Ani druhý zápas proti Vítkovicím juniorům nevyšel, o osudu střetnutí rozhodla druhá třetina

Napsal 19.03.2016 Marcel Holl
O s t r a v a / C h o m u t o v - Přesně o 24 hodin rozehráli vítkovičtí a chomutovští junioři druhý zápas ve čtvrtfinálové sérii. O osudu celého zápasu rozhodla, druhá perioda, kterou domácí ovládli poměrem 5:1. V třetí části již pouze Ostravané navýšil své výrazné vedení a po výhře 7:1 se ujali v sérii vedení 2:0 na zápasy. Jedinou branku Pirátů zaznamenal, stejně jako v první zápase, Aleš Macháček.
ČF2 so 19.3.2016
VIT
7:1(0:0, 5:1, 2:0)
Vítkovice
Šimeček – Adamík, Charvát, Puzič, Rudl, Ďurkáč, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Kurovský, Zdráhal, Wróbel, Malina, Žiak, Ollender, Kmošek, Kafka, Gřeš
Lukeš (od 41. Danylec) – Meliško, Páleník, Blaha, Hierman, Cestr, Lidák, Černý – Wágner, Šťovíček, A. Macháček, Tůma, P. Macháček, Adámek, Tupý, Rindoš, Strunz, Dejmek

Vítkovice
29. Ollender (Zdráhal), 31. Wróbel (Kurovský), 34. Kafka (Gřeš, Charvát), 39. Ollender, 40. Žiak (Kurovský), 43. Kurovský (Wróbel), 49. Kafka (Zdráhal, Malina)

Mrkva, Koziol – Lederer, Ganger

Hned v úvodu zápasu musel likvidovat nebezpečný pokus Ollendera chomutovský Lukeš. Následně se na druhé straně vyznamenal Šimeček, který proti střele Tupého předvedl ukázkový semafor. První perioda přinesla pohledný, velmi svižný hokej, ale branka nepadla ani ze situace dvou na nikoho, ve které se ocitli Ollender se Zdráhalem.

Druhá část taky začala vyrovnaným hokejem, ale to přestalo platit v devětadvacáté minutě, kdy se Vítkovičtí vydali do rychlého protiútoku a po nahrávce Zdráhala skóroval Samuel Ollender. Na druhou branku v chomutovské síti čekali diváci v Ostravě pouze minutu. Ve spolupráci s Kurovským se také Kamil Wróbel mohl radovat z gólu.

Vítkovický gólostroj neustával ani v následujících minutách. Ve 34. minutě využil přesilovku Dominik Kafka a zvýšil již na 3:0. Následně dostali početní výhodu Piráti, kteří jí sice nezužitkovali, ale krátce po jejím skončení vstřelili kontaktní trefu. Šimečka překonal pokus Aleše Macháčka. O minutu později mohl Rindoš snížit na jednobrankový rozdíl, ale nepovedlo se, tudíž domácí trestali.

Podruhé v duelu překonal Lukeše Samuel Ollender. Na jeho úspěch navázal těsně před přestávkou ještě Lukáš Žiak, a tak Vítkovice vedly již 5:1!

Piráti nasadili do třetí periody náhradního brankáře Michala Danylce, kterého ale překonal po dvou minutách Daniel Kurovský. Chomutovští se snažili s výsledkem ještě něco udělat, ale z gólů se radovali pouze domácí. V osmačtyřicáté minutě zvýšil již na 7:1 Dominik Kafka. Domácí ve zbývající části třetí třetiny si již druhou sériovou výhru pohlídali.