Chomutovský starší dorost podlehl Spartě Praha 1:4

Napsal 31.08.2011 Jan Řápek
C h o m u t o v - Chomutovskému staršímu dorostu již brzy začne jejich extraliga. Ještě než přijde ostrý start, sehráli Piráti předposlední domácí přípravný zápas. Hostem na chomutovském ledě byli hráči pražské Sparty. První třetina nepřinesla gólový požitek ani na jedné straně, ve druhé třetině se naopak trefili oba soupeři. Sparta udeřila ve třetině třetí, kdy se ji podařilo skórovat celkem třikrát. Z Chomutova tedy odjíždí s vítězstvím 4:1
přát. st 31.8.2011
1:4(0:0,1:1,0:3)
SPA
Slezák - Tejnor, Száthmáry, Souček, Procházka, Cestr, Hlava, Černý, Drobný, Jager, Hejcman, Huňady, Kaše, Kampf, Hlava, Chrpa, Zezula, Toušek, Vlastník, Václavíček, Suchan
Sparta
Neužil - Březina, Kolář, Kliment, Slavíček, Široký, Keller, Krudenc, Matějček, Brem, Pokorný, Simon, Rewai, Arnošt, Oždan, Klicpera

První třetina zápasu se nesla v poklidném duchu. Oba týmy se nejprve spíše oťukávaly a až po nějakých pěti minutách se začalo výrazněji útočit. Chomutovští piráti se před domácím publikem jistě nahecovali a tlačili se na sparťanskou branku, co to dá. Celou první třetinu byli Piráti lepším týmem, ale bohužel se jim nepodařilo skórovat. Zvládali i tlak Sparťanských hráčů, který přišel v polovině třetiny. Po celou první třetinu jsme ale jinak byli svědky zajímavé hry na obou stranách, ale oba týmy měli problémy s koncovkou. Zajímavé sólové akce měli Nicolas Hlava a Michal Zezula, ale oba ztroskotali na brankáři Neužilovi.

I druhou třetinu začali Chomutovští po pár zajímavějších akcích, které ale nepřinesli úspěch, se v jednatřicáté konečně podařilo skórovat. Branku zařídili Jakub Chrpa, který se nejlépe zorientoval ve zmatku před sparťanským brankářem a po přihrávkách od Touška a Tejnora, se mu přízemní střelou podařilo brankáře prostřelit. Sparta Praha ale nečekala na odpověď nikterak dlouho. V sedmatřicáté minutě sparťanští hráči zatlačili na Chomutov a zavřeli ho v obranném pásmu. Chomutovu nezbývalo nic jiného než puky vyhazovat. Chomutovským se pak podařilo dostat se z tlaku, jenže po chybě domácí obrany se puku zmocnil Simon a nahrál Rewaiovi, který jel sám na brankáře Slezáka a střelou mezi betony ho prostřelil. Skóre po druhé třetině bylo stále vyrovnané.

Do třetí třetiny vstoupila lépe pražská Sparta. Hned od začátku se tlačila na chomutovskou branku. Po sedmi minutách třetí třetiny svou převahu náležitě využila. Při jednom ze sparťanských nájezdů ztratil jeden z chomutovských obránců hokejku. Puku se zmocnil Slavíček a sám nikým neatakován vystřelil na brankáře a vstřelil gól. Chomutovští se snažili rychle odpovědět. Páli skoro z každé pozice, ale ani Hlava ani Kampf neprostřelili hruď gólmana Neužila. Zato Sparta opět zatlačila. V případech Březiny a Rewaie ovšem podržel brankář Slezák. Na opačné straně se do slibné situace opět dostal David Kampf, jenže se střelou čekal až moc dlouho. V tu chvílí, v osmapadesáté minutě, opět udeřila sparta. Nejprve jel Pokorný sám na brankáře, ale to se mu ještě šanci proměnit nepodařilo. Bohužel pro piráty se odražený puk dostal znovu k Pokornému, ten nahrál Matějčkovi a ten neváhal a prostřelil chomutovského gólmana. Chomutov byl v tu chvílí již na kolenou a nepodařilo se jim znovu ohlídat střelce Sparty. Ti o minutu později přidal poslední gól zápasu, když po Klicperově asistenci zavěsil kotouč pod břevno opět Rewai.

Pavel Innemann (Chomutov): „První půlku zápasu jsme byli lepším týmem, bohužel jsme dali jenom jeden gól. Kdybychom dali dvě nebo tři branky, tak by ten výsledek byl možná jiný, ale Sparta ukázala svoji kvalitu, a to hlavně ke konci zápasu.“

Pavel Geffirt (Sparta):„První třetinu jsme neměli vůbec pohyb a naše hra bylo hodně špatná. Pak jsme začali bruslit a hrát více aktivně a myslím, že od druhé třetiny jsme byli jasně lepší tým a asi zaslouženě jsme vyhráli. Kluci jsou šikovní, jenom si musí uvědomit, že se hraje od začátku a celý zápas.“