Chomutov doma podlehl Havlíčkovu Brodu 3:4

Napsal 11.01.2011 Kryštof Kousal, Jan Řápek
C h o m u t o v - V dohrávce pětadvacátého kola se na chomutovském ledě představil předposlední tým NOEN Extraligy Juniorů – HC Rebel Havlíčkův Brod. V celém zápase byli domácí aktivnější, ale bohužel jim chyběl klid v zakončení. Havlíčkobrodským se podařilo obrátit nepříznivý vývoj zápasu. Rozhodujícím okamžikem byl únik brodského Ondráčka ve vlastním oslabení. Nakonec tedy Chomutov prohrál s Havlíčkovým Brodem 3:4.
25.kolo út 11.1.2011
3:4(1:0, 1:2, 1:2)
HBR
Příhoda - Kolář, Hammerbauer, Žižka D., Pinka, Mála, Chlouba, Csányi, Mužík, Heindl, Hanták, Kolčava, Korím, Bartejs, Hrabák, Sedláček, Kůs, Mazánek, Pesjak, Ptáčník, Rutta
Havl.Brod
Dolejš - Pecen, Wasserbauer, Varga, Šulák, Szilva, Richter, Ondráček, Ambrož, Zdražil, Šíma, Račanský, Havel, Milfait, Doležal J., Doležal O., Kozlík, Musil, Novotný, Hadrava

První třetina začala zvolna, hra se přelévala ze strany na stranu. Havlíčkův Brod si nevytvořil větší šanci, Chomutov své šance nedokázal využít. Hosté pykali dvakrát na trestné lavici, ale domácí nedokázali vstřelit branku. Až do devatenácté minuty, kdy potrestal vysokou hůl hostujícího kapitána Novotného Jan Rutta, který si najel mezi kruhy a střelou o tyč zpoza hráče otevřel skóre zápasu. Po první třetině byl tak stav 1:0 pro domácí hokejisty.

Chomutov začal druhou třetinu aktivně a ve dvacáté sedmé minutě se podařilo navýšit skóre. Jan Rutta unikl soupeři, nahrál Jakubovi Mužíkovi a ten blafákem obhodil hostujícího gólmana Dolejše. Chomutovští nadále potvrzovali svoji převahu, ale ve třicáté druhé minutě se iniciativy chopili hosté z Havlíčkova Brodu. Marek Havel napotřetí dostal puk za záda brankáře příhody a snížil tak na 2:1. Havlíčkobrodští se rozehráli a v čase 34:55 dokonce vyrovnali. To se střelou od modré čáry trefil Václav Pecen. Skóre bylo po dvou třetinách 2:2.

Třetí třetinu začaly oba týmy pozvolna a hra byla rozkouskovaná. V čtyřicáté páté minutě vyslal Tomáš Bartejs Filipa Hantáka, který zakončil vydařeným blafákem. Chomutovský tým podržel brankář Příhoda, který vyrazil lapačkou před sebe. Před brankou naštěstí nebyl žádný Brodský hráč, aby usměrnil puk do branky. Poté hra chvíli pozvolně plynula, ale pak opět udeřili hosté. V padesáté páté minutě zůstal po nedorozumění v rozehrávce brankář Příhoda za brankou a pro Vladimíra Szilvu bylo už jednoduché dostat puk do branky. Brzy nato hosté přidali i vítězný gól. Padesátá sedmá minuta se stala pro Chomutov osudnou. Ve vlastním oslabení ujel chomutovským hráčům Jan Wasserbauer, který přihrál do samostatného úniku Filipa Ondráčka, který se v zakončení nemýlil.