Do Vyškova s dvouzápasovým vedením! Piráty hattrickem táhnul Jakub Chrpa

Napsal 04.04.2024 Katka Kuderová, Tadeáš Kožený
V rámci druhého semifinále se po necelých čtyřiadvaceti hodinách potkali Piráti a celek z Vyškova. Od samého začátku střetnutí nenechávali svěřenci trenérského tria Pešout, Martínek a Krstev nikoho na pochybách, kdo bude pánem zápasu a po první třetině se ujali vedení 2:0, které s postupem času narostlo až na konečných 8:1. Hattrickem se blýskl Jakub Chrpa, k němuž se přidal dvougólový Daniel Jouza. Piráti tak do Vyškova jedou s dvouzápasovým vedením.
SF2 čt 4.4.2024
8:1(2:0, 3:1, 3:0)
VYS
Běhula – Kadeřávek, Březák, Eliáš, Ulrych, Záruba, Havel, Váchal – T. Svoboda, Hübl, Zajíček – J. Svoboda, Eret, Tůma – Veselý, Putz, Jouza – Mála, Koblížek, Chrpa – Stehlík
Hokej Vyškov
Synek (41. Šarman) – Žižka, Hohl, Studený, Hefka, Dluhoš, Zavřel, Mikulík – Komínek, Lehečka, Sebera – Popelka, D. Štefka, Krejčiřík – Lekeš, Janeček, Tomajko – Vašíček, Čechmánek, J. Štefka

4. Jouza, 20. Hübl (T. Svoboda), 32. Chrpa (Mála, Koblížek), 35. Jouza (Veselý, Putz), 39. T. Svoboda (Hübl), 42. Chrpa (Zajíček, J. Svoboda), 53. Veselý (Putz), 57. Chrpa
28. Sebera (D. Štefka)

4:2
1:0
0:0
2014
Hlinka, Bernat – Janíček, Hradil

V čase 03:29 od modré čáry vypálil Radek Havel, ale hostující brankář puk vyrazil pouze před sebe, kde byl Daniel Jouza, který se štěstím dostal puk do branky – 1:0. V jedenácté minutě zápasu se po vhazování Jan Svoboda dostal do úniku, kotouč následně předal Martinovi Tůmovi, který trefil břevno branky.

Ve 13. minutě si z modré čáry sjel Vlastimil Hefka, jeho bekhendový pokus však skončil vedle tyčky. Krátce poté se do úniku dostal Jakub Zajíček, srovnal si puk na hokejce, ale znovu rozezvučel pouze brankovou konstrukci. Na konci první třetiny zavezl do útočného pásma puk Tadeáš Svoboda, který ho přenechal Viktoru Hüblovi a ten mířil přesně pod vyrážečku – 2:0.

Ve 25. minutě se do dalšího samostatného úniku dostal Jan Svoboda, ale Tobiáš Synek si jeho střelu pohlídal. Chvíli poté se Vyškov usadil v útočném pásmu, kde z pravého kruhu vyslal přesnou střelu Matěj Sebera – 2:1. V čase 31:53 František Mála vyvezl kotouč zpoza branky, kde byl zcela osamocený Jakub Chrpa, který vymetl pavučinky branky Tobiáše Synka – 3:1.

Krátce poté se Richard Běhula vydal za branku, ale musel rychle spěchat zpátky, protože puk se odrazil před bránu, avšak střelu si domácí gólman pohlídal. Ve 34. minutě odvedl výbornou práci u mantinelu Jakub Veselý, který neměl komu přihrát, takže vystřelil. Puk se odrazil před Daniela Jouzu, jenž se nemýlil – 4:1. Na konci druhé třetiny po skandování fanoušků „dejte jim bůra“ to vyslyšel Tadeáš Svoboda, když jeho dělovka z vrcholku kruhů nebyla skoro vidět – 5:1.

Na začátku třetí třetiny, kterou ve vyškovské brance odstartoval Dominika Šarman, pro něhož se jednalo o první mimnuty v letošním play-off, se z pravého kruhu prosadil Jakub Chrpa, jenž mířil do odkryté části branky – 6:1. V čase 49:35 Tomáš Komínek našel přes celou šířku připravenou hokejku Jana Štefky, ale Richard Běhula puk vyrazil. Krátce poté Matěj Mikulík přihrál přes celé hřiště na Matěje Seberu, ale Richard Běhula se blýsknul skvělým a rychlým přesunem.

V 52. minutě měl rychlé nohy Jakub Veselý, když přejel přes celé pásmo a střelou pod vyrážečkou se nemýlil – 7:1. Dvě minuty poté Petr Eret našel na pravém kruhu Lukáše Stehlíka, ale ten trefil pouze betony Dominika Šarmana. V čase 56:17 po nezpracovaném puku hostů se k němu dostal Jakub Chrpa, jenž se hnal sám na brankáře a dokonal hattrick – 8:1.

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Výborný zápas z naší strany a výborný výkon. Myslím, že jsme měli celý zápas pod kontrolou. Důležitý pro zápas bylo, že jsme dali druhý gól na konci první třetiny. Dostali jsme sice na 2:1, ale hráli jsme pořád naší hru, dali jsme tam nějaký góly a výborný výkon.“

Michal Konečný (Hokej Vyškov): „My jsme se na to chtěli připravit, ale bohužel první rychlý gól nám vzal trochu vítr z plachet. Myslím, že se rozhodlo kolem našeho snížení na 2:1. Měli jsme tam ještě dvě šance, ale pak jsme dostali dva rychlý góly na 3:1 a 4:1. Pak na ledě prakticky zůstalo jen jedno mužstvo. Domácím gratuluji jsou dobře nachystaní. Pro nás je to taková zkouška ohněm. Jak říkám, máme docela úzký kádr, ale to není výmluva. Jsme rádi, že jsme se dostali až tak daleko, ale myslím si, že realita je někde jinde.“