Chomutovští poprvé v sezoně ztratili, v těsném utkání nestačili na Příbram

Napsal 04.10.2023 Katka Kuderová, Michal Luxa
Ve čtvrtém kole druhé ligy zajížděli Piráti na led Příbrami, kde padli 3:4. Už v první minutě rozjásal chomutovské fanoušky Vít Seemann, na jehož trefu bylo rychle odpovězeno. Ve druhé části se dlouho hrálo za vyrovnaného stavu, avšak po chybě při vlastní přesilovce Baník odskočil. V osmapadesáté minutě se Tadeáši Svobodovi povedlo vykřesat naději, avšak závěrečná početní výhoda už další vyrovnání nepřinesla. Piráti tak stejně jako před rokem přišli o neporazitelnost na startu sezónu v Příbrami.
4.kolo st 4.10.2023
PRI
4:3(1:1, 2:1, 1:1)
HC Baník Příbram
Jiroušek – Zdeněk, Jelínek, Saňa, Havlín, Havelka, Rajgl – Dragoun, Kafka, Gengel – Hasman, Kolda, Bečvář – Furch, Pětník, Pinkas – Bednařík, Mařík, Chlouba.
Altrichter – Kadeřávek, Březák, Seemann, Záruba, Havel, Váchal – Lukeš, Hübl, T. Svoboda – Kostourek, Eret, Zajíček – Mála, Koblížek, Chrpa – Tůma, Putz, Jouza – Remeš

3. Havlín (Saňa, Kolda), 23. Bečvář (Hasman, Kolda), 30. Pinkas (Kolda, Saňa), 55. Havlín (Dragoun, Jiroušek)
1. Seemann (Eret), 25. Lukeš (T. Svoboda), 58. T. Svoboda (Havel, Březák)

6:5
1:0
1:0
29:28
824
Barek – Hlinka, Figer

Hned po 22 vteřinách zápasu po vyhraném buly stál Vít Seemann na levé straně a prostřelil domácího brankáře – 0:1.  Za necelé dvě minuty se kotouč nešťastně odrazil od Daniela Jouzy, a tak z podobné situace srovnal Ondřej Havlín – 1:1. Následně se příbramští hráči mohli dostat do vedení, ale hostující brankář vyrazil puk mezi kruhy. V čase 10:14 byl před brankou úplně volný Tadeáš Pinkas, ale jeho bekhendový blafák schoval Martin Altrichter ve své výstroji.

Do druhé třetiny lépe vstoupili domácí, protože se mezi kruhy prosadil Jan Bečvář, mířil ke vzdálenější tyči, kam už Altrichter nedosáhl – 2:1. Brzy poté Březák poslal puk z obraného pásma na Jouzu, ale ten pouze trefil vyrážečku brankáře Jirouška. Necelé dvě minuty po inkasovaném gólu skóre zápasu srovnal František Lukeš, který střílel z vrcholu levého kruhu – 2:2. V početní výhodě ujel před polovinou zápasu Milanu Kostourkovi soupeř, jehož musel faulovat, ale Tadeáš Pinkas byl pohotový a zamířil ve vlastním oslabení k levé tyčce – 3:2.

Když se duel přehoupl do druhé poloviny přihrál Martin Tůma po návratu z trestné lavice do úniku Davidu Putzovi, jenž ale na domácího brankáře nevyzrál. Ve 36. minutě František Mála před vlastní brankou zachytil přihrávku soupeře a ujížděl s Jakubem Chrpou do přečíslení, v němž ale druhý jmenovaný orazítkoval pouze brankovou konstrukci.

V posledním dějství se dlouho nic zajímavého nedělo, až na startu 55. minuty se v přesilové hře proháčkoval Ondřej Havlín mezi chomutovskými hráči a prosadil se podruhé v zápase – 4:2. V čase 57:35 střetnutí ještě zdramatizoval Tadeáš Svoboda, který mířil přesně z pravého kruhu – 4:3. Piráti v závěru odvolali brankáře a jejich power-play ještě zvýraznilo příbramské vyloučení 31 vteřin před třetí sirénou, ovšem domácí už těsný náskok udrželi.

Radek Bělohlav (HC Baník Příbram): „Do utkání jsme šli s velkým respektem. Na hranici našich možností jsme odehráli parádní zápas. Dá se říct, že jsme od začátku soupeře trápili. Občas jsme udělali nějaké chyby, ale obětavostí jsme to dokázali urvat.“

Martin Pešout (Piráti Chomutov): „Utkání jsme si prohráli sami, protože jsme všechny góly dostali naprosto zbytečně. Jeden dokonce i při naší přesilovce, ve kterých se nám tentokrát nedařilo stejně jako v koncovce. Trefili jsme břevno a neproměnili samostatné nájezdy na brankáře. Právě přesilovky a koncovka jsou důvody, proč jsme si vyhrát ani nezasloužili.“