně nepřišel.

O chvíli později se k dorážce tlačil Jiří Gula, ale rodák z Liptovského Mikuláše v pirátské brance svou levou tyč ubránil. Dvě minuty a třiadvacet vteřin před koncem usedl na trestnou lavici Juraj Valach, na což domácí reagovali oddechovým časem. Time-out a hra v šesti bez gólmana se Litvínovu skoro nevyplatila, nakonec jejich přihrávka na modrou netrefila opuštěnou klec.

Darek Stránský (HC VERVA Litvínov): „Pohřbila nás produktivita Chomutova v přesilovkách, dostali jsme z nich dva góly v první třetině. Nehráli jsme špatně, jenže body nemáme, takže situace je pro nás bohužel stejná. Soupeř rozhodl po naší chybět, přesto musíme v podobných výkonech pokračovat. Pokud se vyvarujeme chyb a budeme produktivnější, může se to zlepšit.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Jsme spokojeni, že si odvážíme tři body. Bylo to bojovné a zajímavé utkání. V první třetině jsme z minima vytěžili maximum, když jsme využili dvě přesilovky. Ve druhé třetině se hra zbytečně začala kouskovat, hokeji uškodila častá vyloučení. Podržel nás brankář Laco. Jsme rádi i za to, že jsme napravili předchozí domácí neúspěch s Plzní.“