Chomutovští junioři byli dnes úspěšní. Opavu porazili 4:1

Napsal 24.09.2010 Helena Hadvičáková
C h o m u t o v - Páteční podvečer se zpříjemnil pro hokejové nadšence všech věkových kategorií. Na Chomutovském stadiónu se hrálo utkání KLH vs. Slezan Opava. Hráči předvedli, že jsou v extralize právem. Branky padaly, tresty se rozdávaly. Ale abychom je nepřechválili, i klopýtnutí bylo k vidění. Branky začaly padat od třetí minuty, kdy se trefil Mužík. Po něm však odpověděl Procházka z Opavy, který tím chtěl patrně říct, že oni tu jsou taky. Krušnohorci se ale nedali a do konce třetiny vsadili ještě jednu branku. Ve druhé části bylo na ledě živo. Vylučovalo se i branka padla, přesněji za záda opavského gólmana. Klouček si našel místečko a přesně do něj branku vsadil. Opava bojovala, ale nebyla sehraná natolik, aby skórovala. Modrobílí to vycítili a ve třetí třetině si vítězství pojistili ještě jedním gólem, a to z hole Kučery. Šťastnější po šedesáti minutách byli rozhodně domácí, kteří vybojovali 3 body. Více v reportáži.
4.kolo pá 24.9.2010
4:1(2:1, 1:0, 0:0)
OPA
Příhoda, Matoušek - Pinka, Motejlek, Korim, Kolčava, Žižka, Bartejs, Hučko, Ruta, Csányi, Chlouba, Hrabák, Kučera, Kůs, Mužík, Klouček, Mála, Heindl, Ptáčník, Kunc, Zeman
Opava
Trenčan, Novák, Faksa, Kysela, Rýpar, Vitásek, Spusta, Mosler, Židek, Trčka, Vaněk, Procházka, Vítek, Šimkovic, Otipka, Baďura, Verlič, Džemla, Koschatzký, Slanina, Seidler, Jelen

V podvečerních hodinách se na chomutovském stadiónu uskutečnilo 6. kolo extraligy juniorů. Nastoupili proti sobě domácí Krušnohorci a hosté v podobě opavských Slezanů. Hrálo se hbitě, přímo, útočně. První gól padl do sítě Opavy, kdy se u puku ocitl Kučera. Ale aby Opava nestála moc pozadu v šesté minutě srovnával Procházka. Chomutovští byli přeci jen na svém ledě, a tak byli u puku více a ve dvanácté minutě si přidali další gól do sbírky. Mužík si pohlídal tu správnou chvilku a šikovně zakončil. Opava se snažila, seč jí síly stačily, ale do konce první části ne a ne na modrobílé dosáhnout. První třetina skončila lépe pro Chomutov, 2:1.

Ve druhé části se na ledě snad vyměnily týmy. Oba mančafty hrály ještě rychleji než v první dvacetiminutovce, brankáři si víckrát sáhli na puk. Přesto puk do sítě spadl jen jednou, a to na straně domácích. Ve 23. minutě se postavil před branku Klouček a prostě a jednoduše zakončil. Opavský gólman v tu chvíli nevěděl, zda se má smát nebo brečet, gól to byl žákovský. K tomu ho ani vlastní obrana nepodržela, tým byl navíc často v oslabení. Slezan se tlačil dopředu, bohužel pro ně měl mezery ať už v obraně, tak v útoku. Přihrávky byly nepřesné, dlouhé, a občas spíše na protihráče. Chomutov se ale nemá také čím chlubit. Občas si i on spletl barvy svého týmu, nebo to přehnal se silou vsazenou do puku. Do konce třetiny se již neskórovalo. Po čtyřiceti minutách byl stav 3:1.

Poslední část by se dala nazval procházkou v cizích botách. Předešlé třetiny v sobě měly také nepřesné přihrávky, jak již bylo zmíněno, ale v poslední části si patrně všichni vyměnili pozice. K tomu přicházelo jedno zakázané uvolnění za druhým. Zlomový moment nastal až tehdy, kdy Žižka z Chomutova vsítil čtvrtou branku. To oba týmy takříkajíc „nakoplo” a donutilo o něco rychleji a přesněji hrát. Rychlejší hra v sobě nesla ale i tresty, ať už osobní, tak klasické dvouminutové. Poměrně často se hrálo ve čtyřech. Trenéři své svěřence pérovali až do posledních chvilek. Stav to však neovlivnilo. Junioři nehráli nejhůře, jen to zakončení chybělo. A to na obou stranách.

Po šedesáti minutách zápasu se stav ukotvil na 4:1 pro domácí tým, který si výhrou obstaral 3 drahocenné body.